Založ si blog

Oligarchia nekresťansky zbohatla a chudoba Slovákov je o to väčšia !

CHUDOBNÝ plat bežného občana je pravým dôkazom, že oligarchický Smer v prospech ľudí, ktorí balancujú na hranici biedy, nič nezmenil. Mnohí zamestnanci a ľudia v biznise sú dnes existenčne závislí na Smere, avšak aj táto skupina ľudí nemôže zabrániť faktu, že Smer nevyriešil za takmer 9 rokov jeho vládnutia základné problémy bežného Slováka. Vidíme stav nemocníc, stav železničných staníc, stav apatie ľudí.

Práve naopak, väčšina Slovákov má problém platiť bežné náklady ako sú potraviny, energie, nájomné či mobil. Auto je luxus. Zatiaľ čo SMER úspešne posúva miliónové zákazky svojim mecenášom, ktorých útrapy Slovákov vôbec nezaujímajú, bežní občania platia dane a odvody, aby lúpežní baróni sa mali lepšie a strávili dovolenku v exotike vo svojich vilách.

Tvrdím, že chorou a cielenou stratégiou oligarchie je, aby Slovensko nemalo kvalitné školstvo a dobre zarábajúcich štátnych pedagógov, pretože oligarchia nechce vzdelanú strednú triedu. Menej vzdelané masy totiž môže oligarchia ľahšie ovládať. Preto platy pedagógov SMER zásadne nikdy nevylepší, pretože vedia, že hrdosť a sebaúcta učiteľov je čiastočne závislá aj na plate. Oligarchia nepotrebuje sebavedomú strednú triedu !

Česť výnimkám, ale som presvedčený, že sebaúcta rastie aj s platom a s vyšším platom sa nemusia isté veci riešiť. Samozrejme ani to vždy neplatí, pretože najväčší majstri a vynálezcovia zo Slovenska pochádzali z veľmi chudobných pomerov (Štefan Banič – vynálezca padáka bol synom roľníka, či p. Ján Bahýľ – vynálezca vrtuľníka – tiež synom chudobného roľníka). Ide však skôr o výnimky výnimočných osobností.

Preto je jedinou cestou Slovenska nekompromisne odstaviť oligarchiu raz a navždy od koryta a ponúknuť Slovensku novú štvrtú cestu, bez oligarchie a zbohatlíkov v pozadí. Prepojenie Smeru, Mostu, SNS, SaS so zbohatlíkmi je očividné a je potrebné o tom začať jasne hovoriť, aby sa Slovensko čím skôr vymanilo z područia strán, ktoré ovládajú boháči so svojimi záujmami. Ani SaS nie je iné – a je rovnako prepojené s inými  mecenášmi, preto SaS predstavuje rovnako jedovatý jed len s inou esenciou.

Odstavením oligarchie umožníme rozvoj Slovenska ! Kto chce ostať zbabelým otrokom týchto mecenášov nech ním ostane, ale my ktorí nechceme takto ďalej žiť, to zmeníme a môže nás byť 4,3 mil. voličov – čo je podstatne viac ako 10 oligarchov, ktorí zbohatli len z našich daní a odvodov. Sú bohatí z našich peňazí.

Viskupič z OĽANO je už s Kmotríkom jedna ruka. Šokujúci dôkaz ako OĽANO a SaS podporujú oligarchov.

23.07.2018

Znie to ako zlý žart, ale opäť sa dokázalo, že OĽANO a SaS podporujú záujmy oligarchov. Ukážkovým príkladom je nominantka na primátorku v Skalici pani Anna Mierna, ktorá pracovala verne viac »

Nákup stíhačiek F-16 je cenový podfuk USA. Mig-29 boli doteraz dobre a zrazu nie.

15.07.2018

Do roku 1998 stála F-16 približne 18 miliónov dolárov, ale počas vojny do Iraku závratne stúpla jej cena na 108 miliónov dolárov. Celkom vtipné. Je tak nad slnko jasnejšie, že ide o nafúknutú viac »

Skleníkové hospodárstvo – cesta k potravinovej sebestačnosti a práci v chudobných regiónoch.

30.06.2018

Tento článok vysvetľuje ako je možné vybudovať skleníkové hospodárstvo, konzervárne, potravinové závody pomocou geotermálnej energie na Slovensku. Potenciál je 10 000 až 15 000 hektárov viac »

Francúzsko Paríž dieťa záchranca hrdina

Paríž: otec dieťaťa, ktoré viselo z balkóna, dostal podmienku

25.09.2018 23:15

Mamoudou Gassama sa v máji vyšplhal po balkónoch na štvrté poschodie a zachránil štvorročného chlapca.

požiar

V Chorvátsku a Toskánsku zúria lesné požiare, evakuovali desiatky ľudí

25.09.2018 22:51, aktualizované: 23:03

Chorvátske úrady stále pátrajú po 25-ročnej žene z Mexika, ktorá je nezvestná.

Andrej Kiska

Kiska nesúhlasí s Trumpovou myšlienkou America First

25.09.2018 22:33

Prezident SR sa v utorok v New Yorku stretol aj s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom.

verzilov

Verzilov z Pussy Riot je pri vedomí a uzdravuje sa

25.09.2018 21:56

Aktivista v utorok na Twitteri napísal, že predchádzajúcich 12 dní strávil "v čiernej diere".

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 414733x
Priemerná čítanosť článkov: 3913x

Autor blogu

Kategórie