Založ si blog

Oligarchia nekresťansky zbohatla a chudoba Slovákov je o to väčšia !

CHUDOBNÝ plat bežného občana je pravým dôkazom, že oligarchický Smer v prospech ľudí, ktorí balancujú na hranici biedy, nič nezmenil. Mnohí zamestnanci a ľudia v biznise sú dnes existenčne závislí na Smere, avšak aj táto skupina ľudí nemôže zabrániť faktu, že Smer nevyriešil za takmer 9 rokov jeho vládnutia základné problémy bežného Slováka. Vidíme stav nemocníc, stav železničných staníc, stav apatie ľudí.

Práve naopak, väčšina Slovákov má problém platiť bežné náklady ako sú potraviny, energie, nájomné či mobil. Auto je luxus. Zatiaľ čo SMER úspešne posúva miliónové zákazky svojim mecenášom, ktorých útrapy Slovákov vôbec nezaujímajú, bežní občania platia dane a odvody, aby lúpežní baróni sa mali lepšie a strávili dovolenku v exotike vo svojich vilách.

Tvrdím, že chorou a cielenou stratégiou oligarchie je, aby Slovensko nemalo kvalitné školstvo a dobre zarábajúcich štátnych pedagógov, pretože oligarchia nechce vzdelanú strednú triedu. Menej vzdelané masy totiž môže oligarchia ľahšie ovládať. Preto platy pedagógov SMER zásadne nikdy nevylepší, pretože vedia, že hrdosť a sebaúcta učiteľov je čiastočne závislá aj na plate. Oligarchia nepotrebuje sebavedomú strednú triedu !

Česť výnimkám, ale som presvedčený, že sebaúcta rastie aj s platom a s vyšším platom sa nemusia isté veci riešiť. Samozrejme ani to vždy neplatí, pretože najväčší majstri a vynálezcovia zo Slovenska pochádzali z veľmi chudobných pomerov (Štefan Banič – vynálezca padáka bol synom roľníka, či p. Ján Bahýľ – vynálezca vrtuľníka – tiež synom chudobného roľníka). Ide však skôr o výnimky výnimočných osobností.

Preto je jedinou cestou Slovenska nekompromisne odstaviť oligarchiu raz a navždy od koryta a ponúknuť Slovensku novú štvrtú cestu, bez oligarchie a zbohatlíkov v pozadí. Prepojenie Smeru, Mostu, SNS, SaS so zbohatlíkmi je očividné a je potrebné o tom začať jasne hovoriť, aby sa Slovensko čím skôr vymanilo z područia strán, ktoré ovládajú boháči so svojimi záujmami. Ani SaS nie je iné – a je rovnako prepojené s inými  mecenášmi, preto SaS predstavuje rovnako jedovatý jed len s inou esenciou.

Odstavením oligarchie umožníme rozvoj Slovenska ! Kto chce ostať zbabelým otrokom týchto mecenášov nech ním ostane, ale my ktorí nechceme takto ďalej žiť, to zmeníme a môže nás byť 4,3 mil. voličov – čo je podstatne viac ako 10 oligarchov, ktorí zbohatli len z našich daní a odvodov. Sú bohatí z našich peňazí.

Nákup stíhačiek F-16 je cenový podfuk USA. Mig-29 boli doteraz dobre a zrazu nie.

15.07.2018

Do roku 1998 stála F-16 približne 18 miliónov dolárov, ale počas vojny do Iraku závratne stúpla jej cena na 108 miliónov dolárov. Celkom vtipné. Je tak nad slnko jasnejšie, že ide o nafúknutú viac »

Skleníkové hospodárstvo – cesta k potravinovej sebestačnosti a práci v chudobných regiónoch.

30.06.2018

Tento článok vysvetľuje ako je možné vybudovať skleníkové hospodárstvo, konzervárne, potravinové závody pomocou geotermálnej energie na Slovensku. Potenciál je 10 000 až 15 000 hektárov viac »

V ČR sú už platy 4. 000 eur. Slováci sú zotročený národ a lokajská trieda vlády a oligarchov.

10.06.2018

V Čechách v ŠKODA Mladá Boleslav boli platy v máji vo výške 100.000 Kč (4.000 eur) a na Slovensku vo VW Bratislava máte niečo cez 1.000 eur. Väčšina pracujúcich na Slovensku nedosahuje ani viac »

dieťa, chudoba, slum

Odhalili kyjevskú kliniku, ktorá "vyvážala" deti do zahraničia

16.07.2018 20:00

Klinika inkasovala za svoje služby 32 000 eur, nájomná matka 6 000 eur.

nocni vlci, slavin,

Saková proti ruským motorkárom zatiaľ nezasiahne

16.07.2018 20:00

O činnosť klubu podporovaného ruským štátom sa má zaujímať aj Slovenská informačná služba.

indonézia, krokodíl, masaker

Nechutná pomsta prírode: Indonézania za smrť muža pozabíjali 292 krokodílov

16.07.2018 19:09

Väčšina zabitých zvierat boli chované v rámci programu na ochranu zvierat.

matečná

Matečná sa stretne s Čižnárom, chce mu vysvetliť systémy kontrol v PPA

16.07.2018 18:11

Hovoriť budú o výsledkoch preskúmania trestných vecí týkajúcich sa samostatne hospodáriacich roľníkov.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 379674x
Priemerná čítanosť článkov: 3616x

Autor blogu

Kategórie