Založ si blog

Trestné oznámenie na Fica je podané

Týmto zverejňujem oznámenie o podozrení z trestného činu Usmrtenie podľa § 149, ods. 1 Trestného zákona na slovenského premiéra Roberta Fica, ktoré som podal 18.10.2017 na Generálnej prokuratúre.  Dôvod : Nefunkčné zdravotníctvo a zbytočné úmrtia 11 tis. ľudí ročne na Slovensku. Premiér nevykonal za 10 rokov žiadne účinné opatrenia proti tomuto degradujúcemu  stavu v zdravotníctve, ktoré je neriešené. Za 10 rokov tak zomrelo zbytočne 110 tis. ľudí na Slovensku. Najschopnejší lekári odišli zo Slovenska (vyše 4.000  slovenských lekárov už odišlo prevažne do Nemecka a Česka).  Žiadam generálneho prokurátora, aby začal trestne stíhať R.Fica za nečinnosť a tým spôsobené úmrtia v zdravotníctve.

 

Generálna prokuratúra SR

Štúrova 2

812 85 Bratislava 1

 

VEC: Oznámenie o podozrení z trestného činu Usmrtenie podľa § 149, ods. 1 Tr. zák. na slovenského premiéra Roberta Fica.  Dňa : 18.10.2017.

 

         Podpísaný Ing. Viktor Béreš, bytom Smaragdová 4, 851 10 Bratislava podávam oznámenie o podozrení z trestného činu Usmrtenie podľa § 149, ods. 1 Tr. zák. ktorý je súčasťou Prvej hlavy – Trestné činy proti životu a zdraviu, na slovenského premiéra JUDr. Roberta Fica z nasledovných dôvodov:

Podľa čl. 112 Ústavy Slovenskej republiky Robert Fico svojim podpisom potvrdil text sľubu, ktorí skladajú členovia vlády do rúk prezidenta, ako svojprávna osoba, teda, že za porušenie tohto sľubu bude niesť aj zodpovednosť – „Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme občanov. Budem zachovávať ústavu a ostatné zákony, pracovať tak, aby sa uvádzali do života.“

Premiér Fico z titulu svojej funkcie nesie skutočnú zodpovednosť za nefunkčnosť a vykrádanie zdravotníctva. Smutným a tragickým dôkazom zanedbania premiérskych a ústavných povinnosti Roberta Fica je vyše 11.000 zbytočných úmrtí ľudí na odvrátiteľné ochorenia, ktorí by pri riadnom chode zdravotníctva žili (EUROSTAT 2016 potvrdil tieto čísla). V mene státisícov nespokojných a zúfalých občanov podávam tento podnet z podozrenia z trestného činu Usmrtenie podľa § 149, ods. 1 na slovenského premiéra Roberta Fica.

Zdravotníctvo je nedofinancované a naďalej nemáme potrebné technické ani personálne vybavenie nemocníc, ktoré by zodpovedalo vyspelej Európe a zabránilo zbytočným úmrtiam 11 tisíc ľudí ročne.

Za posledných desať rokov ako premiér, majúci najväčšiu zodpovednosť za politický, ekonomický a morálny stav krajiny, tu vytvoril nielen pokračujúci stav, ktorý bráni mladým ľuďom cez vykrádanie štátneho rozpočtu, kde konkrétne čiastky sú určené na demografiu a rodinu, si zakladať rodiny a mať viacej detí, ale nečinne sa prizerajúc na drastické vykrádanie slovenského zdravotníctva, či už vedome alebo nevedome, spôsobuje každoročne predčasnú smrť tisícom nevinných občanov Slovenska.

Preto žiadam Generálnu prokuratúru SR, ktorá podľa ústavného práva patrí do kontrolných orgánov, pričom jej povinnosťou je zákonnými prostriedkami chrániť nielen štát, ale aj práva a záujmy fyzických a právnických osôb, aby konala voči Robertovi Ficovi za zanedbanie verejného zdravotníctva s následkami smrti našich spoluobčanov ako aj s následkami tým spojenými.

Ak by fungovalo zdravotníctvo správne, mohlo zabrániť viac ako 11-tisícom úmrtí z roku 2013, čo vyplýva aj z údajov Eurostatu, čo potvrdil aj Andrej Králik, zo Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Pričom GP SR a MV SR museli o tom vedieť, no nepodnikli žiadne protiopatrenia, aby sa zdravotníctvo prestalo vykrádať.

         Za desať rokov premiérovania Roberta Fica sa zo zdravotníctva stal výnosný biznis na úkor ľudského zdravia a ľudských životov, že tento biznis na Slovensku je často synonymom rozkrádania, ktoré má zvlášť v oblasti zdravotnej starostlivosti fatálne následky, kde Robert Fico ako premiér nesie tú najvyššiu zodpovednosť.

 

Výsledkom 10 ročnej premárnenej politiky R. Fica je skutočnosť, že 4.211 slovenských lekárov odišlo pracovať do zahraničia. V tomto závratnom čísle lekárov, ktorí opustili a opúšťajú Slovensko sú mnohé lekárske kapacity. Následne stúpla úmrtnosť pacientov. Čiže chýbajú nám elitní lekári, chýba aj vyše 14 tis. sestier, čiže je málo personálu v našich nemocniciach. Na druhej strane prišlo na Slovensko pracovať 381 lekárov z Ukrajiny

Za nefunkčnosť a denné zbytočné úmrtia zodpovedá R. Fico, ktorý zanedbal svoje premiérske povinnosti a aj  napriek znalosti problémov neodstránil degradujúci stav zdravotníctva resp. stav zhoršil čoho výsledkom sú čísla EUROSTATU, ktorý potvrdil ročne zbytočné úmrtia 11.000 ľudí na Slovensku vinou zlého a upadajúceho zdravotníctva.

Robert Fico je teda zodpovedný za úmrtia v nemocniciach a musí niesť aj plnú trestnoprávnu zodpovednosť za zanedbanie svojich premiérskych aj ústavných povinností s následkom smrti 11 tis. ľudí ročne.

Je elementárnou povinnosťou Generálne prokuratúry konať v mene národa v mene ktorej má táto inštitúcia pracovať a spravodlivosť má byť zárukou pre všetkých občanov, ktorí sa spoliehajú na túto inštitúciu, aby vystúpila zo svojho tieňa a začala konať voči premiérovi krajiny za zanedbanie svojich premiérskych a ústavných povinnosti vo vzťahu k nefunkčnému zdravotníctvu. Pán Fico sa už nemá na koho vyhovárať. Do roku 2006 sa mohol ešte vyhovárať na svojich predchodcov. V roku 2017 teda po 10 rokoch svojho premárneného vládnutia sa už nemôže na nikoho vyhovárať, takže je plne zodpovedný za stav krajiny v roku 2017 a žiadam vyvodenie zodpovednosti za premárnené životy.

 

Viktor Béreš

Odmietnime vydieranie Západu a kancelárky Merkelovej.

19.04.2018

Neprijmime ani jedného imigranta kým nedosiahneme ekonomické vyrovnanie voči Západu. Racionálna proti-imigračná politika je na mieste a pre Slovensko jediná záchrana pred jeho úpadkom. Naši viac »

Imigranti už dokonca žiadajú domy. Luxusné byty im už nestačia. Brilantne zastavíme ich prijímanie na Slovensko.

15.04.2018

Kultúrna likvidácia Švédska už začala. Imigranti žijúci s v luxusných bytoch v Stockholme vo Švédsku sú nespokojní a žiadajú domy. Majú sa na to vyzbierať daňoví poplatníci. Už nechcú viac »

Fakty ako SaS a OĽANO zruinujú Slovensko.

11.04.2018

Predčasné voľby by nič nevyriešili, pretože ľudia odmietajú súčasnú pravicu ako vládnu silu, takže ich snaženie je úplne zbytočne. Každý už vie, že SaS vytvára satelitné strany. SaS viac »

utečenci, migranti, Grécko, Afganistan

Európska komisia a OECD uverejnili príručku o migrantoch

21.04.2018 22:54

Príručka identifikuje hlavné výzvy súvisiace s integráciou migrantov a stanovuje konkrétne politické odporúčania na ich riešenie.

Barbara Bushová

S Barbarou Bushovou sa prišli rozlúčiť štyria bývalí prezidenti

21.04.2018 22:52

Približne 1500 hostí vrátane štyroch bývalých prezidentov sa prišlo v sobotu naposledy rozlúčiť s bývalou prvou dámou USA Barbarou Bushovou, ktorá zomrela v utorok vo veku 92 rokov.

urad prace, Vazovova

Zamestnávateľom sa nechce zverejňovať platy

21.04.2018 20:43

Už pred pracovným pohovorom bude uchádzač vedieť, minimálne koľko môže zarobiť.

Izrael, vlajka,

Únia vyzvala Izrael, aby nepoužíval smrtiacu silu proti Palestínčanom

21.04.2018 20:36

Reagovala tak na piatkovú smrť štyroch mladých Palestínčanov.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 92
Celková čítanosť: 312143x
Priemerná čítanosť článkov: 3393x

Autor blogu

Kategórie