Založ si blog

Trestné oznámenie na Fica je podané

Týmto zverejňujem oznámenie o podozrení z trestného činu Usmrtenie podľa § 149, ods. 1 Trestného zákona na slovenského premiéra Roberta Fica, ktoré som podal 18.10.2017 na Generálnej prokuratúre.  Dôvod : Nefunkčné zdravotníctvo a zbytočné úmrtia 11 tis. ľudí ročne na Slovensku. Premiér nevykonal za 10 rokov žiadne účinné opatrenia proti tomuto degradujúcemu  stavu v zdravotníctve, ktoré je neriešené. Za 10 rokov tak zomrelo zbytočne 110 tis. ľudí na Slovensku. Najschopnejší lekári odišli zo Slovenska (vyše 4.000  slovenských lekárov už odišlo prevažne do Nemecka a Česka).  Žiadam generálneho prokurátora, aby začal trestne stíhať R.Fica za nečinnosť a tým spôsobené úmrtia v zdravotníctve.

 

Generálna prokuratúra SR

Štúrova 2

812 85 Bratislava 1

 

VEC: Oznámenie o podozrení z trestného činu Usmrtenie podľa § 149, ods. 1 Tr. zák. na slovenského premiéra Roberta Fica.  Dňa : 18.10.2017.

 

         Podpísaný Ing. Viktor Béreš, bytom Smaragdová 4, 851 10 Bratislava podávam oznámenie o podozrení z trestného činu Usmrtenie podľa § 149, ods. 1 Tr. zák. ktorý je súčasťou Prvej hlavy – Trestné činy proti životu a zdraviu, na slovenského premiéra JUDr. Roberta Fica z nasledovných dôvodov:

Podľa čl. 112 Ústavy Slovenskej republiky Robert Fico svojim podpisom potvrdil text sľubu, ktorí skladajú členovia vlády do rúk prezidenta, ako svojprávna osoba, teda, že za porušenie tohto sľubu bude niesť aj zodpovednosť – „Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme občanov. Budem zachovávať ústavu a ostatné zákony, pracovať tak, aby sa uvádzali do života.“

Premiér Fico z titulu svojej funkcie nesie skutočnú zodpovednosť za nefunkčnosť a vykrádanie zdravotníctva. Smutným a tragickým dôkazom zanedbania premiérskych a ústavných povinnosti Roberta Fica je vyše 11.000 zbytočných úmrtí ľudí na odvrátiteľné ochorenia, ktorí by pri riadnom chode zdravotníctva žili (EUROSTAT 2016 potvrdil tieto čísla). V mene státisícov nespokojných a zúfalých občanov podávam tento podnet z podozrenia z trestného činu Usmrtenie podľa § 149, ods. 1 na slovenského premiéra Roberta Fica.

Zdravotníctvo je nedofinancované a naďalej nemáme potrebné technické ani personálne vybavenie nemocníc, ktoré by zodpovedalo vyspelej Európe a zabránilo zbytočným úmrtiam 11 tisíc ľudí ročne.

Za posledných desať rokov ako premiér, majúci najväčšiu zodpovednosť za politický, ekonomický a morálny stav krajiny, tu vytvoril nielen pokračujúci stav, ktorý bráni mladým ľuďom cez vykrádanie štátneho rozpočtu, kde konkrétne čiastky sú určené na demografiu a rodinu, si zakladať rodiny a mať viacej detí, ale nečinne sa prizerajúc na drastické vykrádanie slovenského zdravotníctva, či už vedome alebo nevedome, spôsobuje každoročne predčasnú smrť tisícom nevinných občanov Slovenska.

Preto žiadam Generálnu prokuratúru SR, ktorá podľa ústavného práva patrí do kontrolných orgánov, pričom jej povinnosťou je zákonnými prostriedkami chrániť nielen štát, ale aj práva a záujmy fyzických a právnických osôb, aby konala voči Robertovi Ficovi za zanedbanie verejného zdravotníctva s následkami smrti našich spoluobčanov ako aj s následkami tým spojenými.

Ak by fungovalo zdravotníctvo správne, mohlo zabrániť viac ako 11-tisícom úmrtí z roku 2013, čo vyplýva aj z údajov Eurostatu, čo potvrdil aj Andrej Králik, zo Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Pričom GP SR a MV SR museli o tom vedieť, no nepodnikli žiadne protiopatrenia, aby sa zdravotníctvo prestalo vykrádať.

         Za desať rokov premiérovania Roberta Fica sa zo zdravotníctva stal výnosný biznis na úkor ľudského zdravia a ľudských životov, že tento biznis na Slovensku je často synonymom rozkrádania, ktoré má zvlášť v oblasti zdravotnej starostlivosti fatálne následky, kde Robert Fico ako premiér nesie tú najvyššiu zodpovednosť.

 

Výsledkom 10 ročnej premárnenej politiky R. Fica je skutočnosť, že 4.211 slovenských lekárov odišlo pracovať do zahraničia. V tomto závratnom čísle lekárov, ktorí opustili a opúšťajú Slovensko sú mnohé lekárske kapacity. Následne stúpla úmrtnosť pacientov. Čiže chýbajú nám elitní lekári, chýba aj vyše 14 tis. sestier, čiže je málo personálu v našich nemocniciach. Na druhej strane prišlo na Slovensko pracovať 381 lekárov z Ukrajiny

Za nefunkčnosť a denné zbytočné úmrtia zodpovedá R. Fico, ktorý zanedbal svoje premiérske povinnosti a aj  napriek znalosti problémov neodstránil degradujúci stav zdravotníctva resp. stav zhoršil čoho výsledkom sú čísla EUROSTATU, ktorý potvrdil ročne zbytočné úmrtia 11.000 ľudí na Slovensku vinou zlého a upadajúceho zdravotníctva.

Robert Fico je teda zodpovedný za úmrtia v nemocniciach a musí niesť aj plnú trestnoprávnu zodpovednosť za zanedbanie svojich premiérskych aj ústavných povinností s následkom smrti 11 tis. ľudí ročne.

Je elementárnou povinnosťou Generálne prokuratúry konať v mene národa v mene ktorej má táto inštitúcia pracovať a spravodlivosť má byť zárukou pre všetkých občanov, ktorí sa spoliehajú na túto inštitúciu, aby vystúpila zo svojho tieňa a začala konať voči premiérovi krajiny za zanedbanie svojich premiérskych a ústavných povinnosti vo vzťahu k nefunkčnému zdravotníctvu. Pán Fico sa už nemá na koho vyhovárať. Do roku 2006 sa mohol ešte vyhovárať na svojich predchodcov. V roku 2017 teda po 10 rokoch svojho premárneného vládnutia sa už nemôže na nikoho vyhovárať, takže je plne zodpovedný za stav krajiny v roku 2017 a žiadam vyvodenie zodpovednosti za premárnené životy.

 

Viktor Béreš

Viskupič z OĽANO je už s Kmotríkom jedna ruka. Šokujúci dôkaz ako OĽANO a SaS podporujú oligarchov.

23.07.2018

Znie to ako zlý žart, ale opäť sa dokázalo, že OĽANO a SaS podporujú záujmy oligarchov. Ukážkovým príkladom je nominantka na primátorku v Skalici pani Anna Mierna, ktorá pracovala verne viac »

Nákup stíhačiek F-16 je cenový podfuk USA. Mig-29 boli doteraz dobre a zrazu nie.

15.07.2018

Do roku 1998 stála F-16 približne 18 miliónov dolárov, ale počas vojny do Iraku závratne stúpla jej cena na 108 miliónov dolárov. Celkom vtipné. Je tak nad slnko jasnejšie, že ide o nafúknutú viac »

Skleníkové hospodárstvo – cesta k potravinovej sebestačnosti a práci v chudobných regiónoch.

30.06.2018

Tento článok vysvetľuje ako je možné vybudovať skleníkové hospodárstvo, konzervárne, potravinové závody pomocou geotermálnej energie na Slovensku. Potenciál je 10 000 až 15 000 hektárov viac »

Francúzsko Paríž dieťa záchranca hrdina

Paríž: otec dieťaťa, ktoré viselo z balkóna, dostal podmienku

25.09.2018 23:15

Mamoudou Gassama sa v máji vyšplhal po balkónoch na štvrté poschodie a zachránil štvorročného chlapca.

požiar

V Chorvátsku a Toskánsku zúria lesné požiare, evakuovali desiatky ľudí

25.09.2018 22:51, aktualizované: 23:03

Chorvátske úrady stále pátrajú po 25-ročnej žene z Mexika, ktorá je nezvestná.

Andrej Kiska

Kiska nesúhlasí s Trumpovou myšlienkou America First

25.09.2018 22:33

Prezident SR sa v utorok v New Yorku stretol aj s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom.

verzilov

Verzilov z Pussy Riot je pri vedomí a uzdravuje sa

25.09.2018 21:56

Aktivista v utorok na Twitteri napísal, že predchádzajúcich 12 dní strávil "v čiernej diere".

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 414730x
Priemerná čítanosť článkov: 3913x

Autor blogu

Kategórie