Založ si blog

Program SaS je plánovaný podfuk na ľuďoch a pomôže Pente.

Sulíkov odvodový bonus bude pre väčšinu ľudí nevýhodný.  SaS je väčšia hrozba pre Slovensko ako som očakával. Fakty hovoria jasne. Ak by sa laboratórny experiment SaS s názvom „odvodový bonus“ zaviedol, tak ľudia s min. mzdou budú mať čistý zárobok ešte nižší ako v súčasnosti. Odvodový bonus prinesie pár desiatok eur ľuďom, ktorí zarábajú nad 1.600 eur, ale rozbije to celý solidárny systém, ktorý je typický pre Európu, takže Sulík chce rozbiť pevné základy na ktorých stojí Európa a zaviesť pseudoamerický model. Preto vidím jasnú hrozbu u SaS v zavádzaní amerického spôsobu života, ktorý do Európy a hlavne na Slovensko vôbec nepatrí.

Poďme ale konkrétne :

I. SaS chce zaviesť paušálny bonus 123 eur napr. pre dôchodcov, čo je menej ako súčasné úbohé životné minimum 199,50 eur. Budú vraj mať vyrovnávaciu dávku k dôchodku, ale z toho vyplýva, že dôchodcovia budú mať ešte horšiu dôchodkovú  neistotu ako dnes.

II. Ďalšou kuriozitou SaS, je že chce zrušiť dávky ako sirotské, vdovské či vdovecké. Takže v prípade tragickej životnej situácie našich občanov, by bola istá len dávka štátu 123 eur. Dnes to činí pri kombinácií viacerých dávok viac. Celkovo platí, že všetky dávky na Slovensku sú z pohľadu Nemecka, Rakúska, Veľkej Británie smiešne nízke. Šetriť teda na Slovákoch a snažiť sa o okresanie solidárnych dávok zo strany štátu mi príde úplne scestné až neľudské. Ľudia si neuvedomujú čo za bludy SaS plánuje zaviesť a preto budem na tieto hrozby upozorňovať a vysvetlovať to ľuďom.

III.Platenie nemocenského poistenia či poistenia v nezamestnanosti má byť podľa SaS dobrovoľné zo strany zamestnanca. To znamená, že ľudia budú chcieť v čistom viac a existuje reálne riziko, že sa pracujúci zrieknu platenia napr.20 eur na nemocenské, len aby mali v čistom zárobku viac. Ale to môže spôsobiť hotovú katastrofu, ak človek náhle ochorie alebo bude mať úraz a potom si bude všetko platiť v hotovosti v nemocnici. Úžasný návrh SaS, že ?

Podľa SaS je správne, že funkcia štátu sa obmedzí na financovanie základnej solidarity (načo majú postačiť polovičné odvody. Ale tie stačiť nebudú !!!) a kto chce viac, musí sa podľa SaS viac snažiť. Vidím v tom jasný zámer, že ľudia budú systémom pritlačení sa pripoistiť v komerčnej zdravotnej poisťovni . A ktorá zdravotná poisťovňa by to uvítala ? Samozrejme Dôvera – ktorá patrí Pente. Návrh SaS tak pomôže hlavne Pente a je až hlúpo priehľadný komu to pomôže.

Takého pseudonávrhy SaS preto zásadne odmietam pre Slovensko. Krajina je podfinancovaná a nemali by sme nedopustiť, aby ľudia mali ešte nižšie dávky od štátu ako dnes a nikdy nedopustíme, aby sa tu zavádzal systém podobný USA skrz stranu SaS.

IV. Nezabúdajme, že SaS chce transformáciu nemocníc na firmy, čím by sa štátne nemocnice stali akciovými spoločnosťami a netrvalo by dlho a dostali by sa do rúk finančných skupín (napr.Penta, Kmotrík a pod.).

V. A to najlepšie nakoniec. Sulík chce privatizovať všeobecnú zdravotnú poisťovňu. Vyžaduje to ďalší komentár ? Penta sa iste poteší ak ovládne konkurenciu. Penta už dnes vlastní poisťovňu Dôvera a uvíta oslabenie VšZP a možno jej kúpu. Sulíkov plán predať VšZP tak Pente umožní definitívne ovládnuť konkurenčné poisťovne a tým aj verejné zdravotníctvo a Penta rada zaplatí aj zlato, aby tak urobila. Tomu však musíme zabrániť.

 

Záver : SaS nemá čo ponúknuť Slovensku okrem nepriamej podpory Penty. Potrebujeme posilniť verejné  zdravotníctvo cestou štátu a nie privatizáciou nemocníc

 

Viktor Béreš

Šokujúce zistenie o chudobe.

19.01.2018

Chudoba na Slovensku sa prejavuje už aj nižším predajom kníh. Tržby v predaji kníh za rok 2016 boli na Slovensku boli len okolo 100 mil. eur, pričom v susedných Čechách je to 288 mil. eur, takže viac »

Šok. Čo Vám média zatajujú ? Za Fica sa prepadli zahraničné investície pod nulu.

07.01.2018

Je to skutočný šok. Investície na Slovensku dosiahli záporné čísla. Nové firmy sa už na Slovensko nehrnú. Investície za vlády Fica úplne stagnujú ako aj celý štát. Do roku 2012 (4 roky viac »

Unikajú peniaze zo Slovenska aj cez diplomaciu rovno do rajov ?

04.01.2018

Blízky vzťah Vladimíra Fajča a premiéra Róberta Fica je známy. Obaja pochádzajú z okresu Topoľčany. Spája ich dokonca aj spoločná minulosť v komunistickej strane, kde sa Fajč mimoriadne viac »

svadba, mladomanželia, pár, sobáš, nevesta, ženích, fotenie, dážď, fotograf,

Dve Slovenky v Rakúsku chceli prinútiť vydať sa za Indov

22.01.2018 16:38

Policajná hliadka v Linzi naďabila na Slovenku, ktorá informovala, že Ind ju vylákal do Rakúska pod zámienkou práce a mala sa tam náhle vydať za jeho krajana.

Policajné auto

V bratislavskej Petržalke sa strieľalo. Dvaja mŕtvi, polícia našla aj bábätko

22.01.2018 16:16

Aktualizujeme Policajti vyšetrujú okolností smrti dvoch ľudí, ktorých telá boli nájdené popoludní v bytovom dome na Rovniankovej ulici v bratislavskej Petržalke.

Tillerson

Tillerson navštívil novú americkú ambasádu v Londýne, ktorú Trump skritizoval

22.01.2018 16:13

Šéf americkej diplomacie má naplánované rozhovory s britským ministrom zahraničných vecí Borisom Johnsonom o Severnej Kórei, Iráne a Sýrii.

Euro, graf, ekonomika

MMF zlepšil výhľad rastu svetovej ekonomiky na 3,9 percenta

22.01.2018 16:11

Medzinárodný menový fond zlepšil výhľad rastu globálnej ekonomiky na tento i budúci rok na 3,9 percenta.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 69
Celková čítanosť: 244416x
Priemerná čítanosť článkov: 3542x

Autor blogu

Kategórie