Založ si blog

Program SaS je plánovaný podfuk na ľuďoch a pomôže Pente.

Sulíkov odvodový bonus bude pre väčšinu ľudí nevýhodný.  SaS je väčšia hrozba pre Slovensko ako som očakával. Fakty hovoria jasne. Ak by sa laboratórny experiment SaS s názvom „odvodový bonus“ zaviedol, tak ľudia s min. mzdou budú mať čistý zárobok ešte nižší ako v súčasnosti. Odvodový bonus prinesie pár desiatok eur ľuďom, ktorí zarábajú nad 1.600 eur, ale rozbije to celý solidárny systém, ktorý je typický pre Európu, takže Sulík chce rozbiť pevné základy na ktorých stojí Európa a zaviesť pseudoamerický model. Preto vidím jasnú hrozbu u SaS v zavádzaní amerického spôsobu života, ktorý do Európy a hlavne na Slovensko vôbec nepatrí.

Poďme ale konkrétne :

I. SaS chce zaviesť paušálny bonus 123 eur napr. pre dôchodcov, čo je menej ako súčasné úbohé životné minimum 199,50 eur. Budú vraj mať vyrovnávaciu dávku k dôchodku, ale z toho vyplýva, že dôchodcovia budú mať ešte horšiu dôchodkovú  neistotu ako dnes.

II. Ďalšou kuriozitou SaS, je že chce zrušiť dávky ako sirotské, vdovské či vdovecké. Takže v prípade tragickej životnej situácie našich občanov, by bola istá len dávka štátu 123 eur. Dnes to činí pri kombinácií viacerých dávok viac. Celkovo platí, že všetky dávky na Slovensku sú z pohľadu Nemecka, Rakúska, Veľkej Británie smiešne nízke. Šetriť teda na Slovákoch a snažiť sa o okresanie solidárnych dávok zo strany štátu mi príde úplne scestné až neľudské. Ľudia si neuvedomujú čo za bludy SaS plánuje zaviesť a preto budem na tieto hrozby upozorňovať a vysvetlovať to ľuďom.

III.Platenie nemocenského poistenia či poistenia v nezamestnanosti má byť podľa SaS dobrovoľné zo strany zamestnanca. To znamená, že ľudia budú chcieť v čistom viac a existuje reálne riziko, že sa pracujúci zrieknu platenia napr.20 eur na nemocenské, len aby mali v čistom zárobku viac. Ale to môže spôsobiť hotovú katastrofu, ak človek náhle ochorie alebo bude mať úraz a potom si bude všetko platiť v hotovosti v nemocnici. Úžasný návrh SaS, že ?

Podľa SaS je správne, že funkcia štátu sa obmedzí na financovanie základnej solidarity (načo majú postačiť polovičné odvody. Ale tie stačiť nebudú !!!) a kto chce viac, musí sa podľa SaS viac snažiť. Vidím v tom jasný zámer, že ľudia budú systémom pritlačení sa pripoistiť v komerčnej zdravotnej poisťovni . A ktorá zdravotná poisťovňa by to uvítala ? Samozrejme Dôvera – ktorá patrí Pente. Návrh SaS tak pomôže hlavne Pente a je až hlúpo priehľadný komu to pomôže.

Takého pseudonávrhy SaS preto zásadne odmietam pre Slovensko. Krajina je podfinancovaná a nemali by sme nedopustiť, aby ľudia mali ešte nižšie dávky od štátu ako dnes a nikdy nedopustíme, aby sa tu zavádzal systém podobný USA skrz stranu SaS.

IV. Nezabúdajme, že SaS chce transformáciu nemocníc na firmy, čím by sa štátne nemocnice stali akciovými spoločnosťami a netrvalo by dlho a dostali by sa do rúk finančných skupín (napr.Penta, Kmotrík a pod.).

V. A to najlepšie nakoniec. Sulík chce privatizovať všeobecnú zdravotnú poisťovňu. Vyžaduje to ďalší komentár ? Penta sa iste poteší ak ovládne konkurenciu. Penta už dnes vlastní poisťovňu Dôvera a uvíta oslabenie VšZP a možno jej kúpu. Sulíkov plán predať VšZP tak Pente umožní definitívne ovládnuť konkurenčné poisťovne a tým aj verejné zdravotníctvo a Penta rada zaplatí aj zlato, aby tak urobila. Tomu však musíme zabrániť.

 

Záver : SaS nemá čo ponúknuť Slovensku okrem nepriamej podpory Penty. Potrebujeme posilniť verejné  zdravotníctvo cestou štátu a nie privatizáciou nemocníc

 

Viktor Béreš

Nákup stíhačiek F-16 je cenový podfuk USA. Mig-29 boli doteraz dobre a zrazu nie.

15.07.2018

Do roku 1998 stála F-16 približne 18 miliónov dolárov, ale počas vojny do Iraku závratne stúpla jej cena na 108 miliónov dolárov. Celkom vtipné. Je tak nad slnko jasnejšie, že ide o nafúknutú viac »

Skleníkové hospodárstvo – cesta k potravinovej sebestačnosti a práci v chudobných regiónoch.

30.06.2018

Tento článok vysvetľuje ako je možné vybudovať skleníkové hospodárstvo, konzervárne, potravinové závody pomocou geotermálnej energie na Slovensku. Potenciál je 10 000 až 15 000 hektárov viac »

V ČR sú už platy 4. 000 eur. Slováci sú zotročený národ a lokajská trieda vlády a oligarchov.

10.06.2018

V Čechách v ŠKODA Mladá Boleslav boli platy v máji vo výške 100.000 Kč (4.000 eur) a na Slovensku vo VW Bratislava máte niečo cez 1.000 eur. Väčšina pracujúcich na Slovensku nedosahuje ani viac »

dieťa, chudoba, slum

Odhalili kyjevskú kliniku, ktorá "vyvážala" deti do zahraničia

16.07.2018 20:00

Klinika inkasovala za svoje služby 32 000 eur, nájomná matka 6 000 eur.

nocni vlci, slavin,

Saková proti ruským motorkárom zatiaľ nezasiahne

16.07.2018 20:00

O činnosť klubu podporovaného ruským štátom sa má zaujímať aj Slovenská informačná služba.

indonézia, krokodíl, masaker

Nechutná pomsta prírode: Indonézania za smrť muža pozabíjali 292 krokodílov

16.07.2018 19:09

Väčšina zabitých zvierat boli chované v rámci programu na ochranu zvierat.

matečná

Matečná sa stretne s Čižnárom, chce mu vysvetliť systémy kontrol v PPA

16.07.2018 18:11

Hovoriť budú o výsledkoch preskúmania trestných vecí týkajúcich sa samostatne hospodáriacich roľníkov.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 379612x
Priemerná čítanosť článkov: 3615x

Autor blogu

Kategórie