Založ si blog

Program SaS je plánovaný podfuk na ľuďoch a pomôže Pente.

Sulíkov odvodový bonus bude pre väčšinu ľudí nevýhodný.  SaS je väčšia hrozba pre Slovensko ako som očakával. Fakty hovoria jasne. Ak by sa laboratórny experiment SaS s názvom „odvodový bonus“ zaviedol, tak ľudia s min. mzdou budú mať čistý zárobok ešte nižší ako v súčasnosti. Odvodový bonus prinesie pár desiatok eur ľuďom, ktorí zarábajú nad 1.600 eur, ale rozbije to celý solidárny systém, ktorý je typický pre Európu, takže Sulík chce rozbiť pevné základy na ktorých stojí Európa a zaviesť pseudoamerický model. Preto vidím jasnú hrozbu u SaS v zavádzaní amerického spôsobu života, ktorý do Európy a hlavne na Slovensko vôbec nepatrí.

Poďme ale konkrétne :

I. SaS chce zaviesť paušálny bonus 123 eur napr. pre dôchodcov, čo je menej ako súčasné úbohé životné minimum 199,50 eur. Budú vraj mať vyrovnávaciu dávku k dôchodku, ale z toho vyplýva, že dôchodcovia budú mať ešte horšiu dôchodkovú  neistotu ako dnes.

II. Ďalšou kuriozitou SaS, je že chce zrušiť dávky ako sirotské, vdovské či vdovecké. Takže v prípade tragickej životnej situácie našich občanov, by bola istá len dávka štátu 123 eur. Dnes to činí pri kombinácií viacerých dávok viac. Celkovo platí, že všetky dávky na Slovensku sú z pohľadu Nemecka, Rakúska, Veľkej Británie smiešne nízke. Šetriť teda na Slovákoch a snažiť sa o okresanie solidárnych dávok zo strany štátu mi príde úplne scestné až neľudské. Ľudia si neuvedomujú čo za bludy SaS plánuje zaviesť a preto budem na tieto hrozby upozorňovať a vysvetlovať to ľuďom.

III.Platenie nemocenského poistenia či poistenia v nezamestnanosti má byť podľa SaS dobrovoľné zo strany zamestnanca. To znamená, že ľudia budú chcieť v čistom viac a existuje reálne riziko, že sa pracujúci zrieknu platenia napr.20 eur na nemocenské, len aby mali v čistom zárobku viac. Ale to môže spôsobiť hotovú katastrofu, ak človek náhle ochorie alebo bude mať úraz a potom si bude všetko platiť v hotovosti v nemocnici. Úžasný návrh SaS, že ?

Podľa SaS je správne, že funkcia štátu sa obmedzí na financovanie základnej solidarity (načo majú postačiť polovičné odvody. Ale tie stačiť nebudú !!!) a kto chce viac, musí sa podľa SaS viac snažiť. Vidím v tom jasný zámer, že ľudia budú systémom pritlačení sa pripoistiť v komerčnej zdravotnej poisťovni . A ktorá zdravotná poisťovňa by to uvítala ? Samozrejme Dôvera – ktorá patrí Pente. Návrh SaS tak pomôže hlavne Pente a je až hlúpo priehľadný komu to pomôže.

Takého pseudonávrhy SaS preto zásadne odmietam pre Slovensko. Krajina je podfinancovaná a nemali by sme nedopustiť, aby ľudia mali ešte nižšie dávky od štátu ako dnes a nikdy nedopustíme, aby sa tu zavádzal systém podobný USA skrz stranu SaS.

IV. Nezabúdajme, že SaS chce transformáciu nemocníc na firmy, čím by sa štátne nemocnice stali akciovými spoločnosťami a netrvalo by dlho a dostali by sa do rúk finančných skupín (napr.Penta, Kmotrík a pod.).

V. A to najlepšie nakoniec. Sulík chce privatizovať všeobecnú zdravotnú poisťovňu. Vyžaduje to ďalší komentár ? Penta sa iste poteší ak ovládne konkurenciu. Penta už dnes vlastní poisťovňu Dôvera a uvíta oslabenie VšZP a možno jej kúpu. Sulíkov plán predať VšZP tak Pente umožní definitívne ovládnuť konkurenčné poisťovne a tým aj verejné zdravotníctvo a Penta rada zaplatí aj zlato, aby tak urobila. Tomu však musíme zabrániť.

 

Záver : SaS nemá čo ponúknuť Slovensku okrem nepriamej podpory Penty. Potrebujeme posilniť verejné  zdravotníctvo cestou štátu a nie privatizáciou nemocníc

 

Viktor Béreš

Odmietnime vydieranie Západu a kancelárky Merkelovej.

19.04.2018

Neprijmime ani jedného imigranta kým nedosiahneme ekonomické vyrovnanie voči Západu. Racionálna proti-imigračná politika je na mieste a pre Slovensko jediná záchrana pred jeho úpadkom. Naši viac »

Imigranti už dokonca žiadajú domy. Luxusné byty im už nestačia. Brilantne zastavíme ich prijímanie na Slovensko.

15.04.2018

Kultúrna likvidácia Švédska už začala. Imigranti žijúci s v luxusných bytoch v Stockholme vo Švédsku sú nespokojní a žiadajú domy. Majú sa na to vyzbierať daňoví poplatníci. Už nechcú viac »

Fakty ako SaS a OĽANO zruinujú Slovensko.

11.04.2018

Predčasné voľby by nič nevyriešili, pretože ľudia odmietajú súčasnú pravicu ako vládnu silu, takže ich snaženie je úplne zbytočne. Každý už vie, že SaS vytvára satelitné strany. SaS viac »

utečenci, migranti, Grécko, Afganistan

Európska komisia a OECD uverejnili príručku o migrantoch

21.04.2018 22:54

Príručka identifikuje hlavné výzvy súvisiace s integráciou migrantov a stanovuje konkrétne politické odporúčania na ich riešenie.

Barbara Bushová

S Barbarou Bushovou sa prišli rozlúčiť štyria bývalí prezidenti

21.04.2018 22:52

Približne 1500 hostí vrátane štyroch bývalých prezidentov sa prišlo v sobotu naposledy rozlúčiť s bývalou prvou dámou USA Barbarou Bushovou, ktorá zomrela v utorok vo veku 92 rokov.

urad prace, Vazovova

Zamestnávateľom sa nechce zverejňovať platy

21.04.2018 20:43

Už pred pracovným pohovorom bude uchádzač vedieť, minimálne koľko môže zarobiť.

Izrael, vlajka,

Únia vyzvala Izrael, aby nepoužíval smrtiacu silu proti Palestínčanom

21.04.2018 20:36

Reagovala tak na piatkovú smrť štyroch mladých Palestínčanov.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 92
Celková čítanosť: 312136x
Priemerná čítanosť článkov: 3393x

Autor blogu

Kategórie