Založ si blog

SaS a Droba nie je alternatíva ale pokračovanie záujmov Penty

Víťazstvo SaS v Bratislave je treba chápať ako veľké memento, čo hrozí krajine ak bude SaS rásť. Nezabúdajme, že SaS v Radičovej vláde pripravovala privatizáciu štátnych teplárni a volebný program SaS na národnej úrovní je čisto americký kapitalistický program typu „ Zaplať si ak niečo chceš“.  Od nových predsedov VÚC možno očakávať maximálne len personálne rošády čo je najmenej podstatné pre Slovensko. Ich volebné programy sú postavené na vode, pretože, investície do diaľnic, obchvatov sú rozhodnutie vlády a nie VÚC. Takže pre ľudí sa týmito voľbami nič nezmení. Žiadny z nových  predsedov VÚC jasne nepovedal ako bude na úrovni kraja bojovať proti oligarchom. Nič také nezaznelo. Preto zmenou predsedov VÚC neočakávam žiadne zmeny v živote občanov. Som za to, aby sa VÚC zrušili a ušetríme milióny eur.  Za efektívnejšie považujem vytvoriť  len zúžené krajské úrady s krajským intendantom, ktorý bude predĺženou rukou vlády v každom kraji.  SaS chce privatizovať všeobecnú zdravotnú poisťovňu na národnej úrovni.   Penta už dnes vlastní poisťovňu Dôvera a uvíta oslabenie VšZP a možno jej kúpu. Sulíkov plán predať VšZP  Pente umožní definitívne ovládnuť konkurenčné poisťovne a tým aj verejné zdravotníctvo. Tomu musíme zabrániť. SaS chce na Slovensku to čo je v USA, aby sa za všetko platilo a podľa programu SaS sa solidarita v zdravotníctve zmenší, takže ľudia si priplatia aj za to čo dnes hradí poisťovňa. Dúfam, že ľudia, ktorí hlasovali za Drobu o tom vedeli aké obmedzenie v zdravotníctve SaS plánuje vykonať po parlamentných voľbách.  Možno finančne lepšie zabezpečeným ľuďom je to jedno, ale väčšina ľudí  určite nechce viac platiť.

Viktor Béreš

 

II. otvorený list R. Ficovi. Kde sa skrýva Počiatek ?

19.11.2017

Vážený pán, Róbert Fico, to čo predvádzate ako premiér je viac kúzelná atrakcia trikov, ale žiadna reálna politika v prospech bežných ľudí. Slovensko potrebuje nový reštart a radikálne viac »

Soros je hrozba aj pre Slovensko.

17.11.2017

Soros je podozrivý, že priamo alebo nepriamo podporuje 227 poslancov v európskom parlamente. Podozrenia politika Nikela Faraga z Veľkej Británie na adresu europoslancov, ktorí môžu byť aj nepriamo viac »

Sulík zničí do tla sociálny systém.

13.11.2017

Sulíkovi môže naletieť už iba hlupák a naivka a vysvetlím prečo. Sulík chce vybrakovať štát. Poďme ale k číslam a faktom : Ročne zaplatia podnikatelia (chvála bohu) 13 miliárd eur za viac »

(typo - nepouzivat v orise) Autobus, nástup, cesta, zamestnanie

Nedostatok vodičov autobusov sa prehĺbil

24.11.2017 15:26

Nedostatok vodičov autobusov, mestskej hromadnej dopravy, ale aj nákladných vozidiel na Slovensku sa v tomto roku prehĺbil.

Klzisko na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave

Bratislava bude betónovými blokmi chrániť centrum pred útokmi

24.11.2017 14:47

Bratislava sa pridala k európskym metropolám, ktoré betónovými zábranami chránia centrum pred teroristickými útokmi vozidlom.

križovatka Blatné na D1

Križovatka Blatné je v smere Trnava - Bratislava plne prejazdná

24.11.2017 14:18

Národná diaľničná spoločnosť v piatok začína s presmerovávaním dopravy na križovatke Blatné aj v smere Bratislava - Trnava.

500 eur

Trináste a štrnáste platy oslobodia od daní a odvodov do sumy 500 eur

24.11.2017 14:08

Dobrovoľné trináste a štrnáste platy budú postupne oslobodené od daní a odvodov v sume 500 eur, uviedol šéf SNS Andrej Danko.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 57
Celková čítanosť: 217725x
Priemerná čítanosť článkov: 3820x

Autor blogu

Kategórie