Založ si blog

SaS a Droba nie je alternatíva ale pokračovanie záujmov Penty

Víťazstvo SaS v Bratislave je treba chápať ako veľké memento, čo hrozí krajine ak bude SaS rásť. Nezabúdajme, že SaS v Radičovej vláde pripravovala privatizáciu štátnych teplárni a volebný program SaS na národnej úrovní je čisto americký kapitalistický program typu „ Zaplať si ak niečo chceš“.  Od nových predsedov VÚC možno očakávať maximálne len personálne rošády čo je najmenej podstatné pre Slovensko. Ich volebné programy sú postavené na vode, pretože, investície do diaľnic, obchvatov sú rozhodnutie vlády a nie VÚC. Takže pre ľudí sa týmito voľbami nič nezmení. Žiadny z nových  predsedov VÚC jasne nepovedal ako bude na úrovni kraja bojovať proti oligarchom. Nič také nezaznelo. Preto zmenou predsedov VÚC neočakávam žiadne zmeny v živote občanov. Som za to, aby sa VÚC zrušili a ušetríme milióny eur.  Za efektívnejšie považujem vytvoriť  len zúžené krajské úrady s krajským intendantom, ktorý bude predĺženou rukou vlády v každom kraji.  SaS chce privatizovať všeobecnú zdravotnú poisťovňu na národnej úrovni.   Penta už dnes vlastní poisťovňu Dôvera a uvíta oslabenie VšZP a možno jej kúpu. Sulíkov plán predať VšZP  Pente umožní definitívne ovládnuť konkurenčné poisťovne a tým aj verejné zdravotníctvo. Tomu musíme zabrániť. SaS chce na Slovensku to čo je v USA, aby sa za všetko platilo a podľa programu SaS sa solidarita v zdravotníctve zmenší, takže ľudia si priplatia aj za to čo dnes hradí poisťovňa. Dúfam, že ľudia, ktorí hlasovali za Drobu o tom vedeli aké obmedzenie v zdravotníctve SaS plánuje vykonať po parlamentných voľbách.  Možno finančne lepšie zabezpečeným ľuďom je to jedno, ale väčšina ľudí  určite nechce viac platiť.

Viktor Béreš

 

Nákup stíhačiek F-16 je cenový podfuk USA. Mig-29 boli doteraz dobre a zrazu nie.

15.07.2018

Do roku 1998 stála F-16 približne 18 miliónov dolárov, ale počas vojny do Iraku závratne stúpla jej cena na 108 miliónov dolárov. Celkom vtipné. Je tak nad slnko jasnejšie, že ide o nafúknutú viac »

Skleníkové hospodárstvo – cesta k potravinovej sebestačnosti a práci v chudobných regiónoch.

30.06.2018

Tento článok vysvetľuje ako je možné vybudovať skleníkové hospodárstvo, konzervárne, potravinové závody pomocou geotermálnej energie na Slovensku. Potenciál je 10 000 až 15 000 hektárov viac »

V ČR sú už platy 4. 000 eur. Slováci sú zotročený národ a lokajská trieda vlády a oligarchov.

10.06.2018

V Čechách v ŠKODA Mladá Boleslav boli platy v máji vo výške 100.000 Kč (4.000 eur) a na Slovensku vo VW Bratislava máte niečo cez 1.000 eur. Väčšina pracujúcich na Slovensku nedosahuje ani viac »

indonézia, krokodíl, masaker

Nechutná pomsta prírode: Indonézania za smrť muža pozabíjali 292 krokodílov

16.07.2018 19:09

Väčšina zabitých zvierat boli chované v rámci programu na ochranu zvierat.

matečná

Matečná sa stretne s Čižnárom, chce mu vysvetliť systémy kontrol v PPA

16.07.2018 18:11

Hovoriť budú o výsledkoch preskúmania trestných vecí týkajúcich sa samostatne hospodáriacich roľníkov.

ministri obrany, Federica Mogheriniová

Diplomati: Spojené štáty zostávajú priateľmi EÚ, napriek vyhláseniam Trumpa

16.07.2018 17:53

Šéf francúzskej diplomacie Jean-Yves Le Drian vyzval Európanov na "zmierlivý" tón a upozornil, že Trump označil za nepriateľov aj Čínu a Rusko.

Lietadlo Boeing 747

Šéfovi Boeingu sa tiež clá nepáčia, škodí to biznisu

16.07.2018 17:31

Šéf amerického Boeingu Dennis Muilenburg sa obáva, že clá a ďalšie obchodné reštrikcie môžu poškodiť rast globálnej ekonomiky.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 379524x
Priemerná čítanosť článkov: 3615x

Autor blogu

Kategórie