Založ si blog

SaS a Droba nie je alternatíva ale pokračovanie záujmov Penty

Víťazstvo SaS v Bratislave je treba chápať ako veľké memento, čo hrozí krajine ak bude SaS rásť. Nezabúdajme, že SaS v Radičovej vláde pripravovala privatizáciu štátnych teplárni a volebný program SaS na národnej úrovní je čisto americký kapitalistický program typu „ Zaplať si ak niečo chceš“.  Od nových predsedov VÚC možno očakávať maximálne len personálne rošády čo je najmenej podstatné pre Slovensko. Ich volebné programy sú postavené na vode, pretože, investície do diaľnic, obchvatov sú rozhodnutie vlády a nie VÚC. Takže pre ľudí sa týmito voľbami nič nezmení. Žiadny z nových  predsedov VÚC jasne nepovedal ako bude na úrovni kraja bojovať proti oligarchom. Nič také nezaznelo. Preto zmenou predsedov VÚC neočakávam žiadne zmeny v živote občanov. Som za to, aby sa VÚC zrušili a ušetríme milióny eur.  Za efektívnejšie považujem vytvoriť  len zúžené krajské úrady s krajským intendantom, ktorý bude predĺženou rukou vlády v každom kraji.  SaS chce privatizovať všeobecnú zdravotnú poisťovňu na národnej úrovni.   Penta už dnes vlastní poisťovňu Dôvera a uvíta oslabenie VšZP a možno jej kúpu. Sulíkov plán predať VšZP  Pente umožní definitívne ovládnuť konkurenčné poisťovne a tým aj verejné zdravotníctvo. Tomu musíme zabrániť. SaS chce na Slovensku to čo je v USA, aby sa za všetko platilo a podľa programu SaS sa solidarita v zdravotníctve zmenší, takže ľudia si priplatia aj za to čo dnes hradí poisťovňa. Dúfam, že ľudia, ktorí hlasovali za Drobu o tom vedeli aké obmedzenie v zdravotníctve SaS plánuje vykonať po parlamentných voľbách.  Možno finančne lepšie zabezpečeným ľuďom je to jedno, ale väčšina ľudí  určite nechce viac platiť.

Viktor Béreš

 

Viskupič z OĽANO je už s Kmotríkom jedna ruka. Šokujúci dôkaz ako OĽANO a SaS podporujú oligarchov.

23.07.2018

Znie to ako zlý žart, ale opäť sa dokázalo, že OĽANO a SaS podporujú záujmy oligarchov. Ukážkovým príkladom je nominantka na primátorku v Skalici pani Anna Mierna, ktorá pracovala verne viac »

Nákup stíhačiek F-16 je cenový podfuk USA. Mig-29 boli doteraz dobre a zrazu nie.

15.07.2018

Do roku 1998 stála F-16 približne 18 miliónov dolárov, ale počas vojny do Iraku závratne stúpla jej cena na 108 miliónov dolárov. Celkom vtipné. Je tak nad slnko jasnejšie, že ide o nafúknutú viac »

Skleníkové hospodárstvo – cesta k potravinovej sebestačnosti a práci v chudobných regiónoch.

30.06.2018

Tento článok vysvetľuje ako je možné vybudovať skleníkové hospodárstvo, konzervárne, potravinové závody pomocou geotermálnej energie na Slovensku. Potenciál je 10 000 až 15 000 hektárov viac »

Francúzsko Paríž dieťa záchranca hrdina

Paríž: otec dieťaťa, ktoré viselo z balkóna, dostal podmienku

25.09.2018 23:15

Mamoudou Gassama sa v máji vyšplhal po balkónoch na štvrté poschodie a zachránil štvorročného chlapca.

požiar

V Chorvátsku a Toskánsku zúria lesné požiare, evakuovali desiatky ľudí

25.09.2018 22:51, aktualizované: 23:03

Chorvátske úrady stále pátrajú po 25-ročnej žene z Mexika, ktorá je nezvestná.

Andrej Kiska

Kiska nesúhlasí s Trumpovou myšlienkou America First

25.09.2018 22:33

Prezident SR sa v utorok v New Yorku stretol aj s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom.

verzilov

Verzilov z Pussy Riot je pri vedomí a uzdravuje sa

25.09.2018 21:56

Aktivista v utorok na Twitteri napísal, že predchádzajúcich 12 dní strávil "v čiernej diere".

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 414686x
Priemerná čítanosť článkov: 3912x

Autor blogu

Kategórie