Založ si blog

Fico uráža manuálne pracujúcich tým, že ich napodobňuje.

Fico prácou v nočnej predviedol nehodné divadlo, ktorým dehonestuje manuálne pracujúcich ľudí, tým že  ich napodobňuje. To čo predviedol Fico, že išiel do firmy v Lozorne na nočnú je totálny cinizmus za ktorý by sa nemusel hanbiť žiaden zúfalý politik v banánovej Republike. Taktiku, ktorú sledoval jeho poradca Tomáš (skôr ma napadá hlúpy Jano), môže oceniť iba niekto kto stratil rozum alebo zdravý úsudok. Jednoznačne to svedčí o tom ako Fico podceňuje ľudí a ich myslenie. Čo tým chcel Fico vlastne ľuďom povedať a odkázať ? Celé roky podporoval oligarchov a nie bežných ľudí. Skúsme si oživiť pamäť ako nás Fico pripravil o milióny :

1.Banálne dôvody na vylúčenie najlacnejšieho dodávateľa sa stali taktikou Ministerstva dopravy za Fica , pričom štát  celé roky  vedome preplácal drahšieho vyvoleného víťaza súťaže. Slovenská ekonomika s takýmto stavom riadeného tunelovania štátu nemôže dlhodobo prežiť. Ročne sa takto nezmyselne navýšia náklady štátu min o  200 mil. EUR len  v oblasti stavebníctva.

2.Diaľničný tender : D1 Hubová – Ivachnova :

Najnižšia ponuka (1. miesto v súťaži : HANT ) : 207,5   mil. EUR bez DPH

2.miesto : Inžinierske Stavby Košice   :   215 mil. EUR bez DPH

4.miesto : Váhostav SK- OHL     :   227 mil. EUR bez DPH

NDS zadalo stavebné práce v roku 2013 drahšej firme resp. združeniu  VAHOSTAV-OHL , ktoré skončilo až na 4.mieste v súťaži.

FAKT = strata pre štát : – 20 mil. EUR .

 

3.Diaľničný tender : D1 tunel Višnové :

Najnižšia ponuka 1. miesto v súťaži : SKANSKA -STRABAG : 338   mil. EUR bez DPH

2.miesto DOPRASTAV   :   383 mil.EUR bez DPH

3.miesto : DUHA – Impregilo S.p.A   :   409 mil.EUR bez DPH

NDS zadala stavebné práce 3. najdrahšej firme Dúha oligarchu Remetu, ktorá skončila až na 3.mieste v súťaži.

FAKT = strata pre štát : – 71 mil. EUR .

 

4.Fico bol schopný radšej podporiť oligarchu Juraja Širokého a jeho Váhostav-SK, miesto toho aby išla firma do konkurzu a z predaja majetku by to stačilo na zaplatenie faktúr živnostníkov. Nepomáhal ľuďom, ale podvodníkovi Širokému.

5.Za vlády Fica získala finančná skupina Penta 13 nemocníc cez VUC, kde vládol Smer. Miesto toho, aby regionálne nemocnice riadila VÚC sama, odovzdala ich Pente alebo miestnym zbohatlíkom.

6.Mýtny tender vyhrala až štvrtá najdrahšia firma IBERTAX s prepojením na J&T so sídlom na Cypre.

Suma sumárum :  Fico nás okráda tým, že firmy jeho sponzorov a mecenáši dostávajú zákazky s nadhodnotenými cenami a ja to nazývam korupcia. Takže ide o hnusné divadlo zrejme zaujať ľudí s nižším vzdelaním, ale na to mu už nikto neskočí, lebo ľudia sú už veľmi uvedomelí,  čo je veľká devíza pre našu budúcnosť.

Pre mňa osobne je podstatné, aby sa zaviedla min. mzda 1.000 eur čo Fico nikdy neurobí, lebo je ovládaný oligarchami, ktorí potrebujú zotročený národ s nízkymi mzdami. Je až do plaču, ak Fico ohlásil, že min. mzda bude 480 eur, pričom min. mzda vo Francúzsku je 1.457 eur a v Luxembursku 1.999 eur. Vláda Fica je čistá strata času a bude niesť zodpovednosť za všetky zmanipulované tendre a tým za rozkradnutie krajiny.

 

Viktor Béreš

V ČR sú už platy 4. 000 eur. Slováci sú zotročený národ a lokajská trieda vlády a oligarchov.

10.06.2018

V Čechách v ŠKODA Mladá Boleslav boli platy v máji vo výške 100.000 Kč (4.000 eur) a na Slovensku vo VW Bratislava máte niečo cez 1.000 eur. Väčšina pracujúcich na Slovensku nedosahuje ani viac »

Buržoázny likvidátor Sulík chce drancovať peňaženky občanov.

03.06.2018

Ak má pracujúci človek úplne bežný príjem napr. 650 eur v hrubom, tak podľa Sulíka Vám to po jeho liberálnej reforme má vystačiť na dôchodok 120 eur. Skvelá vízia, že ? Opäť sa teda viac »

Otvorená výzva poslancom parlamentu za SMER vo veci marakešskej deklarácie.

30.05.2018

Vážení poslanci NR SR za stranu SMER, nikdy by som si nedovolil pochybovať ani v náznaku, že ste si neprečítali Ústavu SR, ktorú bravúrne ovládate ako ústavní činitelia SR. Vychádzajúc viac »

Lifeline

Taliani aj Malta odmietli prijať ďalšiu loď s migrantmi. Neľudské, znie z Ríma

22.06.2018 21:27

Taliansky minister dopravy Danilo Toninelli oznámil, že Malta odmietla prijať záchrannú loď Lifeline s 224 migrantmi na palube.

Izrael Palestínčania Gaza protesty zranení

V pásme Gazy sa opäť protestovalo, najmenej 20 Palestínčanov sa zranilo

22.06.2018 21:06

Najmenej 20 Palestínčanov utrpelo zranenia počas ďalšieho zo série protestov na hraniciach medzi pásmom Gazy a Izraelom.

Bašár Asad

Rokovať s USA? Strata času, verí Asad

22.06.2018 20:08

Sýrsky prezident Baššár al-Asad si myslí, že je nezmyselné rokovať so Spojenými štátmi americkými.

Ukrajina

Z jednej zo stredoeurópskych krajín prepašovali na Ukrajinu rádium 226, tvrdí SBU

22.06.2018 19:31

Útvar kontrarozviedky Ukrajinskej bezpečnostnej služby v rámci viacstupňovej špeciálnej operácie zabránil predaju jadrového materiálu v krajine.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 369880x
Priemerná čítanosť článkov: 3591x

Autor blogu

Kategórie