Založ si blog

Fico uráža manuálne pracujúcich tým, že ich napodobňuje.

Fico prácou v nočnej predviedol nehodné divadlo, ktorým dehonestuje manuálne pracujúcich ľudí, tým že  ich napodobňuje. To čo predviedol Fico, že išiel do firmy v Lozorne na nočnú je totálny cinizmus za ktorý by sa nemusel hanbiť žiaden zúfalý politik v banánovej Republike. Taktiku, ktorú sledoval jeho poradca Tomáš (skôr ma napadá hlúpy Jano), môže oceniť iba niekto kto stratil rozum alebo zdravý úsudok. Jednoznačne to svedčí o tom ako Fico podceňuje ľudí a ich myslenie. Čo tým chcel Fico vlastne ľuďom povedať a odkázať ? Celé roky podporoval oligarchov a nie bežných ľudí. Skúsme si oživiť pamäť ako nás Fico pripravil o milióny :

1.Banálne dôvody na vylúčenie najlacnejšieho dodávateľa sa stali taktikou Ministerstva dopravy za Fica , pričom štát  celé roky  vedome preplácal drahšieho vyvoleného víťaza súťaže. Slovenská ekonomika s takýmto stavom riadeného tunelovania štátu nemôže dlhodobo prežiť. Ročne sa takto nezmyselne navýšia náklady štátu min o  200 mil. EUR len  v oblasti stavebníctva.

2.Diaľničný tender : D1 Hubová – Ivachnova :

Najnižšia ponuka (1. miesto v súťaži : HANT ) : 207,5   mil. EUR bez DPH

2.miesto : Inžinierske Stavby Košice   :   215 mil. EUR bez DPH

4.miesto : Váhostav SK- OHL     :   227 mil. EUR bez DPH

NDS zadalo stavebné práce v roku 2013 drahšej firme resp. združeniu  VAHOSTAV-OHL , ktoré skončilo až na 4.mieste v súťaži.

FAKT = strata pre štát : – 20 mil. EUR .

 

3.Diaľničný tender : D1 tunel Višnové :

Najnižšia ponuka 1. miesto v súťaži : SKANSKA -STRABAG : 338   mil. EUR bez DPH

2.miesto DOPRASTAV   :   383 mil.EUR bez DPH

3.miesto : DUHA – Impregilo S.p.A   :   409 mil.EUR bez DPH

NDS zadala stavebné práce 3. najdrahšej firme Dúha oligarchu Remetu, ktorá skončila až na 3.mieste v súťaži.

FAKT = strata pre štát : – 71 mil. EUR .

 

4.Fico bol schopný radšej podporiť oligarchu Juraja Širokého a jeho Váhostav-SK, miesto toho aby išla firma do konkurzu a z predaja majetku by to stačilo na zaplatenie faktúr živnostníkov. Nepomáhal ľuďom, ale podvodníkovi Širokému.

5.Za vlády Fica získala finančná skupina Penta 13 nemocníc cez VUC, kde vládol Smer. Miesto toho, aby regionálne nemocnice riadila VÚC sama, odovzdala ich Pente alebo miestnym zbohatlíkom.

6.Mýtny tender vyhrala až štvrtá najdrahšia firma IBERTAX s prepojením na J&T so sídlom na Cypre.

Suma sumárum :  Fico nás okráda tým, že firmy jeho sponzorov a mecenáši dostávajú zákazky s nadhodnotenými cenami a ja to nazývam korupcia. Takže ide o hnusné divadlo zrejme zaujať ľudí s nižším vzdelaním, ale na to mu už nikto neskočí, lebo ľudia sú už veľmi uvedomelí,  čo je veľká devíza pre našu budúcnosť.

Pre mňa osobne je podstatné, aby sa zaviedla min. mzda 1.000 eur čo Fico nikdy neurobí, lebo je ovládaný oligarchami, ktorí potrebujú zotročený národ s nízkymi mzdami. Je až do plaču, ak Fico ohlásil, že min. mzda bude 480 eur, pričom min. mzda vo Francúzsku je 1.457 eur a v Luxembursku 1.999 eur. Vláda Fica je čistá strata času a bude niesť zodpovednosť za všetky zmanipulované tendre a tým za rozkradnutie krajiny.

 

Viktor Béreš

Ako Soros financuje denník SME a PENTU a ako cez galaxiu mimovládok podporuje imigrantov.

21.03.2018

Pred mnohými rokmi som čítal autobiografiu Georga Sorosa, ale to som ešte netušil, čo sa zo Sorosa za pár rokov vykľuje. Zo začiatku pôsobil ako filantrop, ktorý pomáha ale postupne sám zo viac »

Výroky politických strán a Sorosovej mimovládky na tému utečenci

20.03.2018

Rozhodnite o svojej budúcnosti skôr ako pôjdete na manipulované protesty : Viktor Béreš (NAJ) : „ Neprijmeme ani jedného imigranta z tretích krajín. NAJ považuje za prvoradé pomôcť dôchodcom, viac »

Sorosové mimovládky zasievajú islamizáciu v Európe. Musíme tomu začať aktívnejšie čeliť.

14.03.2018

Prečo nebojovala pravica a novinári aj proti ekonomickým samovraždám, zbytočným úmrtiam či stavu chudoby už pred rokom ? Medzitým sa objavila záhadná vražda a sorosové mimovládky začali viac »

Peniaze, graf, burza, ekonomika, euro, dolár, trh

Fed zvýšil základný úrok, bude v tom pokračovať

21.03.2018 21:48

Americká centrálna banka (Fed) v súlade s očakávaniami zvýšila úrokové sadzby. Signalizovala agresívnejšie sprísňovanie menovej politiky.

Mark Zuckerberg, USA

Zuckerberg priznal chyby a sľúbil lepšiu ochranu dát užívateľov

21.03.2018 21:36

Najväčšia sociálna sieť sveta podľa neho zlepší ochranu osobných údajov a obmedzí k nim prístup aplikáciám iných spoločností.

Francúzsko, Sarkozy, polícia, vypočúvanie

Exprezident Sarkozy čelí už predbežnému stíhaniu

21.03.2018 21:02, aktualizované: 21:49

Vyšetrujúci sudcovia museli rozhodnúť, či exprezidenta prepustia na slobodu, začnú trestne stíhať alebo ho predvolajú v neskoršom termíne.

Chemický útok proti Kurdom

Na území oslobodenom od povstalcov v Sýrii našli vyše 40 ton chemických zbraní

21.03.2018 20:15

Damask oficiálne potvrdil svoju pripravenosť pomáhať pri akomkoľvek vyšetrovaní chemických útokov v Sýrii.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 280171x
Priemerná čítanosť článkov: 3296x

Autor blogu

Kategórie