Založ si blog

Fico uráža manuálne pracujúcich tým, že ich napodobňuje.

Fico prácou v nočnej predviedol nehodné divadlo, ktorým dehonestuje manuálne pracujúcich ľudí, tým že  ich napodobňuje. To čo predviedol Fico, že išiel do firmy v Lozorne na nočnú je totálny cinizmus za ktorý by sa nemusel hanbiť žiaden zúfalý politik v banánovej Republike. Taktiku, ktorú sledoval jeho poradca Tomáš (skôr ma napadá hlúpy Jano), môže oceniť iba niekto kto stratil rozum alebo zdravý úsudok. Jednoznačne to svedčí o tom ako Fico podceňuje ľudí a ich myslenie. Čo tým chcel Fico vlastne ľuďom povedať a odkázať ? Celé roky podporoval oligarchov a nie bežných ľudí. Skúsme si oživiť pamäť ako nás Fico pripravil o milióny :

1.Banálne dôvody na vylúčenie najlacnejšieho dodávateľa sa stali taktikou Ministerstva dopravy za Fica , pričom štát  celé roky  vedome preplácal drahšieho vyvoleného víťaza súťaže. Slovenská ekonomika s takýmto stavom riadeného tunelovania štátu nemôže dlhodobo prežiť. Ročne sa takto nezmyselne navýšia náklady štátu min o  200 mil. EUR len  v oblasti stavebníctva.

2.Diaľničný tender : D1 Hubová – Ivachnova :

Najnižšia ponuka (1. miesto v súťaži : HANT ) : 207,5   mil. EUR bez DPH

2.miesto : Inžinierske Stavby Košice   :   215 mil. EUR bez DPH

4.miesto : Váhostav SK- OHL     :   227 mil. EUR bez DPH

NDS zadalo stavebné práce v roku 2013 drahšej firme resp. združeniu  VAHOSTAV-OHL , ktoré skončilo až na 4.mieste v súťaži.

FAKT = strata pre štát : – 20 mil. EUR .

 

3.Diaľničný tender : D1 tunel Višnové :

Najnižšia ponuka 1. miesto v súťaži : SKANSKA -STRABAG : 338   mil. EUR bez DPH

2.miesto DOPRASTAV   :   383 mil.EUR bez DPH

3.miesto : DUHA – Impregilo S.p.A   :   409 mil.EUR bez DPH

NDS zadala stavebné práce 3. najdrahšej firme Dúha oligarchu Remetu, ktorá skončila až na 3.mieste v súťaži.

FAKT = strata pre štát : – 71 mil. EUR .

 

4.Fico bol schopný radšej podporiť oligarchu Juraja Širokého a jeho Váhostav-SK, miesto toho aby išla firma do konkurzu a z predaja majetku by to stačilo na zaplatenie faktúr živnostníkov. Nepomáhal ľuďom, ale podvodníkovi Širokému.

5.Za vlády Fica získala finančná skupina Penta 13 nemocníc cez VUC, kde vládol Smer. Miesto toho, aby regionálne nemocnice riadila VÚC sama, odovzdala ich Pente alebo miestnym zbohatlíkom.

6.Mýtny tender vyhrala až štvrtá najdrahšia firma IBERTAX s prepojením na J&T so sídlom na Cypre.

Suma sumárum :  Fico nás okráda tým, že firmy jeho sponzorov a mecenáši dostávajú zákazky s nadhodnotenými cenami a ja to nazývam korupcia. Takže ide o hnusné divadlo zrejme zaujať ľudí s nižším vzdelaním, ale na to mu už nikto neskočí, lebo ľudia sú už veľmi uvedomelí,  čo je veľká devíza pre našu budúcnosť.

Pre mňa osobne je podstatné, aby sa zaviedla min. mzda 1.000 eur čo Fico nikdy neurobí, lebo je ovládaný oligarchami, ktorí potrebujú zotročený národ s nízkymi mzdami. Je až do plaču, ak Fico ohlásil, že min. mzda bude 480 eur, pričom min. mzda vo Francúzsku je 1.457 eur a v Luxembursku 1.999 eur. Vláda Fica je čistá strata času a bude niesť zodpovednosť za všetky zmanipulované tendre a tým za rozkradnutie krajiny.

 

Viktor Béreš

Kiska nepodpísal žiadnu zmluvu v Mexiku. Prezidentský úrad nie je cestovná kancelária.

10.12.2017

Prezident Kiska nepriniesol zo služobnej cesty v Mexiku žiadnu podpísanú zmluvu pre slovenských podnikateľov. Trojdňová návšteva Mexika prezidentom Kiskom (20-23.11.2017) tak bola neefektívna. viac »

Ako zaviesť potravinovú sebestačnosť. Dá sa to.

09.12.2017

Je v záujme celého národa zavedenie 100% potravinovej sebestačnosti v oblasti vybraných produktov, ktoré si budeme vedieť na Slovensku vypestovať a vyrobiť (napr. zemiaky, zelenina, ovocie, mäso, viac »

Otvorený list Druckerovi – výzva na ukončenie šikany pacientov

07.12.2017

Výzva k ukončeniu šikany štátu voči pacientom a výzva, aby štát vydával lieky pacientom ak aj dočasne meškajú so zdravotnými odvodmi. Týmto dôrazne upozorňujem, že lekárne často nevydávajú viac »

David Cameron

Britský expremiér Cameron získa významné miesto. Povedie fond na podporu čínskeho megaprojektu

17.12.2017 13:23

Niekdajší britský konzervatívny premiér David Cameron získa vedúcu funkciu vo fonde na podporu projektu Hodvábnej cesty.

D3, diaľnica, diaľnice, tunel,

Motoristi si môžu kúpiť diaľničné známky, ceny sa nemenia

17.12.2017 12:01

Vodiči motorových vozidiel do tri a pol tony si už môžu kúpiť nové elektronické diaľničné známky pre rok 2018.

Mýto - logo

Mýto zatiaľ vynieslo diaľničiarom 186 miliónov eur

17.12.2017 09:28

Na mýte sa za jedenásť mesiacov vybralo spolu 186,96 milióna eur, čo je medziročne viac o 4,4 %, resp. o 7,81 milióna eur.

kim, korea

Chytili sme Kimovho agenta, veria v Austrálii. Mal dohadovať obchody pre totalitnú krajinu

17.12.2017 09:13

Zadržaný muž čelí obvineniam z predaja uhlia, softvéru o vojenského know how. Takýmito obchodmi mohol KĽDR zaistiť desiatky miliónov.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 62
Celková čítanosť: 227463x
Priemerná čítanosť článkov: 3669x

Autor blogu

Kategórie