Založ si blog

Ako zaviesť potravinovú sebestačnosť. Dá sa to.

Je v záujme celého národa zavedenie 100% potravinovej sebestačnosti v oblasti vybraných produktov, ktoré si budeme vedieť na Slovensku vypestovať a vyrobiť (napr. zemiaky, zelenina, ovocie, mäso, mliečne a pekárenské výrobky atď.). Pre tento účel by mohla byť zriadená štátna odbytová jednotka, ktorá bude uzatvárať ročné kontrakty (kontingenty) s farmármi, pričom farmári budú mať zabezpečený odbyt. Štátna odbytová jednotka bude distribuovať slovenské výrobky do všetkých jedálni v štátnych inštitúciách.

Súčasne by bolo potrebné meniť zákon, ktorý prikáže obchodným reťazcom nákup všetkých slovenských výrobkov (určených v potravinovej sebestačnosti). Zákon je potrebné schváliť napriek kritike Bruselu a ukázať silu Slovenska

Vláda miesto pritakávania v EÚ by mala presadiť rovnomerné dotácie v poľnohospodárstve z Bruselu. Je potrebné stavať štátno-obecné a štátno-súkromné farmy, ktoré budú na najmodernejšej úrovni. Obnova poľnohospodárstva je veľmi potrebná aj z hľadiska zamestnanosti. Nie každý chce pracovať v automobilke. Platby za nepestovanie treba tiež ukončiť. Nielen poľnohospodárska ale aj potravinová výroba tak môže stúpnuť s podporou štátu (bitúnky, cukrovary, mliekarne). Spracovanie musí byť na Slovensku. Vytvoria sa tak masívne nové pracovné miesta v poľnohospodárstve založením nových štátno-súkromných fariem a spracovateľských závodov. Živočíšnu a rastlinnú výrobu je tak možné postaviť na nohy.

Platby za pôdu idú v súčasnosti užívateľom pôdy. Je potrebné, aby časť platby išla priamo majiteľom pôdy, ktorí z prenajatej pôdy často nič nemajú.

Potravinovú sebestačnosť možno zaviesť do života. Len je jednoduchšie rozkrádať krajinu a dávať prácu oligarchom ako je to v súčasnosti.

 

Viktor Béreš

 

Viskupič z OĽANO je už s Kmotríkom jedna ruka. Šokujúci dôkaz ako OĽANO a SaS podporujú oligarchov.

23.07.2018

Znie to ako zlý žart, ale opäť sa dokázalo, že OĽANO a SaS podporujú záujmy oligarchov. Ukážkovým príkladom je nominantka na primátorku v Skalici pani Anna Mierna, ktorá pracovala verne viac »

Nákup stíhačiek F-16 je cenový podfuk USA. Mig-29 boli doteraz dobre a zrazu nie.

15.07.2018

Do roku 1998 stála F-16 približne 18 miliónov dolárov, ale počas vojny do Iraku závratne stúpla jej cena na 108 miliónov dolárov. Celkom vtipné. Je tak nad slnko jasnejšie, že ide o nafúknutú viac »

Skleníkové hospodárstvo – cesta k potravinovej sebestačnosti a práci v chudobných regiónoch.

30.06.2018

Tento článok vysvetľuje ako je možné vybudovať skleníkové hospodárstvo, konzervárne, potravinové závody pomocou geotermálnej energie na Slovensku. Potenciál je 10 000 až 15 000 hektárov viac »

Francúzsko Paríž dieťa záchranca hrdina

Paríž: otec dieťaťa, ktoré viselo z balkóna, dostal podmienku

25.09.2018 23:15

Mamoudou Gassama sa v máji vyšplhal po balkónoch na štvrté poschodie a zachránil štvorročného chlapca.

požiar

V Chorvátsku a Toskánsku zúria lesné požiare, evakuovali desiatky ľudí

25.09.2018 22:51, aktualizované: 23:03

Chorvátske úrady stále pátrajú po 25-ročnej žene z Mexika, ktorá je nezvestná.

Andrej Kiska

Kiska nesúhlasí s Trumpovou myšlienkou America First

25.09.2018 22:33

Prezident SR sa v utorok v New Yorku stretol aj s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom.

verzilov

Verzilov z Pussy Riot je pri vedomí a uzdravuje sa

25.09.2018 21:56

Aktivista v utorok na Twitteri napísal, že predchádzajúcich 12 dní strávil "v čiernej diere".

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 414737x
Priemerná čítanosť článkov: 3913x

Autor blogu

Kategórie