Založ si blog

Ako zaviesť potravinovú sebestačnosť. Dá sa to.

Je v záujme celého národa zavedenie 100% potravinovej sebestačnosti v oblasti vybraných produktov, ktoré si budeme vedieť na Slovensku vypestovať a vyrobiť (napr. zemiaky, zelenina, ovocie, mäso, mliečne a pekárenské výrobky atď.). Pre tento účel by mohla byť zriadená štátna odbytová jednotka, ktorá bude uzatvárať ročné kontrakty (kontingenty) s farmármi, pričom farmári budú mať zabezpečený odbyt. Štátna odbytová jednotka bude distribuovať slovenské výrobky do všetkých jedálni v štátnych inštitúciách.

Súčasne by bolo potrebné meniť zákon, ktorý prikáže obchodným reťazcom nákup všetkých slovenských výrobkov (určených v potravinovej sebestačnosti). Zákon je potrebné schváliť napriek kritike Bruselu a ukázať silu Slovenska

Vláda miesto pritakávania v EÚ by mala presadiť rovnomerné dotácie v poľnohospodárstve z Bruselu. Je potrebné stavať štátno-obecné a štátno-súkromné farmy, ktoré budú na najmodernejšej úrovni. Obnova poľnohospodárstva je veľmi potrebná aj z hľadiska zamestnanosti. Nie každý chce pracovať v automobilke. Platby za nepestovanie treba tiež ukončiť. Nielen poľnohospodárska ale aj potravinová výroba tak môže stúpnuť s podporou štátu (bitúnky, cukrovary, mliekarne). Spracovanie musí byť na Slovensku. Vytvoria sa tak masívne nové pracovné miesta v poľnohospodárstve založením nových štátno-súkromných fariem a spracovateľských závodov. Živočíšnu a rastlinnú výrobu je tak možné postaviť na nohy.

Platby za pôdu idú v súčasnosti užívateľom pôdy. Je potrebné, aby časť platby išla priamo majiteľom pôdy, ktorí z prenajatej pôdy často nič nemajú.

Potravinovú sebestačnosť možno zaviesť do života. Len je jednoduchšie rozkrádať krajinu a dávať prácu oligarchom ako je to v súčasnosti.

 

Viktor Béreš

 

Podtatranský špekulant Kiska

19.05.2018

Ešte som nepočul, aby prezident nekandidoval aj druhý krát. Kiska tým dokázal, že ide len o podtatranského špekulanta. Týmto nielen, že sklamal voličov ale ich podrazil. Nech si nemyslí, že viac »

Matovič a Sulík budú večnou opozíciou.

17.05.2018

Ľudia by si mali prečítať program SaS a zistia, že sú tam také obludnosti ako zavedenie školného na vysokých školách, či predaj teplárni, železničnej spoločnosti KARGO, predaj VšZP či viac »

80% imigrantov sú analfabeti. Imigrácia by znížila IQ slovenského národa.

11.05.2018

Nemecko potvrdilo, že 80 % imigrantov sú analfabeti a nevedia ani obsluhovať klávesnicu na počítači. Imigrantov musíme radikálne odmietnuť aj na Slovensku aj za cenu straty eurofondov ako sa viac »

väzeň, väzenie, väznica, basa,

Egyptského novinára odsúdili na desať rokov väzenia

22.05.2018 22:59

Podľa súdu reportér šíril lživé informácie a bol členom bližšie nespresnenej zakázanej skupiny.

internáty, Bratislava, Mlynská dolina, vražda, Cervanová

Nahrávka môže usvedčiť vrahov Cervanovej

22.05.2018 20:00

Z českého bezpečnostného archívu vyniesol na svetlo novinár Hanus zvukovú nahrávku výpovede korunnej svedkyne v prípade vraždy Ľudmily Cervanovej.

Savčenková

Savčenkovej zamietli odvolanie voči predĺženiu väzby; schudla vraj 20 kíl

22.05.2018 19:55

Savčenková je vo väzbe pre obvinenie z plánovania teroristického útoku a prevratu.

Pamätník vzniku prvej Československej republiky

Oslava Československej republiky delí politikov

22.05.2018 19:34

Na sté výročie vzniku prvej Československej republiky sa chystajú oslavy, ale zatiaľ sa zdá, že Slováci si túto výnimočnú udalosť štátnym sviatkom nepripomenú.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 98
Celková čítanosť: 343550x
Priemerná čítanosť článkov: 3506x

Autor blogu

Kategórie