Založ si blog

Ako zaviesť potravinovú sebestačnosť. Dá sa to.

Je v záujme celého národa zavedenie 100% potravinovej sebestačnosti v oblasti vybraných produktov, ktoré si budeme vedieť na Slovensku vypestovať a vyrobiť (napr. zemiaky, zelenina, ovocie, mäso, mliečne a pekárenské výrobky atď.). Pre tento účel by mohla byť zriadená štátna odbytová jednotka, ktorá bude uzatvárať ročné kontrakty (kontingenty) s farmármi, pričom farmári budú mať zabezpečený odbyt. Štátna odbytová jednotka bude distribuovať slovenské výrobky do všetkých jedálni v štátnych inštitúciách.

Súčasne by bolo potrebné meniť zákon, ktorý prikáže obchodným reťazcom nákup všetkých slovenských výrobkov (určených v potravinovej sebestačnosti). Zákon je potrebné schváliť napriek kritike Bruselu a ukázať silu Slovenska

Vláda miesto pritakávania v EÚ by mala presadiť rovnomerné dotácie v poľnohospodárstve z Bruselu. Je potrebné stavať štátno-obecné a štátno-súkromné farmy, ktoré budú na najmodernejšej úrovni. Obnova poľnohospodárstva je veľmi potrebná aj z hľadiska zamestnanosti. Nie každý chce pracovať v automobilke. Platby za nepestovanie treba tiež ukončiť. Nielen poľnohospodárska ale aj potravinová výroba tak môže stúpnuť s podporou štátu (bitúnky, cukrovary, mliekarne). Spracovanie musí byť na Slovensku. Vytvoria sa tak masívne nové pracovné miesta v poľnohospodárstve založením nových štátno-súkromných fariem a spracovateľských závodov. Živočíšnu a rastlinnú výrobu je tak možné postaviť na nohy.

Platby za pôdu idú v súčasnosti užívateľom pôdy. Je potrebné, aby časť platby išla priamo majiteľom pôdy, ktorí z prenajatej pôdy často nič nemajú.

Potravinovú sebestačnosť možno zaviesť do života. Len je jednoduchšie rozkrádať krajinu a dávať prácu oligarchom ako je to v súčasnosti.

 

Viktor Béreš

 

Skutok sa nestal – takto vyriešila polícia trestné oznámenie na R. Fica za stav zdravotníctva.

18.02.2018

V decembri 2017 som podal trestné oznámenie na premiéra Fica, ktorý zodpovedá už 10 rokov za Slovensko. Napriek tomu, že sú preukázateľné dôkazy európskeho štatistického úradu EUROSTAT, viac »

Média velebia modelku Kucherenko miesto toho, aby jej pripomenuli, že jej manžel je odsúdený zločinec na 11 rokov.

16.02.2018

Ak by sme žili v normálnej spoločnosti kde morálka hrá hlavnú rolu, tak média by nevelebili modelku Kucherenko, ktorá zjavne žila nad pomery aj vďaka tomu, že jej manžel Kucherenko okrádal viac »

Od začiatku som tvrdil, že SaS je riadená Pentou. Tu je nový dôkaz. Bratislavský župan Droba zamestnal penťáka Szalaya.

09.02.2018

Nový dôkaz hovorí za seba. Bratislavský župan Droba zamestnal na župe penťáka Tomáš Szalaya, ktorý je dokázateľne majetkovo prepojený s Pentou . Kto dnes ešte volí SaS a OĽANO, ten volí viac »

pamätník arménskej genocídy

Holandskí zákonodarcovia schválili označovanie vraždenia Arménov za genocídu

22.02.2018 20:47

Holandská vláda sa však napriek výsledkom hlasovania nebude riadiť týmto rozhodnutím, uviedla ministerka zahraničných vecí Sigrid Kaagová.

migranti

Prílev nelegálnych migrantov do Švajčiarska sa v roku 2017 výrazne znížil

22.02.2018 20:07

Švajčiarska pohraničná stráž v roku 2017 odhalila 27 300 ľudí, ktorí sa v krajine zdržiavali nelegálne.

my sme eu, mysmeeu, danko, kiska, fico, konvent

Slovensko si vydiskutuje budúcnosť únie

22.02.2018 20:00

Odborníci na Európsku úniu vítajú myšlienku hlbšej diskusie o témach únie na Slovensku. Národný konvent o EÚ sa začal podujatím #MYSMEEÚ v Bratislave.

Andrej Kiska

Prezident Kiska vypovedal na polícii, svedčil ako poškodený

22.02.2018 19:39

"Môžem potvrdiť, že prezident vypovedal pred NAKA ako poškodený v súvislosti s únikom daňového tajomstva," povedal hovorca prezidenta Roman Krpelan.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 78
Celková čítanosť: 261650x
Priemerná čítanosť článkov: 3354x

Autor blogu

Kategórie