Založ si blog

Ako zaviesť potravinovú sebestačnosť. Dá sa to.

Je v záujme celého národa zavedenie 100% potravinovej sebestačnosti v oblasti vybraných produktov, ktoré si budeme vedieť na Slovensku vypestovať a vyrobiť (napr. zemiaky, zelenina, ovocie, mäso, mliečne a pekárenské výrobky atď.). Pre tento účel by mohla byť zriadená štátna odbytová jednotka, ktorá bude uzatvárať ročné kontrakty (kontingenty) s farmármi, pričom farmári budú mať zabezpečený odbyt. Štátna odbytová jednotka bude distribuovať slovenské výrobky do všetkých jedálni v štátnych inštitúciách.

Súčasne by bolo potrebné meniť zákon, ktorý prikáže obchodným reťazcom nákup všetkých slovenských výrobkov (určených v potravinovej sebestačnosti). Zákon je potrebné schváliť napriek kritike Bruselu a ukázať silu Slovenska

Vláda miesto pritakávania v EÚ by mala presadiť rovnomerné dotácie v poľnohospodárstve z Bruselu. Je potrebné stavať štátno-obecné a štátno-súkromné farmy, ktoré budú na najmodernejšej úrovni. Obnova poľnohospodárstva je veľmi potrebná aj z hľadiska zamestnanosti. Nie každý chce pracovať v automobilke. Platby za nepestovanie treba tiež ukončiť. Nielen poľnohospodárska ale aj potravinová výroba tak môže stúpnuť s podporou štátu (bitúnky, cukrovary, mliekarne). Spracovanie musí byť na Slovensku. Vytvoria sa tak masívne nové pracovné miesta v poľnohospodárstve založením nových štátno-súkromných fariem a spracovateľských závodov. Živočíšnu a rastlinnú výrobu je tak možné postaviť na nohy.

Platby za pôdu idú v súčasnosti užívateľom pôdy. Je potrebné, aby časť platby išla priamo majiteľom pôdy, ktorí z prenajatej pôdy často nič nemajú.

Potravinovú sebestačnosť možno zaviesť do života. Len je jednoduchšie rozkrádať krajinu a dávať prácu oligarchom ako je to v súčasnosti.

 

Viktor Béreš

 

Nákup stíhačiek F-16 je cenový podfuk USA. Mig-29 boli doteraz dobre a zrazu nie.

15.07.2018

Do roku 1998 stála F-16 približne 18 miliónov dolárov, ale počas vojny do Iraku závratne stúpla jej cena na 108 miliónov dolárov. Celkom vtipné. Je tak nad slnko jasnejšie, že ide o nafúknutú viac »

Skleníkové hospodárstvo – cesta k potravinovej sebestačnosti a práci v chudobných regiónoch.

30.06.2018

Tento článok vysvetľuje ako je možné vybudovať skleníkové hospodárstvo, konzervárne, potravinové závody pomocou geotermálnej energie na Slovensku. Potenciál je 10 000 až 15 000 hektárov viac »

V ČR sú už platy 4. 000 eur. Slováci sú zotročený národ a lokajská trieda vlády a oligarchov.

10.06.2018

V Čechách v ŠKODA Mladá Boleslav boli platy v máji vo výške 100.000 Kč (4.000 eur) a na Slovensku vo VW Bratislava máte niečo cez 1.000 eur. Väčšina pracujúcich na Slovensku nedosahuje ani viac »

indonézia, krokodíl, masaker

Nechutná pomsta prírode: Indonézania za smrť muža pozabíjali 292 krokodílov

16.07.2018 19:09

Väčšina zabitých zvierat boli chované v rámci programu na ochranu zvierat.

matečná

Matečná sa stretne s Čižnárom, chce mu vysvetliť systémy kontrol v PPA

16.07.2018 18:11

Hovoriť budú o výsledkoch preskúmania trestných vecí týkajúcich sa samostatne hospodáriacich roľníkov.

ministri obrany, Federica Mogheriniová

Diplomati: Spojené štáty zostávajú priateľmi EÚ, napriek vyhláseniam Trumpa

16.07.2018 17:53

Šéf francúzskej diplomacie Jean-Yves Le Drian vyzval Európanov na "zmierlivý" tón a upozornil, že Trump označil za nepriateľov aj Čínu a Rusko.

Lietadlo Boeing 747

Šéfovi Boeingu sa tiež clá nepáčia, škodí to biznisu

16.07.2018 17:31

Šéf amerického Boeingu Dennis Muilenburg sa obáva, že clá a ďalšie obchodné reštrikcie môžu poškodiť rast globálnej ekonomiky.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 379514x
Priemerná čítanosť článkov: 3614x

Autor blogu

Kategórie