Založ si blog

Kiska nepodpísal žiadnu zmluvu v Mexiku. Prezidentský úrad nie je cestovná kancelária.

Prezident Kiska nepriniesol zo služobnej cesty v  Mexiku žiadnu podpísanú zmluvu pre slovenských podnikateľov. Trojdňová návšteva Mexika prezidentom Kiskom (20-23.11.2017) tak bola neefektívna. Naproti tomu činorodý prezident Českej Republiky Miloš Zeman dohodol miliardové kontrakty po svojej návšteve v Ruskej Federácií. V Čine Zeman usiluje o kontrakty za 60 miliárd českých korún pre českých podnikateľov.

Tiež je zarážajúce, že Kiska nepodpísal žiadnu medzištátnu zmluvu s Mexikom. Preto je potrebné zvážiť zmysluplnosť vynaložených prostriedkov na takéto cesty. Úrad prezidenta nie je cestovná kancelária, ale úrad, ktorý má prinášať aj efekt pre občanov Slovenska z ktorých daní je prezident platený. Možno povedať, že prezident je náš zamestnanec a  my ako zamestnávatelia nevidíme zmysel týchto vysoko nákladných ciest do zahraničia, pokiaľ neprinesú jasný efekt pre Slovensko. Slovensko nie je bohaté ako Rakúsko a Nemecko a aj tam prezident prináša zo zahraničných ciest aspoň kontrakty pre podnikateľov.

Ani s obsahovou stránkou Kiskových výrokov v Mexiku úplne nesúhlasím. V Mexiku totiž po návšteve centra Startup Mexico, vyhlásil, že práve startupy sú podľa hlavy štátu správnou cestou k tomu, aby životná úroveň v krajinách rástla. Prezident Kiska asi pozabudol, že inkubátory sturtupov máme na Slovensku už vyše 15 rokov a ľuďom sa napriek tomu nezvyšuje životná úroveň. Považujem len  radikálne zvyšovanie platov za cestu k vyššej životnej úrovni a Startupy nie sú všeliek. Na Slovensku sú šikovné slovenské firmy, ktoré stačí podporiť a celé hospodárstvo sa nám masívne rozbehne.  Považujem podporu poľnohospodárstva a zavedenie potravinovej sebestačnosti na Slovensku za správnu cestu, kde nájdu prácu desiatky tisíc ľudí, ale musia slušne zarábať, aby sa im zvýšila životná úroveň. Kiska nepozná skutočné riešenia. A usmievanie sa pred kamerami nikomu nepomôže.

 

Ing. Viktor Béreš

 

 

Viskupič z OĽANO je už s Kmotríkom jedna ruka. Šokujúci dôkaz ako OĽANO a SaS podporujú oligarchov.

23.07.2018

Znie to ako zlý žart, ale opäť sa dokázalo, že OĽANO a SaS podporujú záujmy oligarchov. Ukážkovým príkladom je nominantka na primátorku v Skalici pani Anna Mierna, ktorá pracovala verne viac »

Nákup stíhačiek F-16 je cenový podfuk USA. Mig-29 boli doteraz dobre a zrazu nie.

15.07.2018

Do roku 1998 stála F-16 približne 18 miliónov dolárov, ale počas vojny do Iraku závratne stúpla jej cena na 108 miliónov dolárov. Celkom vtipné. Je tak nad slnko jasnejšie, že ide o nafúknutú viac »

Skleníkové hospodárstvo – cesta k potravinovej sebestačnosti a práci v chudobných regiónoch.

30.06.2018

Tento článok vysvetľuje ako je možné vybudovať skleníkové hospodárstvo, konzervárne, potravinové závody pomocou geotermálnej energie na Slovensku. Potenciál je 10 000 až 15 000 hektárov viac »

Francúzsko Paríž dieťa záchranca hrdina

Paríž: otec dieťaťa, ktoré viselo z balkóna, dostal podmienku

25.09.2018 23:15

Mamoudou Gassama sa v máji vyšplhal po balkónoch na štvrté poschodie a zachránil štvorročného chlapca.

požiar

V Chorvátsku a Toskánsku zúria lesné požiare, evakuovali desiatky ľudí

25.09.2018 22:51, aktualizované: 23:03

Chorvátske úrady stále pátrajú po 25-ročnej žene z Mexika, ktorá je nezvestná.

Andrej Kiska

Kiska nesúhlasí s Trumpovou myšlienkou America First

25.09.2018 22:33

Prezident SR sa v utorok v New Yorku stretol aj s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom.

verzilov

Verzilov z Pussy Riot je pri vedomí a uzdravuje sa

25.09.2018 21:56

Aktivista v utorok na Twitteri napísal, že predchádzajúcich 12 dní strávil "v čiernej diere".

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 414740x
Priemerná čítanosť článkov: 3913x

Autor blogu

Kategórie