Založ si blog

Kiska nepodpísal žiadnu zmluvu v Mexiku. Prezidentský úrad nie je cestovná kancelária.

Prezident Kiska nepriniesol zo služobnej cesty v  Mexiku žiadnu podpísanú zmluvu pre slovenských podnikateľov. Trojdňová návšteva Mexika prezidentom Kiskom (20-23.11.2017) tak bola neefektívna. Naproti tomu činorodý prezident Českej Republiky Miloš Zeman dohodol miliardové kontrakty po svojej návšteve v Ruskej Federácií. V Čine Zeman usiluje o kontrakty za 60 miliárd českých korún pre českých podnikateľov.

Tiež je zarážajúce, že Kiska nepodpísal žiadnu medzištátnu zmluvu s Mexikom. Preto je potrebné zvážiť zmysluplnosť vynaložených prostriedkov na takéto cesty. Úrad prezidenta nie je cestovná kancelária, ale úrad, ktorý má prinášať aj efekt pre občanov Slovenska z ktorých daní je prezident platený. Možno povedať, že prezident je náš zamestnanec a  my ako zamestnávatelia nevidíme zmysel týchto vysoko nákladných ciest do zahraničia, pokiaľ neprinesú jasný efekt pre Slovensko. Slovensko nie je bohaté ako Rakúsko a Nemecko a aj tam prezident prináša zo zahraničných ciest aspoň kontrakty pre podnikateľov.

Ani s obsahovou stránkou Kiskových výrokov v Mexiku úplne nesúhlasím. V Mexiku totiž po návšteve centra Startup Mexico, vyhlásil, že práve startupy sú podľa hlavy štátu správnou cestou k tomu, aby životná úroveň v krajinách rástla. Prezident Kiska asi pozabudol, že inkubátory sturtupov máme na Slovensku už vyše 15 rokov a ľuďom sa napriek tomu nezvyšuje životná úroveň. Považujem len  radikálne zvyšovanie platov za cestu k vyššej životnej úrovni a Startupy nie sú všeliek. Na Slovensku sú šikovné slovenské firmy, ktoré stačí podporiť a celé hospodárstvo sa nám masívne rozbehne.  Považujem podporu poľnohospodárstva a zavedenie potravinovej sebestačnosti na Slovensku za správnu cestu, kde nájdu prácu desiatky tisíc ľudí, ale musia slušne zarábať, aby sa im zvýšila životná úroveň. Kiska nepozná skutočné riešenia. A usmievanie sa pred kamerami nikomu nepomôže.

 

Ing. Viktor Béreš

 

 

Skutok sa nestal – takto vyriešila polícia trestné oznámenie na R. Fica za stav zdravotníctva.

18.02.2018

V decembri 2017 som podal trestné oznámenie na premiéra Fica, ktorý zodpovedá už 10 rokov za Slovensko. Napriek tomu, že sú preukázateľné dôkazy európskeho štatistického úradu EUROSTAT, viac »

Média velebia modelku Kucherenko miesto toho, aby jej pripomenuli, že jej manžel je odsúdený zločinec na 11 rokov.

16.02.2018

Ak by sme žili v normálnej spoločnosti kde morálka hrá hlavnú rolu, tak média by nevelebili modelku Kucherenko, ktorá zjavne žila nad pomery aj vďaka tomu, že jej manžel Kucherenko okrádal viac »

Od začiatku som tvrdil, že SaS je riadená Pentou. Tu je nový dôkaz. Bratislavský župan Droba zamestnal penťáka Szalaya.

09.02.2018

Nový dôkaz hovorí za seba. Bratislavský župan Droba zamestnal na župe penťáka Tomáš Szalaya, ktorý je dokázateľne majetkovo prepojený s Pentou . Kto dnes ešte volí SaS a OĽANO, ten volí viac »

pamätník arménskej genocídy

Holandskí zákonodarcovia schválili označovanie vraždenia Arménov za genocídu

22.02.2018 20:47

Holandská vláda sa však napriek výsledkom hlasovania nebude riadiť týmto rozhodnutím, uviedla ministerka zahraničných vecí Sigrid Kaagová.

migranti

Prílev nelegálnych migrantov do Švajčiarska sa v roku 2017 výrazne znížil

22.02.2018 20:07

Švajčiarska pohraničná stráž v roku 2017 odhalila 27 300 ľudí, ktorí sa v krajine zdržiavali nelegálne.

my sme eu, mysmeeu, danko, kiska, fico, konvent

Slovensko si vydiskutuje budúcnosť únie

22.02.2018 20:00

Odborníci na Európsku úniu vítajú myšlienku hlbšej diskusie o témach únie na Slovensku. Národný konvent o EÚ sa začal podujatím #MYSMEEÚ v Bratislave.

Andrej Kiska

Prezident Kiska vypovedal na polícii, svedčil ako poškodený

22.02.2018 19:39

"Môžem potvrdiť, že prezident vypovedal pred NAKA ako poškodený v súvislosti s únikom daňového tajomstva," povedal hovorca prezidenta Roman Krpelan.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 78
Celková čítanosť: 261648x
Priemerná čítanosť článkov: 3354x

Autor blogu

Kategórie