Založ si blog

Kiska nepodpísal žiadnu zmluvu v Mexiku. Prezidentský úrad nie je cestovná kancelária.

Prezident Kiska nepriniesol zo služobnej cesty v  Mexiku žiadnu podpísanú zmluvu pre slovenských podnikateľov. Trojdňová návšteva Mexika prezidentom Kiskom (20-23.11.2017) tak bola neefektívna. Naproti tomu činorodý prezident Českej Republiky Miloš Zeman dohodol miliardové kontrakty po svojej návšteve v Ruskej Federácií. V Čine Zeman usiluje o kontrakty za 60 miliárd českých korún pre českých podnikateľov.

Tiež je zarážajúce, že Kiska nepodpísal žiadnu medzištátnu zmluvu s Mexikom. Preto je potrebné zvážiť zmysluplnosť vynaložených prostriedkov na takéto cesty. Úrad prezidenta nie je cestovná kancelária, ale úrad, ktorý má prinášať aj efekt pre občanov Slovenska z ktorých daní je prezident platený. Možno povedať, že prezident je náš zamestnanec a  my ako zamestnávatelia nevidíme zmysel týchto vysoko nákladných ciest do zahraničia, pokiaľ neprinesú jasný efekt pre Slovensko. Slovensko nie je bohaté ako Rakúsko a Nemecko a aj tam prezident prináša zo zahraničných ciest aspoň kontrakty pre podnikateľov.

Ani s obsahovou stránkou Kiskových výrokov v Mexiku úplne nesúhlasím. V Mexiku totiž po návšteve centra Startup Mexico, vyhlásil, že práve startupy sú podľa hlavy štátu správnou cestou k tomu, aby životná úroveň v krajinách rástla. Prezident Kiska asi pozabudol, že inkubátory sturtupov máme na Slovensku už vyše 15 rokov a ľuďom sa napriek tomu nezvyšuje životná úroveň. Považujem len  radikálne zvyšovanie platov za cestu k vyššej životnej úrovni a Startupy nie sú všeliek. Na Slovensku sú šikovné slovenské firmy, ktoré stačí podporiť a celé hospodárstvo sa nám masívne rozbehne.  Považujem podporu poľnohospodárstva a zavedenie potravinovej sebestačnosti na Slovensku za správnu cestu, kde nájdu prácu desiatky tisíc ľudí, ale musia slušne zarábať, aby sa im zvýšila životná úroveň. Kiska nepozná skutočné riešenia. A usmievanie sa pred kamerami nikomu nepomôže.

 

Ing. Viktor Béreš

 

 

Podtatranský špekulant Kiska

19.05.2018

Ešte som nepočul, aby prezident nekandidoval aj druhý krát. Kiska tým dokázal, že ide len o podtatranského špekulanta. Týmto nielen, že sklamal voličov ale ich podrazil. Nech si nemyslí, že viac »

Matovič a Sulík budú večnou opozíciou.

17.05.2018

Ľudia by si mali prečítať program SaS a zistia, že sú tam také obludnosti ako zavedenie školného na vysokých školách, či predaj teplárni, železničnej spoločnosti KARGO, predaj VšZP či viac »

80% imigrantov sú analfabeti. Imigrácia by znížila IQ slovenského národa.

11.05.2018

Nemecko potvrdilo, že 80 % imigrantov sú analfabeti a nevedia ani obsluhovať klávesnicu na počítači. Imigrantov musíme radikálne odmietnuť aj na Slovensku aj za cenu straty eurofondov ako sa viac »

väzeň, väzenie, väznica, basa,

Egyptského novinára odsúdili na desať rokov väzenia

22.05.2018 22:59

Podľa súdu reportér šíril lživé informácie a bol členom bližšie nespresnenej zakázanej skupiny.

internáty, Bratislava, Mlynská dolina, vražda, Cervanová

Nahrávka môže usvedčiť vrahov Cervanovej

22.05.2018 20:00

Z českého bezpečnostného archívu vyniesol na svetlo novinár Hanus zvukovú nahrávku výpovede korunnej svedkyne v prípade vraždy Ľudmily Cervanovej.

Savčenková

Savčenkovej zamietli odvolanie voči predĺženiu väzby; schudla vraj 20 kíl

22.05.2018 19:55

Savčenková je vo väzbe pre obvinenie z plánovania teroristického útoku a prevratu.

Pamätník vzniku prvej Československej republiky

Oslava Československej republiky delí politikov

22.05.2018 19:34

Na sté výročie vzniku prvej Československej republiky sa chystajú oslavy, ale zatiaľ sa zdá, že Slováci si túto výnimočnú udalosť štátnym sviatkom nepripomenú.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 98
Celková čítanosť: 343545x
Priemerná čítanosť článkov: 3506x

Autor blogu

Kategórie