Založ si blog

Kiska nepodpísal žiadnu zmluvu v Mexiku. Prezidentský úrad nie je cestovná kancelária.

Prezident Kiska nepriniesol zo služobnej cesty v  Mexiku žiadnu podpísanú zmluvu pre slovenských podnikateľov. Trojdňová návšteva Mexika prezidentom Kiskom (20-23.11.2017) tak bola neefektívna. Naproti tomu činorodý prezident Českej Republiky Miloš Zeman dohodol miliardové kontrakty po svojej návšteve v Ruskej Federácií. V Čine Zeman usiluje o kontrakty za 60 miliárd českých korún pre českých podnikateľov.

Tiež je zarážajúce, že Kiska nepodpísal žiadnu medzištátnu zmluvu s Mexikom. Preto je potrebné zvážiť zmysluplnosť vynaložených prostriedkov na takéto cesty. Úrad prezidenta nie je cestovná kancelária, ale úrad, ktorý má prinášať aj efekt pre občanov Slovenska z ktorých daní je prezident platený. Možno povedať, že prezident je náš zamestnanec a  my ako zamestnávatelia nevidíme zmysel týchto vysoko nákladných ciest do zahraničia, pokiaľ neprinesú jasný efekt pre Slovensko. Slovensko nie je bohaté ako Rakúsko a Nemecko a aj tam prezident prináša zo zahraničných ciest aspoň kontrakty pre podnikateľov.

Ani s obsahovou stránkou Kiskových výrokov v Mexiku úplne nesúhlasím. V Mexiku totiž po návšteve centra Startup Mexico, vyhlásil, že práve startupy sú podľa hlavy štátu správnou cestou k tomu, aby životná úroveň v krajinách rástla. Prezident Kiska asi pozabudol, že inkubátory sturtupov máme na Slovensku už vyše 15 rokov a ľuďom sa napriek tomu nezvyšuje životná úroveň. Považujem len  radikálne zvyšovanie platov za cestu k vyššej životnej úrovni a Startupy nie sú všeliek. Na Slovensku sú šikovné slovenské firmy, ktoré stačí podporiť a celé hospodárstvo sa nám masívne rozbehne.  Považujem podporu poľnohospodárstva a zavedenie potravinovej sebestačnosti na Slovensku za správnu cestu, kde nájdu prácu desiatky tisíc ľudí, ale musia slušne zarábať, aby sa im zvýšila životná úroveň. Kiska nepozná skutočné riešenia. A usmievanie sa pred kamerami nikomu nepomôže.

 

Ing. Viktor Béreš

 

 

Nákup stíhačiek F-16 je cenový podfuk USA. Mig-29 boli doteraz dobre a zrazu nie.

15.07.2018

Do roku 1998 stála F-16 približne 18 miliónov dolárov, ale počas vojny do Iraku závratne stúpla jej cena na 108 miliónov dolárov. Celkom vtipné. Je tak nad slnko jasnejšie, že ide o nafúknutú viac »

Skleníkové hospodárstvo – cesta k potravinovej sebestačnosti a práci v chudobných regiónoch.

30.06.2018

Tento článok vysvetľuje ako je možné vybudovať skleníkové hospodárstvo, konzervárne, potravinové závody pomocou geotermálnej energie na Slovensku. Potenciál je 10 000 až 15 000 hektárov viac »

V ČR sú už platy 4. 000 eur. Slováci sú zotročený národ a lokajská trieda vlády a oligarchov.

10.06.2018

V Čechách v ŠKODA Mladá Boleslav boli platy v máji vo výške 100.000 Kč (4.000 eur) a na Slovensku vo VW Bratislava máte niečo cez 1.000 eur. Väčšina pracujúcich na Slovensku nedosahuje ani viac »

indonézia, krokodíl, masaker

Nechutná pomsta prírode: Indonézania za smrť muža pozabíjali 292 krokodílov

16.07.2018 19:09

Väčšina zabitých zvierat boli chované v rámci programu na ochranu zvierat.

matečná

Matečná sa stretne s Čižnárom, chce mu vysvetliť systémy kontrol v PPA

16.07.2018 18:11

Hovoriť budú o výsledkoch preskúmania trestných vecí týkajúcich sa samostatne hospodáriacich roľníkov.

ministri obrany, Federica Mogheriniová

Diplomati: Spojené štáty zostávajú priateľmi EÚ, napriek vyhláseniam Trumpa

16.07.2018 17:53

Šéf francúzskej diplomacie Jean-Yves Le Drian vyzval Európanov na "zmierlivý" tón a upozornil, že Trump označil za nepriateľov aj Čínu a Rusko.

Lietadlo Boeing 747

Šéfovi Boeingu sa tiež clá nepáčia, škodí to biznisu

16.07.2018 17:31

Šéf amerického Boeingu Dennis Muilenburg sa obáva, že clá a ďalšie obchodné reštrikcie môžu poškodiť rast globálnej ekonomiky.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 379508x
Priemerná čítanosť článkov: 3614x

Autor blogu

Kategórie