Založ si blog

Ľudia už sa zobuďte. Porovnanie čo dokázal americký prezident R. Roosevelt za 6 rokov a čo slovenský Fico.

 

Americký prezident Theodor Roosevelt postavil za len šesť rokov (v období 1933-1939) neuveriteľných 122.000 verejných budov, 77.000 nových mostov a 285 nových letísk. Je až hanba napísať a  vysloviť meno Fico, ktorý ani za 10 rokov nedokázal postaviť čo i  len 100 nových budov. Dokázal len cez európske fondy presmerovať peniaze miestnym oligarchom (Poor – Trnava , Világi – Dunajská Streda atď.), ktorí vlastnia štadióny.

Pýtam sa pána Fica :

  1. Koľko nových základných škôl sa postavilo za vašej vlády ? Nepýtam sa na výmenu okien, ale na počet nových budov a nových telocvični.
  2. Koľko nových štátnych nemocníc ste postavili ?
  3. Ako vyzerajú naše súdy a policajné stanice, ktoré sú v starých nehostinných budovách. Je to dehonestácia policajtov v akých priestoroch pracujú.

Nič sa nebuduje a celé Slovensko stagnuje.   Ľudia, videli ste v akom stave sú základné školy a porovnali ste si ich niekedy so školami na Západe ? A to už nehovorím o tom, že úroveň vzdelania klesá čo dokazujú niekoľkoročné výsledky monitoringov na základných školách.

Žijeme v stratenom čase a je potrebné sa vážne zamyslieť nad tými, ktorí nám vládnu a či sú vôbec kompetentní vykonávať funkciu čo i len referentov a už vôbec nie politikov či poslancov. Takmer nič sa nevybudovalo za 10 rokov. Je to žalostné konštatovať túto pravdu.

Úsek diaľničného spojenia medzi Žilinou a Ružomberkom je skúška nervov Slovákov a budem sa čudovať, ak niekto kto zažil túto cestu (ktorú už dávno mala nahradiť diaľnica), ešte niekedy dá hlas Smeru, ktorý mal psiu povinnosť túto diaľnicu už dávno dokončiť.

Kto môže ešte podporovať Smer, ak :

  • máme vyše 3 milióny exekúcií na Slovensku a zničené životy ľudí pod ťarchou nákladov z exekúcií ? Ekonomické samovraždy a rozbité rodiny spôsobené exekúciami.
  • ročne zbytočne zomrie 11 tisíc ľudí vinou stagnujúceho zdravotníctva ?
  • 300 tisíc ľudí utieklo za vlády Fica zo Slovenska (30 tis. ľudí ročne), lebo nechcú žiť v chudobnej krajine ?
  • státisíce dôchodcov žijú z menej ako  300 eur mesačne ?

 

Americký prezident Roosevelt dokázal postaviť 122.000 verejných budov len za 6 rokov v období   1933-1939. A čo dokázal Fico za 10 rokov okrem toho, že nám zomierajú zbytočne ľudia v zdevastovaných štátnych nemocniciach a rozdáva naše dane oligarchom cez zmanipulované tendre ?

Ľudia zobuďte sa. Nie vyhnať týchto politikov, ale bude potrebné ich prísne potrestať za to čo národu spôsobili a aj za nečinnosť, ktorá je rovnako trestuhodná.

Už žiadne výhovorky, ale sa spamätajme a zobuďme konečne ako národ, ktorý si zaslúži lepšiu budúcnosť.

 

Viktor Béreš

Šokujúce zistenie o chudobe.

19.01.2018

Chudoba na Slovensku sa prejavuje už aj nižším predajom kníh. Tržby v predaji kníh za rok 2016 boli na Slovensku boli len okolo 100 mil. eur, pričom v susedných Čechách je to 288 mil. eur, takže viac »

Šok. Čo Vám média zatajujú ? Za Fica sa prepadli zahraničné investície pod nulu.

07.01.2018

Je to skutočný šok. Investície na Slovensku dosiahli záporné čísla. Nové firmy sa už na Slovensko nehrnú. Investície za vlády Fica úplne stagnujú ako aj celý štát. Do roku 2012 (4 roky viac »

Unikajú peniaze zo Slovenska aj cez diplomaciu rovno do rajov ?

04.01.2018

Blízky vzťah Vladimíra Fajča a premiéra Róberta Fica je známy. Obaja pochádzajú z okresu Topoľčany. Spája ich dokonca aj spoločná minulosť v komunistickej strane, kde sa Fajč mimoriadne viac »

svadba, mladomanželia, pár, sobáš, nevesta, ženích, fotenie, dážď, fotograf,

Dve Slovenky v Rakúsku chceli prinútiť vydať sa za Indov

22.01.2018 16:38

Policajná hliadka v Linzi naďabila na Slovenku, ktorá informovala, že Ind ju vylákal do Rakúska pod zámienkou práce a mala sa tam náhle vydať za jeho krajana.

Policajné auto

V bratislavskej Petržalke sa strieľalo. Dvaja mŕtvi, polícia našla aj bábätko

22.01.2018 16:16

Aktualizujeme Policajti vyšetrujú okolností smrti dvoch ľudí, ktorých telá boli nájdené popoludní v bytovom dome na Rovniankovej ulici v bratislavskej Petržalke.

Tillerson

Tillerson navštívil novú americkú ambasádu v Londýne, ktorú Trump skritizoval

22.01.2018 16:13

Šéf americkej diplomacie má naplánované rozhovory s britským ministrom zahraničných vecí Borisom Johnsonom o Severnej Kórei, Iráne a Sýrii.

Euro, graf, ekonomika

MMF zlepšil výhľad rastu svetovej ekonomiky na 3,9 percenta

22.01.2018 16:11

Medzinárodný menový fond zlepšil výhľad rastu globálnej ekonomiky na tento i budúci rok na 3,9 percenta.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 69
Celková čítanosť: 244421x
Priemerná čítanosť článkov: 3542x

Autor blogu

Kategórie