Založ si blog

Ľudia už sa zobuďte. Porovnanie čo dokázal americký prezident R. Roosevelt za 6 rokov a čo slovenský Fico.

 

Americký prezident Theodor Roosevelt postavil za len šesť rokov (v období 1933-1939) neuveriteľných 122.000 verejných budov, 77.000 nových mostov a 285 nových letísk. Je až hanba napísať a  vysloviť meno Fico, ktorý ani za 10 rokov nedokázal postaviť čo i  len 100 nových budov. Dokázal len cez európske fondy presmerovať peniaze miestnym oligarchom (Poor – Trnava , Világi – Dunajská Streda atď.), ktorí vlastnia štadióny.

Pýtam sa pána Fica :

  1. Koľko nových základných škôl sa postavilo za vašej vlády ? Nepýtam sa na výmenu okien, ale na počet nových budov a nových telocvični.
  2. Koľko nových štátnych nemocníc ste postavili ?
  3. Ako vyzerajú naše súdy a policajné stanice, ktoré sú v starých nehostinných budovách. Je to dehonestácia policajtov v akých priestoroch pracujú.

Nič sa nebuduje a celé Slovensko stagnuje.   Ľudia, videli ste v akom stave sú základné školy a porovnali ste si ich niekedy so školami na Západe ? A to už nehovorím o tom, že úroveň vzdelania klesá čo dokazujú niekoľkoročné výsledky monitoringov na základných školách.

Žijeme v stratenom čase a je potrebné sa vážne zamyslieť nad tými, ktorí nám vládnu a či sú vôbec kompetentní vykonávať funkciu čo i len referentov a už vôbec nie politikov či poslancov. Takmer nič sa nevybudovalo za 10 rokov. Je to žalostné konštatovať túto pravdu.

Úsek diaľničného spojenia medzi Žilinou a Ružomberkom je skúška nervov Slovákov a budem sa čudovať, ak niekto kto zažil túto cestu (ktorú už dávno mala nahradiť diaľnica), ešte niekedy dá hlas Smeru, ktorý mal psiu povinnosť túto diaľnicu už dávno dokončiť.

Kto môže ešte podporovať Smer, ak :

  • máme vyše 3 milióny exekúcií na Slovensku a zničené životy ľudí pod ťarchou nákladov z exekúcií ? Ekonomické samovraždy a rozbité rodiny spôsobené exekúciami.
  • ročne zbytočne zomrie 11 tisíc ľudí vinou stagnujúceho zdravotníctva ?
  • 300 tisíc ľudí utieklo za vlády Fica zo Slovenska (30 tis. ľudí ročne), lebo nechcú žiť v chudobnej krajine ?
  • státisíce dôchodcov žijú z menej ako  300 eur mesačne ?

 

Americký prezident Roosevelt dokázal postaviť 122.000 verejných budov len za 6 rokov v období   1933-1939. A čo dokázal Fico za 10 rokov okrem toho, že nám zomierajú zbytočne ľudia v zdevastovaných štátnych nemocniciach a rozdáva naše dane oligarchom cez zmanipulované tendre ?

Ľudia zobuďte sa. Nie vyhnať týchto politikov, ale bude potrebné ich prísne potrestať za to čo národu spôsobili a aj za nečinnosť, ktorá je rovnako trestuhodná.

Už žiadne výhovorky, ale sa spamätajme a zobuďme konečne ako národ, ktorý si zaslúži lepšiu budúcnosť.

 

Viktor Béreš

Odmietnime vydieranie Západu a kancelárky Merkelovej.

19.04.2018

Neprijmime ani jedného imigranta kým nedosiahneme ekonomické vyrovnanie voči Západu. Racionálna proti-imigračná politika je na mieste a pre Slovensko jediná záchrana pred jeho úpadkom. Naši viac »

Imigranti už dokonca žiadajú domy. Luxusné byty im už nestačia. Brilantne zastavíme ich prijímanie na Slovensko.

15.04.2018

Kultúrna likvidácia Švédska už začala. Imigranti žijúci s v luxusných bytoch v Stockholme vo Švédsku sú nespokojní a žiadajú domy. Majú sa na to vyzbierať daňoví poplatníci. Už nechcú viac »

Fakty ako SaS a OĽANO zruinujú Slovensko.

11.04.2018

Predčasné voľby by nič nevyriešili, pretože ľudia odmietajú súčasnú pravicu ako vládnu silu, takže ich snaženie je úplne zbytočne. Každý už vie, že SaS vytvára satelitné strany. SaS viac »

utečenci, migranti, Grécko, Afganistan

Európska komisia a OECD uverejnili príručku o migrantoch

21.04.2018 22:54

Príručka identifikuje hlavné výzvy súvisiace s integráciou migrantov a stanovuje konkrétne politické odporúčania na ich riešenie.

Barbara Bushová

S Barbarou Bushovou sa prišli rozlúčiť štyria bývalí prezidenti

21.04.2018 22:52

Približne 1500 hostí vrátane štyroch bývalých prezidentov sa prišlo v sobotu naposledy rozlúčiť s bývalou prvou dámou USA Barbarou Bushovou, ktorá zomrela v utorok vo veku 92 rokov.

urad prace, Vazovova

Zamestnávateľom sa nechce zverejňovať platy

21.04.2018 20:43

Už pred pracovným pohovorom bude uchádzač vedieť, minimálne koľko môže zarobiť.

Izrael, vlajka,

Únia vyzvala Izrael, aby nepoužíval smrtiacu silu proti Palestínčanom

21.04.2018 20:36

Reagovala tak na piatkovú smrť štyroch mladých Palestínčanov.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 92
Celková čítanosť: 312138x
Priemerná čítanosť článkov: 3393x

Autor blogu

Kategórie