Založ si blog

Šok. Čo Vám média zatajujú ? Za Fica sa prepadli zahraničné investície pod nulu.

Je to skutočný šok. Investície na Slovensku dosiahli záporné čísla.  Nové firmy sa už na Slovensko nehrnú. Investície za vlády Fica úplne stagnujú ako aj celý štát.  Do roku 2012 (4 roky po svetovej kríze) dosahovali všetky zahraničné investíce ešte plusové hodnoty. A od kedy je Fico pri moci (II.Ficová vláda) sú zahraničné investície ako celok mínusové. Takže nie nula, ale hodnoty investícií sú záporné, teda sa prepadávame v úrovni investícií pod čiernu zem.

Rok 2008 :   + 3,2 miliardy eur zahraničných investícií

Rok 2015 :   – 300 mil. eur zahraničných investícií

 

Je už 10 rokov po kríze, svet už opäť prosperuje, takže Fico sa už nemá na koho a čo vyhovárať, len na svoje schopnosti a neschopnosti. Jedinou väčšou  investíciou  na Slovensku je Jaguar, ktorý vedel Fico získať iba tak, že si ju kúpil z našich daní a nehorázne tak minul 500 mil. eur len pre to, aby si dokázal, že aj on vie získať investíciu, ale za akú cenu ? Jaguar chcel ísť pôvodne do Poľska, ale tam poľská vláda Kaczyńskeho veľmi múdro a razantne rozhodla, že si nebude kupovať investorov dotáciami. Ale Fico to urobil presne naopak a fušuje naše dane.

 

Už aj Juncker upozorňuje Slovensko vo svojej hodnotiacej správe v r.2016, že máme zle nastavené podnikateľské prostredie, chýba tu strategické plánovanie a trvajú problémy v riadení ľudí.

 

Za čias amerického prezidenta Theodora Roosevelta sa postavilo za len šesť rokov (v období 1933-1939) neuveriteľných 122.000 verejných budov, 77.000 nových mostov a 285 nových letísk.

Koľko nových verejných budov postavil Fico za 6 rokov ? Koľko nových mostov ? Diaľnica Košice- Bratislava mala byť už hotová v roku 2014. Ale nie je. Fico nás všetkých oklamal.

V akej oblasti vôbec začalo Slovensko prosperovať za Fica ? Skúsme už na to konečne prísť. Len nikoho nič ani nemôže napadnúť, pretože Fico nepomohol Slovensku ani jeho občanom ako niekedy sľuboval sociálne istoty.

1.Vyniká Slovensko v oblasti zdravotníctva ? Smutná realita dokazuje opak. Ročne zomrie na Slovensku podľa EUROSTATU 11 tis. ľudí úplne zbytočne pre zlý stav zdravotníctva.

2.Alebo vyniká Slovensko v oblasti školstva ? Monitoringy dokazujú, že úroveň vzdelania klesá. Ani sa nemožno čudovať, ak učiteľov nevieme zaplatiť ako si zaslúžia.

3.Vyniká Slovensko v oblasti justície ? Kauza Bašternák dokazuje, že nemáme právny štát. Sudcovia čakajú kedy dôjde k zmene systému a začnú konať.

4.Ešte ani v recyklácií odpadov nedosahujeme úroveň okolitých štátov (Slovensko recykluje 20%, Poľsko 40%, Nemecko 66%).

V čom teda začalo Slovensko vynikať za Fica ?

 

V jednej oblasti excelujeme určite a to je bohatnutie oligarchov ako napr. Penta, ktorá vlastní Primabanku a tak ako niekedy nebankovky BMG, dnes nás PENTA otravuje jednoduchou reklamou, aby sme vložili svojich pár eur do Primabanky. Mimochodom materská firma Penty sídli na Cypre.

Dochádzam k  jednoznačnému záveru, že za Fica Slovensko upadá a ak si porovnáme činorodosť prezidenta USA Roosevelta, súčasného premiéra Maďarska Viktora Orbana a Fica, tak je na zaplakanie, čo sme si tu zvolili. Čas plynie a nikam sa Slovensko neposúva. Preto sa treba nad tým hlboko zamyslieť a zmeniť to čím skôr, kým je ešte čas.

Viktor Béreš

Viskupič z OĽANO je už s Kmotríkom jedna ruka. Šokujúci dôkaz ako OĽANO a SaS podporujú oligarchov.

23.07.2018

Znie to ako zlý žart, ale opäť sa dokázalo, že OĽANO a SaS podporujú záujmy oligarchov. Ukážkovým príkladom je nominantka na primátorku v Skalici pani Anna Mierna, ktorá pracovala verne viac »

Nákup stíhačiek F-16 je cenový podfuk USA. Mig-29 boli doteraz dobre a zrazu nie.

15.07.2018

Do roku 1998 stála F-16 približne 18 miliónov dolárov, ale počas vojny do Iraku závratne stúpla jej cena na 108 miliónov dolárov. Celkom vtipné. Je tak nad slnko jasnejšie, že ide o nafúknutú viac »

Skleníkové hospodárstvo – cesta k potravinovej sebestačnosti a práci v chudobných regiónoch.

30.06.2018

Tento článok vysvetľuje ako je možné vybudovať skleníkové hospodárstvo, konzervárne, potravinové závody pomocou geotermálnej energie na Slovensku. Potenciál je 10 000 až 15 000 hektárov viac »

Francúzsko Paríž dieťa záchranca hrdina

Paríž: otec dieťaťa, ktoré viselo z balkóna, dostal podmienku

25.09.2018 23:15

Mamoudou Gassama sa v máji vyšplhal po balkónoch na štvrté poschodie a zachránil štvorročného chlapca.

požiar

V Chorvátsku a Toskánsku zúria lesné požiare, evakuovali desiatky ľudí

25.09.2018 22:51, aktualizované: 23:03

Chorvátske úrady stále pátrajú po 25-ročnej žene z Mexika, ktorá je nezvestná.

Andrej Kiska

Kiska nesúhlasí s Trumpovou myšlienkou America First

25.09.2018 22:33

Prezident SR sa v utorok v New Yorku stretol aj s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom.

verzilov

Verzilov z Pussy Riot je pri vedomí a uzdravuje sa

25.09.2018 21:56

Aktivista v utorok na Twitteri napísal, že predchádzajúcich 12 dní strávil "v čiernej diere".

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 414705x
Priemerná čítanosť článkov: 3912x

Autor blogu

Kategórie