Založ si blog

Šok. Čo Vám média zatajujú ? Za Fica sa prepadli zahraničné investície pod nulu.

Je to skutočný šok. Investície na Slovensku dosiahli záporné čísla.  Nové firmy sa už na Slovensko nehrnú. Investície za vlády Fica úplne stagnujú ako aj celý štát.  Do roku 2012 (4 roky po svetovej kríze) dosahovali všetky zahraničné investíce ešte plusové hodnoty. A od kedy je Fico pri moci (II.Ficová vláda) sú zahraničné investície ako celok mínusové. Takže nie nula, ale hodnoty investícií sú záporné, teda sa prepadávame v úrovni investícií pod čiernu zem.

Rok 2008 :   + 3,2 miliardy eur zahraničných investícií

Rok 2015 :   – 300 mil. eur zahraničných investícií

 

Je už 10 rokov po kríze, svet už opäť prosperuje, takže Fico sa už nemá na koho a čo vyhovárať, len na svoje schopnosti a neschopnosti. Jedinou väčšou  investíciou  na Slovensku je Jaguar, ktorý vedel Fico získať iba tak, že si ju kúpil z našich daní a nehorázne tak minul 500 mil. eur len pre to, aby si dokázal, že aj on vie získať investíciu, ale za akú cenu ? Jaguar chcel ísť pôvodne do Poľska, ale tam poľská vláda Kaczyńskeho veľmi múdro a razantne rozhodla, že si nebude kupovať investorov dotáciami. Ale Fico to urobil presne naopak a fušuje naše dane.

 

Už aj Juncker upozorňuje Slovensko vo svojej hodnotiacej správe v r.2016, že máme zle nastavené podnikateľské prostredie, chýba tu strategické plánovanie a trvajú problémy v riadení ľudí.

 

Za čias amerického prezidenta Theodora Roosevelta sa postavilo za len šesť rokov (v období 1933-1939) neuveriteľných 122.000 verejných budov, 77.000 nových mostov a 285 nových letísk.

Koľko nových verejných budov postavil Fico za 6 rokov ? Koľko nových mostov ? Diaľnica Košice- Bratislava mala byť už hotová v roku 2014. Ale nie je. Fico nás všetkých oklamal.

V akej oblasti vôbec začalo Slovensko prosperovať za Fica ? Skúsme už na to konečne prísť. Len nikoho nič ani nemôže napadnúť, pretože Fico nepomohol Slovensku ani jeho občanom ako niekedy sľuboval sociálne istoty.

1.Vyniká Slovensko v oblasti zdravotníctva ? Smutná realita dokazuje opak. Ročne zomrie na Slovensku podľa EUROSTATU 11 tis. ľudí úplne zbytočne pre zlý stav zdravotníctva.

2.Alebo vyniká Slovensko v oblasti školstva ? Monitoringy dokazujú, že úroveň vzdelania klesá. Ani sa nemožno čudovať, ak učiteľov nevieme zaplatiť ako si zaslúžia.

3.Vyniká Slovensko v oblasti justície ? Kauza Bašternák dokazuje, že nemáme právny štát. Sudcovia čakajú kedy dôjde k zmene systému a začnú konať.

4.Ešte ani v recyklácií odpadov nedosahujeme úroveň okolitých štátov (Slovensko recykluje 20%, Poľsko 40%, Nemecko 66%).

V čom teda začalo Slovensko vynikať za Fica ?

 

V jednej oblasti excelujeme určite a to je bohatnutie oligarchov ako napr. Penta, ktorá vlastní Primabanku a tak ako niekedy nebankovky BMG, dnes nás PENTA otravuje jednoduchou reklamou, aby sme vložili svojich pár eur do Primabanky. Mimochodom materská firma Penty sídli na Cypre.

Dochádzam k  jednoznačnému záveru, že za Fica Slovensko upadá a ak si porovnáme činorodosť prezidenta USA Roosevelta, súčasného premiéra Maďarska Viktora Orbana a Fica, tak je na zaplakanie, čo sme si tu zvolili. Čas plynie a nikam sa Slovensko neposúva. Preto sa treba nad tým hlboko zamyslieť a zmeniť to čím skôr, kým je ešte čas.

Viktor Béreš

Odmietnime vydieranie Západu a kancelárky Merkelovej.

19.04.2018

Neprijmime ani jedného imigranta kým nedosiahneme ekonomické vyrovnanie voči Západu. Racionálna proti-imigračná politika je na mieste a pre Slovensko jediná záchrana pred jeho úpadkom. Naši viac »

Imigranti už dokonca žiadajú domy. Luxusné byty im už nestačia. Brilantne zastavíme ich prijímanie na Slovensko.

15.04.2018

Kultúrna likvidácia Švédska už začala. Imigranti žijúci s v luxusných bytoch v Stockholme vo Švédsku sú nespokojní a žiadajú domy. Majú sa na to vyzbierať daňoví poplatníci. Už nechcú viac »

Fakty ako SaS a OĽANO zruinujú Slovensko.

11.04.2018

Predčasné voľby by nič nevyriešili, pretože ľudia odmietajú súčasnú pravicu ako vládnu silu, takže ich snaženie je úplne zbytočne. Každý už vie, že SaS vytvára satelitné strany. SaS viac »

utečenci, migranti, Grécko, Afganistan

Európska komisia a OECD uverejnili príručku o migrantoch

21.04.2018 22:54

Príručka identifikuje hlavné výzvy súvisiace s integráciou migrantov a stanovuje konkrétne politické odporúčania na ich riešenie.

Barbara Bushová

S Barbarou Bushovou sa prišli rozlúčiť štyria bývalí prezidenti

21.04.2018 22:52

Približne 1500 hostí vrátane štyroch bývalých prezidentov sa prišlo v sobotu naposledy rozlúčiť s bývalou prvou dámou USA Barbarou Bushovou, ktorá zomrela v utorok vo veku 92 rokov.

urad prace, Vazovova

Zamestnávateľom sa nechce zverejňovať platy

21.04.2018 20:43

Už pred pracovným pohovorom bude uchádzač vedieť, minimálne koľko môže zarobiť.

Izrael, vlajka,

Únia vyzvala Izrael, aby nepoužíval smrtiacu silu proti Palestínčanom

21.04.2018 20:36

Reagovala tak na piatkovú smrť štyroch mladých Palestínčanov.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 92
Celková čítanosť: 312144x
Priemerná čítanosť článkov: 3393x

Autor blogu

Kategórie