Založ si blog

Šok. Čo Vám média zatajujú ? Za Fica sa prepadli zahraničné investície pod nulu.

Je to skutočný šok. Investície na Slovensku dosiahli záporné čísla.  Nové firmy sa už na Slovensko nehrnú. Investície za vlády Fica úplne stagnujú ako aj celý štát.  Do roku 2012 (4 roky po svetovej kríze) dosahovali všetky zahraničné investíce ešte plusové hodnoty. A od kedy je Fico pri moci (II.Ficová vláda) sú zahraničné investície ako celok mínusové. Takže nie nula, ale hodnoty investícií sú záporné, teda sa prepadávame v úrovni investícií pod čiernu zem.

Rok 2008 :   + 3,2 miliardy eur zahraničných investícií

Rok 2015 :   – 300 mil. eur zahraničných investícií

 

Je už 10 rokov po kríze, svet už opäť prosperuje, takže Fico sa už nemá na koho a čo vyhovárať, len na svoje schopnosti a neschopnosti. Jedinou väčšou  investíciou  na Slovensku je Jaguar, ktorý vedel Fico získať iba tak, že si ju kúpil z našich daní a nehorázne tak minul 500 mil. eur len pre to, aby si dokázal, že aj on vie získať investíciu, ale za akú cenu ? Jaguar chcel ísť pôvodne do Poľska, ale tam poľská vláda Kaczyńskeho veľmi múdro a razantne rozhodla, že si nebude kupovať investorov dotáciami. Ale Fico to urobil presne naopak a fušuje naše dane.

 

Už aj Juncker upozorňuje Slovensko vo svojej hodnotiacej správe v r.2016, že máme zle nastavené podnikateľské prostredie, chýba tu strategické plánovanie a trvajú problémy v riadení ľudí.

 

Za čias amerického prezidenta Theodora Roosevelta sa postavilo za len šesť rokov (v období 1933-1939) neuveriteľných 122.000 verejných budov, 77.000 nových mostov a 285 nových letísk.

Koľko nových verejných budov postavil Fico za 6 rokov ? Koľko nových mostov ? Diaľnica Košice- Bratislava mala byť už hotová v roku 2014. Ale nie je. Fico nás všetkých oklamal.

V akej oblasti vôbec začalo Slovensko prosperovať za Fica ? Skúsme už na to konečne prísť. Len nikoho nič ani nemôže napadnúť, pretože Fico nepomohol Slovensku ani jeho občanom ako niekedy sľuboval sociálne istoty.

1.Vyniká Slovensko v oblasti zdravotníctva ? Smutná realita dokazuje opak. Ročne zomrie na Slovensku podľa EUROSTATU 11 tis. ľudí úplne zbytočne pre zlý stav zdravotníctva.

2.Alebo vyniká Slovensko v oblasti školstva ? Monitoringy dokazujú, že úroveň vzdelania klesá. Ani sa nemožno čudovať, ak učiteľov nevieme zaplatiť ako si zaslúžia.

3.Vyniká Slovensko v oblasti justície ? Kauza Bašternák dokazuje, že nemáme právny štát. Sudcovia čakajú kedy dôjde k zmene systému a začnú konať.

4.Ešte ani v recyklácií odpadov nedosahujeme úroveň okolitých štátov (Slovensko recykluje 20%, Poľsko 40%, Nemecko 66%).

V čom teda začalo Slovensko vynikať za Fica ?

 

V jednej oblasti excelujeme určite a to je bohatnutie oligarchov ako napr. Penta, ktorá vlastní Primabanku a tak ako niekedy nebankovky BMG, dnes nás PENTA otravuje jednoduchou reklamou, aby sme vložili svojich pár eur do Primabanky. Mimochodom materská firma Penty sídli na Cypre.

Dochádzam k  jednoznačnému záveru, že za Fica Slovensko upadá a ak si porovnáme činorodosť prezidenta USA Roosevelta, súčasného premiéra Maďarska Viktora Orbana a Fica, tak je na zaplakanie, čo sme si tu zvolili. Čas plynie a nikam sa Slovensko neposúva. Preto sa treba nad tým hlboko zamyslieť a zmeniť to čím skôr, kým je ešte čas.

Viktor Béreš

Šokujúce zistenie o chudobe.

19.01.2018

Chudoba na Slovensku sa prejavuje už aj nižším predajom kníh. Tržby v predaji kníh za rok 2016 boli na Slovensku boli len okolo 100 mil. eur, pričom v susedných Čechách je to 288 mil. eur, takže viac »

Unikajú peniaze zo Slovenska aj cez diplomaciu rovno do rajov ?

04.01.2018

Blízky vzťah Vladimíra Fajča a premiéra Róberta Fica je známy. Obaja pochádzajú z okresu Topoľčany. Spája ich dokonca aj spoločná minulosť v komunistickej strane, kde sa Fajč mimoriadne viac »

Novoročný príhovor.

01.01.2018

Milí spoluobčania, ani nevieme ako rýchlo sme ocitli v magickom roku 2018. Čas plynie ako voda, a mladší už nebudeme. Existuje len jedna absolútna spravodlivosť a tou je, že každému plynie viac »

svadba, mladomanželia, pár, sobáš, nevesta, ženích, fotenie, dážď, fotograf,

Dve Slovenky v Rakúsku chceli prinútiť vydať sa za Indov

22.01.2018 16:38

Policajná hliadka v Linzi naďabila na Slovenku, ktorá informovala, že Ind ju vylákal do Rakúska pod zámienkou práce a mala sa tam náhle vydať za jeho krajana.

Policajné auto

V bratislavskej Petržalke sa strieľalo. Dvaja mŕtvi, polícia našla aj bábätko

22.01.2018 16:16

Aktualizujeme Policajti vyšetrujú okolností smrti dvoch ľudí, ktorých telá boli nájdené popoludní v bytovom dome na Rovniankovej ulici v bratislavskej Petržalke.

Tillerson

Tillerson navštívil novú americkú ambasádu v Londýne, ktorú Trump skritizoval

22.01.2018 16:13

Šéf americkej diplomacie má naplánované rozhovory s britským ministrom zahraničných vecí Borisom Johnsonom o Severnej Kórei, Iráne a Sýrii.

Euro, graf, ekonomika

MMF zlepšil výhľad rastu svetovej ekonomiky na 3,9 percenta

22.01.2018 16:11

Medzinárodný menový fond zlepšil výhľad rastu globálnej ekonomiky na tento i budúci rok na 3,9 percenta.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 69
Celková čítanosť: 244415x
Priemerná čítanosť článkov: 3542x

Autor blogu

Kategórie