Založ si blog

Šokujúce zistenie o chudobe.

Chudoba na Slovensku sa prejavuje už aj nižším predajom kníh. Tržby v predaji kníh za rok 2016 boli na Slovensku boli len okolo 100 mil. eur, pričom v susedných Čechách je to 288 mil. eur, takže ak to prerátame na obyvateľov, tak priemerný Čech kúpi ročne takmer o 50% viac kníh ako Slovák. Je šokujúce, že takmer 7 z 10 Slovákov si za celý rok nekúpilo žiadnu knihu a štvrtina vysokoškolákov dokonca priznáva, že knihy nečíta. Tak potom o čom sú naše Vysoké školy ak prijímajú študentov, ktorí odmietajú čítať knihy. Ako teda môžu vyštudovať ?

Ak vypukla svetová hospodárska kríza v r. 1929, tak ľudia začali ako prvé šetriť na knihách. Človek v chudobe na knihy v zásade nemyslí, lebo rieši existenčné problémy. A presne to sa v súčasnosti deje na Slovensku. Je úplne zjavné, že Slováci si knihy nemôžu dovoliť kúpiť, pretože im príjmy na to nestačia. Chudoba tak dorazila resp. sa prejavuje nízkym predajom kníh – čo je smutným ale jasným dôkazom zlyhania všetkých vlád, ktoré Slovensko uvrhli do chudoby, kedy človek nerieši kultúru a knihy, ale iba krytie existenčných nákladov na bývanie, stravu a drogériu.

Je smutné nedostatočné a klesajúce vzdelávanie ľudí (stav školstva všetci vidíme) a napokon je ohrozený aj intelektuálny stav spoločnosti, ak ľudia prestávajú čítať a prijímať komplexné informácie, ktoré či chceme alebo nechceme získame len čítaním kníh. Je potom ohrozená úroveň celého Slovenska, čo sa nám skôr či neskôr vypomstí.

Verím, že ľudia opäť nájdu cestu ku knihám ak čítaniu, aby si rozširovali svoj obzor.

Viktor Béreš

Skutok sa nestal – takto vyriešila polícia trestné oznámenie na R. Fica za stav zdravotníctva.

18.02.2018

V decembri 2017 som podal trestné oznámenie na premiéra Fica, ktorý zodpovedá už 10 rokov za Slovensko. Napriek tomu, že sú preukázateľné dôkazy európskeho štatistického úradu EUROSTAT, viac »

Média velebia modelku Kucherenko miesto toho, aby jej pripomenuli, že jej manžel je odsúdený zločinec na 11 rokov.

16.02.2018

Ak by sme žili v normálnej spoločnosti kde morálka hrá hlavnú rolu, tak média by nevelebili modelku Kucherenko, ktorá zjavne žila nad pomery aj vďaka tomu, že jej manžel Kucherenko okrádal viac »

Od začiatku som tvrdil, že SaS je riadená Pentou. Tu je nový dôkaz. Bratislavský župan Droba zamestnal penťáka Szalaya.

09.02.2018

Nový dôkaz hovorí za seba. Bratislavský župan Droba zamestnal na župe penťáka Tomáš Szalaya, ktorý je dokázateľne majetkovo prepojený s Pentou . Kto dnes ešte volí SaS a OĽANO, ten volí viac »

pamätník arménskej genocídy

Holandskí zákonodarcovia schválili označovanie vraždenia Arménov za genocídu

22.02.2018 20:47

Holandská vláda sa však napriek výsledkom hlasovania nebude riadiť týmto rozhodnutím, uviedla ministerka zahraničných vecí Sigrid Kaagová.

migranti

Prílev nelegálnych migrantov do Švajčiarska sa v roku 2017 výrazne znížil

22.02.2018 20:07

Švajčiarska pohraničná stráž v roku 2017 odhalila 27 300 ľudí, ktorí sa v krajine zdržiavali nelegálne.

my sme eu, mysmeeu, danko, kiska, fico, konvent

Slovensko si vydiskutuje budúcnosť únie

22.02.2018 20:00

Odborníci na Európsku úniu vítajú myšlienku hlbšej diskusie o témach únie na Slovensku. Národný konvent o EÚ sa začal podujatím #MYSMEEÚ v Bratislave.

Andrej Kiska

Prezident Kiska vypovedal na polícii, svedčil ako poškodený

22.02.2018 19:39

"Môžem potvrdiť, že prezident vypovedal pred NAKA ako poškodený v súvislosti s únikom daňového tajomstva," povedal hovorca prezidenta Roman Krpelan.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 78
Celková čítanosť: 261645x
Priemerná čítanosť článkov: 3354x

Autor blogu

Kategórie