Založ si blog

Šokujúce zistenie o chudobe.

Chudoba na Slovensku sa prejavuje už aj nižším predajom kníh. Tržby v predaji kníh za rok 2016 boli na Slovensku boli len okolo 100 mil. eur, pričom v susedných Čechách je to 288 mil. eur, takže ak to prerátame na obyvateľov, tak priemerný Čech kúpi ročne takmer o 50% viac kníh ako Slovák. Je šokujúce, že takmer 7 z 10 Slovákov si za celý rok nekúpilo žiadnu knihu a štvrtina vysokoškolákov dokonca priznáva, že knihy nečíta. Tak potom o čom sú naše Vysoké školy ak prijímajú študentov, ktorí odmietajú čítať knihy. Ako teda môžu vyštudovať ?

Ak vypukla svetová hospodárska kríza v r. 1929, tak ľudia začali ako prvé šetriť na knihách. Človek v chudobe na knihy v zásade nemyslí, lebo rieši existenčné problémy. A presne to sa v súčasnosti deje na Slovensku. Je úplne zjavné, že Slováci si knihy nemôžu dovoliť kúpiť, pretože im príjmy na to nestačia. Chudoba tak dorazila resp. sa prejavuje nízkym predajom kníh – čo je smutným ale jasným dôkazom zlyhania všetkých vlád, ktoré Slovensko uvrhli do chudoby, kedy človek nerieši kultúru a knihy, ale iba krytie existenčných nákladov na bývanie, stravu a drogériu.

Je smutné nedostatočné a klesajúce vzdelávanie ľudí (stav školstva všetci vidíme) a napokon je ohrozený aj intelektuálny stav spoločnosti, ak ľudia prestávajú čítať a prijímať komplexné informácie, ktoré či chceme alebo nechceme získame len čítaním kníh. Je potom ohrozená úroveň celého Slovenska, čo sa nám skôr či neskôr vypomstí.

Verím, že ľudia opäť nájdu cestu ku knihám ak čítaniu, aby si rozširovali svoj obzor.

Viktor Béreš

Odmietnime vydieranie Západu a kancelárky Merkelovej.

19.04.2018

Neprijmime ani jedného imigranta kým nedosiahneme ekonomické vyrovnanie voči Západu. Racionálna proti-imigračná politika je na mieste a pre Slovensko jediná záchrana pred jeho úpadkom. Naši viac »

Imigranti už dokonca žiadajú domy. Luxusné byty im už nestačia. Brilantne zastavíme ich prijímanie na Slovensko.

15.04.2018

Kultúrna likvidácia Švédska už začala. Imigranti žijúci s v luxusných bytoch v Stockholme vo Švédsku sú nespokojní a žiadajú domy. Majú sa na to vyzbierať daňoví poplatníci. Už nechcú viac »

Fakty ako SaS a OĽANO zruinujú Slovensko.

11.04.2018

Predčasné voľby by nič nevyriešili, pretože ľudia odmietajú súčasnú pravicu ako vládnu silu, takže ich snaženie je úplne zbytočne. Každý už vie, že SaS vytvára satelitné strany. SaS viac »

Barbara Bushová

S Barbarou Bushovou sa prišli rozlúčiť štyria bývalí prezidenti

21.04.2018 22:52

Približne 1500 hostí vrátane štyroch bývalých prezidentov sa prišlo v sobotu naposledy rozlúčiť s bývalou prvou dámou USA Barbarou Bushovou, ktorá zomrela v utorok vo veku 92 rokov.

urad prace, Vazovova

Zamestnávateľom sa nechce zverejňovať platy

21.04.2018 20:43

Už pred pracovným pohovorom bude uchádzač vedieť, minimálne koľko môže zarobiť.

Izrael, vlajka,

Únia vyzvala Izrael, aby nepoužíval smrtiacu silu proti Palestínčanom

21.04.2018 20:36

Reagovala tak na piatkovú smrť štyroch mladých Palestínčanov.

Natália Veselnická

Ruská právnička Veseľnická vypovedala pred vyšetrovateľmi z amerického Senátu

21.04.2018 19:48

Ruská právnička Nataľja Veseľnická nedávno vypovedala pred skupinou amerických senátorov, ktorí vyšetrujú podozrenia zo zasahovania Moskvy do prezidentských volieb v USA v roku 2016.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 92
Celková čítanosť: 312126x
Priemerná čítanosť článkov: 3393x

Autor blogu

Kategórie