Založ si blog

Kto je zodpovedný za 3, 7 miliónov exekúcii ?

Milí priatelia, dávam si často otázku prečo elity a vlády Slovenska umožnili, aby vzniklo 3,7 milióna exekúcií. Je to priam strašidelné číslo. Vlády to fakticky spôsobili a umožnili, aby nebankovky mohli ľudí vyžmýkať z peňazí a pripraviť o osobný majetok. Paradoxom je, že ľudia si zvolili vládu, ktorá ich ožobráčila a teraz ponúka barličku pre sociálne a zdravotné exekúcie, ale nie pre nebankovky. Takže celkový problém táto vláda nerieši ale iba omrvinky problému.

Súčasne musím otvorene povedať, že príčinou problému je aj klesajúca úroveň vzdelávania a finančná gramotnosť je žiaľ na Slovensku veľmi nízka. Takže štát urobil veľmi málo preto, aby ľudia sami dokázali zvážiť, aké riziká môžu exekúcie spôsobiť. Takže sme doplatili na slabú úroveň vzdelávania a stagnujúcu úroveň školstva a to doslova. A kto je zodpovedný za vzdelávací proces  ? Predsa štát.

A ako je možné, že štát umožnil, aby nebankovka poskytla aj päť pôžičiek tomu istému klientovi, pričom bolo jasné, že ich nebude vedieť splácať.

Takže zlyhal kontrolný mechanizmus štátu a súčasne aj vzdelávanie ľudí v oblasti finančnej gramotnosti, takže problém s exekúciami bol priam naprogramovaný vládou, ktorej to prerástlo cez hlavu a už z toho nevymotá.

Takmer milión ľudí má exekúcie, takže každý piaty obyvateľ žije pod ťarchou exekúcie na Slovensku, čo je katastrofálne zistenie.

Navyše si dovolím tvrdiť, že štát spôsobil exekúcie aj politikou nízkych miezd, takže človek žijúci v 21.storočí nechce žiť ako v dobe železnej, ale chce mať určité statky, ktoré patria prirodzene do dnešnej doby. Takže politika nízkym miezd tento problém doslova podkúrila a ľudia, ktorí nepracovali v zahraničí siahli na pôžičky z nebankoviek. Paradoxne sme teraz našich ľudí pod hrozbou exekúcií vyhnali do zahraničia, pretože na Slovensku sa nechcú zamestnať, lebo exekútor im okamžite siahne na plat a nechá im iba životné minimum 199,50 eur.

Takže výsledkom je, že okradnutých ľudí chybou kontroly, nízkeho stupňa vzdelávania a politikou nízkych miezd vláda definitívne vyhnala do zahraničia do exilu.

 

Viktor Béreš

Viskupič z OĽANO je už s Kmotríkom jedna ruka. Šokujúci dôkaz ako OĽANO a SaS podporujú oligarchov.

23.07.2018

Znie to ako zlý žart, ale opäť sa dokázalo, že OĽANO a SaS podporujú záujmy oligarchov. Ukážkovým príkladom je nominantka na primátorku v Skalici pani Anna Mierna, ktorá pracovala verne viac »

Nákup stíhačiek F-16 je cenový podfuk USA. Mig-29 boli doteraz dobre a zrazu nie.

15.07.2018

Do roku 1998 stála F-16 približne 18 miliónov dolárov, ale počas vojny do Iraku závratne stúpla jej cena na 108 miliónov dolárov. Celkom vtipné. Je tak nad slnko jasnejšie, že ide o nafúknutú viac »

Skleníkové hospodárstvo – cesta k potravinovej sebestačnosti a práci v chudobných regiónoch.

30.06.2018

Tento článok vysvetľuje ako je možné vybudovať skleníkové hospodárstvo, konzervárne, potravinové závody pomocou geotermálnej energie na Slovensku. Potenciál je 10 000 až 15 000 hektárov viac »

Francúzsko Paríž dieťa záchranca hrdina

Paríž: otec dieťaťa, ktoré viselo z balkóna, dostal podmienku

25.09.2018 23:15

Mamoudou Gassama sa v máji vyšplhal po balkónoch na štvrté poschodie a zachránil štvorročného chlapca.

požiar

V Chorvátsku a Toskánsku zúria lesné požiare, evakuovali desiatky ľudí

25.09.2018 22:51, aktualizované: 23:03

Chorvátske úrady stále pátrajú po 25-ročnej žene z Mexika, ktorá je nezvestná.

Andrej Kiska

Kiska nesúhlasí s Trumpovou myšlienkou America First

25.09.2018 22:33

Prezident SR sa v utorok v New Yorku stretol aj s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom.

verzilov

Verzilov z Pussy Riot je pri vedomí a uzdravuje sa

25.09.2018 21:56

Aktivista v utorok na Twitteri napísal, že predchádzajúcich 12 dní strávil "v čiernej diere".

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 414722x
Priemerná čítanosť článkov: 3912x

Autor blogu

Kategórie