Založ si blog

Kto je zodpovedný za 3, 7 miliónov exekúcii ?

Milí priatelia, dávam si často otázku prečo elity a vlády Slovenska umožnili, aby vzniklo 3,7 milióna exekúcií. Je to priam strašidelné číslo. Vlády to fakticky spôsobili a umožnili, aby nebankovky mohli ľudí vyžmýkať z peňazí a pripraviť o osobný majetok. Paradoxom je, že ľudia si zvolili vládu, ktorá ich ožobráčila a teraz ponúka barličku pre sociálne a zdravotné exekúcie, ale nie pre nebankovky. Takže celkový problém táto vláda nerieši ale iba omrvinky problému.

Súčasne musím otvorene povedať, že príčinou problému je aj klesajúca úroveň vzdelávania a finančná gramotnosť je žiaľ na Slovensku veľmi nízka. Takže štát urobil veľmi málo preto, aby ľudia sami dokázali zvážiť, aké riziká môžu exekúcie spôsobiť. Takže sme doplatili na slabú úroveň vzdelávania a stagnujúcu úroveň školstva a to doslova. A kto je zodpovedný za vzdelávací proces  ? Predsa štát.

A ako je možné, že štát umožnil, aby nebankovka poskytla aj päť pôžičiek tomu istému klientovi, pričom bolo jasné, že ich nebude vedieť splácať.

Takže zlyhal kontrolný mechanizmus štátu a súčasne aj vzdelávanie ľudí v oblasti finančnej gramotnosti, takže problém s exekúciami bol priam naprogramovaný vládou, ktorej to prerástlo cez hlavu a už z toho nevymotá.

Takmer milión ľudí má exekúcie, takže každý piaty obyvateľ žije pod ťarchou exekúcie na Slovensku, čo je katastrofálne zistenie.

Navyše si dovolím tvrdiť, že štát spôsobil exekúcie aj politikou nízkych miezd, takže človek žijúci v 21.storočí nechce žiť ako v dobe železnej, ale chce mať určité statky, ktoré patria prirodzene do dnešnej doby. Takže politika nízkym miezd tento problém doslova podkúrila a ľudia, ktorí nepracovali v zahraničí siahli na pôžičky z nebankoviek. Paradoxne sme teraz našich ľudí pod hrozbou exekúcií vyhnali do zahraničia, pretože na Slovensku sa nechcú zamestnať, lebo exekútor im okamžite siahne na plat a nechá im iba životné minimum 199,50 eur.

Takže výsledkom je, že okradnutých ľudí chybou kontroly, nízkeho stupňa vzdelávania a politikou nízkych miezd vláda definitívne vyhnala do zahraničia do exilu.

 

Viktor Béreš

Podtatranský špekulant Kiska

19.05.2018

Ešte som nepočul, aby prezident nekandidoval aj druhý krát. Kiska tým dokázal, že ide len o podtatranského špekulanta. Týmto nielen, že sklamal voličov ale ich podrazil. Nech si nemyslí, že viac »

Matovič a Sulík budú večnou opozíciou.

17.05.2018

Ľudia by si mali prečítať program SaS a zistia, že sú tam také obludnosti ako zavedenie školného na vysokých školách, či predaj teplárni, železničnej spoločnosti KARGO, predaj VšZP či viac »

80% imigrantov sú analfabeti. Imigrácia by znížila IQ slovenského národa.

11.05.2018

Nemecko potvrdilo, že 80 % imigrantov sú analfabeti a nevedia ani obsluhovať klávesnicu na počítači. Imigrantov musíme radikálne odmietnuť aj na Slovensku aj za cenu straty eurofondov ako sa viac »

väzeň, väzenie, väznica, basa,

Egyptského novinára odsúdili na desať rokov väzenia

22.05.2018 22:59

Podľa súdu reportér šíril lživé informácie a bol členom bližšie nespresnenej zakázanej skupiny.

internáty, Bratislava, Mlynská dolina, vražda, Cervanová

Nahrávka môže usvedčiť vrahov Cervanovej

22.05.2018 20:00

Z českého bezpečnostného archívu vyniesol na svetlo novinár Hanus zvukovú nahrávku výpovede korunnej svedkyne v prípade vraždy Ľudmily Cervanovej.

Savčenková

Savčenkovej zamietli odvolanie voči predĺženiu väzby; schudla vraj 20 kíl

22.05.2018 19:55

Savčenková je vo väzbe pre obvinenie z plánovania teroristického útoku a prevratu.

Pamätník vzniku prvej Československej republiky

Oslava Československej republiky delí politikov

22.05.2018 19:34

Na sté výročie vzniku prvej Československej republiky sa chystajú oslavy, ale zatiaľ sa zdá, že Slováci si túto výnimočnú udalosť štátnym sviatkom nepripomenú.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 98
Celková čítanosť: 343544x
Priemerná čítanosť článkov: 3506x

Autor blogu

Kategórie