Založ si blog

Kto je zodpovedný za 3, 7 miliónov exekúcii ?

Milí priatelia, dávam si často otázku prečo elity a vlády Slovenska umožnili, aby vzniklo 3,7 milióna exekúcií. Je to priam strašidelné číslo. Vlády to fakticky spôsobili a umožnili, aby nebankovky mohli ľudí vyžmýkať z peňazí a pripraviť o osobný majetok. Paradoxom je, že ľudia si zvolili vládu, ktorá ich ožobráčila a teraz ponúka barličku pre sociálne a zdravotné exekúcie, ale nie pre nebankovky. Takže celkový problém táto vláda nerieši ale iba omrvinky problému.

Súčasne musím otvorene povedať, že príčinou problému je aj klesajúca úroveň vzdelávania a finančná gramotnosť je žiaľ na Slovensku veľmi nízka. Takže štát urobil veľmi málo preto, aby ľudia sami dokázali zvážiť, aké riziká môžu exekúcie spôsobiť. Takže sme doplatili na slabú úroveň vzdelávania a stagnujúcu úroveň školstva a to doslova. A kto je zodpovedný za vzdelávací proces  ? Predsa štát.

A ako je možné, že štát umožnil, aby nebankovka poskytla aj päť pôžičiek tomu istému klientovi, pričom bolo jasné, že ich nebude vedieť splácať.

Takže zlyhal kontrolný mechanizmus štátu a súčasne aj vzdelávanie ľudí v oblasti finančnej gramotnosti, takže problém s exekúciami bol priam naprogramovaný vládou, ktorej to prerástlo cez hlavu a už z toho nevymotá.

Takmer milión ľudí má exekúcie, takže každý piaty obyvateľ žije pod ťarchou exekúcie na Slovensku, čo je katastrofálne zistenie.

Navyše si dovolím tvrdiť, že štát spôsobil exekúcie aj politikou nízkych miezd, takže človek žijúci v 21.storočí nechce žiť ako v dobe železnej, ale chce mať určité statky, ktoré patria prirodzene do dnešnej doby. Takže politika nízkym miezd tento problém doslova podkúrila a ľudia, ktorí nepracovali v zahraničí siahli na pôžičky z nebankoviek. Paradoxne sme teraz našich ľudí pod hrozbou exekúcií vyhnali do zahraničia, pretože na Slovensku sa nechcú zamestnať, lebo exekútor im okamžite siahne na plat a nechá im iba životné minimum 199,50 eur.

Takže výsledkom je, že okradnutých ľudí chybou kontroly, nízkeho stupňa vzdelávania a politikou nízkych miezd vláda definitívne vyhnala do zahraničia do exilu.

 

Viktor Béreš

Nákup stíhačiek F-16 je cenový podfuk USA. Mig-29 boli doteraz dobre a zrazu nie.

15.07.2018

Do roku 1998 stála F-16 približne 18 miliónov dolárov, ale počas vojny do Iraku závratne stúpla jej cena na 108 miliónov dolárov. Celkom vtipné. Je tak nad slnko jasnejšie, že ide o nafúknutú viac »

Skleníkové hospodárstvo – cesta k potravinovej sebestačnosti a práci v chudobných regiónoch.

30.06.2018

Tento článok vysvetľuje ako je možné vybudovať skleníkové hospodárstvo, konzervárne, potravinové závody pomocou geotermálnej energie na Slovensku. Potenciál je 10 000 až 15 000 hektárov viac »

V ČR sú už platy 4. 000 eur. Slováci sú zotročený národ a lokajská trieda vlády a oligarchov.

10.06.2018

V Čechách v ŠKODA Mladá Boleslav boli platy v máji vo výške 100.000 Kč (4.000 eur) a na Slovensku vo VW Bratislava máte niečo cez 1.000 eur. Väčšina pracujúcich na Slovensku nedosahuje ani viac »

indonézia, krokodíl, masaker

Nechutná pomsta prírode: Indonézania za smrť muža pozabíjali 292 krokodílov

16.07.2018 19:09

Väčšina zabitých zvierat boli chované v rámci programu na ochranu zvierat.

matečná

Matečná sa stretne s Čižnárom, chce mu vysvetliť systémy kontrol v PPA

16.07.2018 18:11

Hovoriť budú o výsledkoch preskúmania trestných vecí týkajúcich sa samostatne hospodáriacich roľníkov.

ministri obrany, Federica Mogheriniová

Diplomati: Spojené štáty zostávajú priateľmi EÚ, napriek vyhláseniam Trumpa

16.07.2018 17:53

Šéf francúzskej diplomacie Jean-Yves Le Drian vyzval Európanov na "zmierlivý" tón a upozornil, že Trump označil za nepriateľov aj Čínu a Rusko.

Lietadlo Boeing 747

Šéfovi Boeingu sa tiež clá nepáčia, škodí to biznisu

16.07.2018 17:31

Šéf amerického Boeingu Dennis Muilenburg sa obáva, že clá a ďalšie obchodné reštrikcie môžu poškodiť rast globálnej ekonomiky.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 379498x
Priemerná čítanosť článkov: 3614x

Autor blogu

Kategórie