Založ si blog

Kto je zodpovedný za 3, 7 miliónov exekúcii ?

Milí priatelia, dávam si často otázku prečo elity a vlády Slovenska umožnili, aby vzniklo 3,7 milióna exekúcií. Je to priam strašidelné číslo. Vlády to fakticky spôsobili a umožnili, aby nebankovky mohli ľudí vyžmýkať z peňazí a pripraviť o osobný majetok. Paradoxom je, že ľudia si zvolili vládu, ktorá ich ožobráčila a teraz ponúka barličku pre sociálne a zdravotné exekúcie, ale nie pre nebankovky. Takže celkový problém táto vláda nerieši ale iba omrvinky problému.

Súčasne musím otvorene povedať, že príčinou problému je aj klesajúca úroveň vzdelávania a finančná gramotnosť je žiaľ na Slovensku veľmi nízka. Takže štát urobil veľmi málo preto, aby ľudia sami dokázali zvážiť, aké riziká môžu exekúcie spôsobiť. Takže sme doplatili na slabú úroveň vzdelávania a stagnujúcu úroveň školstva a to doslova. A kto je zodpovedný za vzdelávací proces  ? Predsa štát.

A ako je možné, že štát umožnil, aby nebankovka poskytla aj päť pôžičiek tomu istému klientovi, pričom bolo jasné, že ich nebude vedieť splácať.

Takže zlyhal kontrolný mechanizmus štátu a súčasne aj vzdelávanie ľudí v oblasti finančnej gramotnosti, takže problém s exekúciami bol priam naprogramovaný vládou, ktorej to prerástlo cez hlavu a už z toho nevymotá.

Takmer milión ľudí má exekúcie, takže každý piaty obyvateľ žije pod ťarchou exekúcie na Slovensku, čo je katastrofálne zistenie.

Navyše si dovolím tvrdiť, že štát spôsobil exekúcie aj politikou nízkych miezd, takže človek žijúci v 21.storočí nechce žiť ako v dobe železnej, ale chce mať určité statky, ktoré patria prirodzene do dnešnej doby. Takže politika nízkym miezd tento problém doslova podkúrila a ľudia, ktorí nepracovali v zahraničí siahli na pôžičky z nebankoviek. Paradoxne sme teraz našich ľudí pod hrozbou exekúcií vyhnali do zahraničia, pretože na Slovensku sa nechcú zamestnať, lebo exekútor im okamžite siahne na plat a nechá im iba životné minimum 199,50 eur.

Takže výsledkom je, že okradnutých ľudí chybou kontroly, nízkeho stupňa vzdelávania a politikou nízkych miezd vláda definitívne vyhnala do zahraničia do exilu.

 

Viktor Béreš

Skutok sa nestal – takto vyriešila polícia trestné oznámenie na R. Fica za stav zdravotníctva.

18.02.2018

V decembri 2017 som podal trestné oznámenie na premiéra Fica, ktorý zodpovedá už 10 rokov za Slovensko. Napriek tomu, že sú preukázateľné dôkazy európskeho štatistického úradu EUROSTAT, viac »

Média velebia modelku Kucherenko miesto toho, aby jej pripomenuli, že jej manžel je odsúdený zločinec na 11 rokov.

16.02.2018

Ak by sme žili v normálnej spoločnosti kde morálka hrá hlavnú rolu, tak média by nevelebili modelku Kucherenko, ktorá zjavne žila nad pomery aj vďaka tomu, že jej manžel Kucherenko okrádal viac »

Od začiatku som tvrdil, že SaS je riadená Pentou. Tu je nový dôkaz. Bratislavský župan Droba zamestnal penťáka Szalaya.

09.02.2018

Nový dôkaz hovorí za seba. Bratislavský župan Droba zamestnal na župe penťáka Tomáš Szalaya, ktorý je dokázateľne majetkovo prepojený s Pentou . Kto dnes ešte volí SaS a OĽANO, ten volí viac »

pamätník arménskej genocídy

Holandskí zákonodarcovia schválili označovanie vraždenia Arménov za genocídu

22.02.2018 20:47

Holandská vláda sa však napriek výsledkom hlasovania nebude riadiť týmto rozhodnutím, uviedla ministerka zahraničných vecí Sigrid Kaagová.

migranti

Prílev nelegálnych migrantov do Švajčiarska sa v roku 2017 výrazne znížil

22.02.2018 20:07

Švajčiarska pohraničná stráž v roku 2017 odhalila 27 300 ľudí, ktorí sa v krajine zdržiavali nelegálne.

my sme eu, mysmeeu, danko, kiska, fico, konvent

Slovensko si vydiskutuje budúcnosť únie

22.02.2018 20:00

Odborníci na Európsku úniu vítajú myšlienku hlbšej diskusie o témach únie na Slovensku. Národný konvent o EÚ sa začal podujatím #MYSMEEÚ v Bratislave.

Andrej Kiska

Prezident Kiska vypovedal na polícii, svedčil ako poškodený

22.02.2018 19:39

"Môžem potvrdiť, že prezident vypovedal pred NAKA ako poškodený v súvislosti s únikom daňového tajomstva," povedal hovorca prezidenta Roman Krpelan.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 78
Celková čítanosť: 261651x
Priemerná čítanosť článkov: 3355x

Autor blogu

Kategórie