Založ si blog

Podal som trestné oznámenie na Druckera a Blaskovitša za všeobecné ohrozenie v zdravotníctve.

Obávam sa možného úniku dát pacientov, ktoré budú zhromažďované centrálne v Bratislave.  V Nórsku pred týždňom boli odhalené najintímnejšie zdravotné dáta polovice obyvateľov celej krajiny 2,9 mil. z 5,2mil.  Doteraz sme predpokladali a verili, že informácie o zdravotnom stave ľudí sú ako tak dôverné a tajné. Pýtam sa občanov Slovenska či Vám nevadí, že niekto v  Pente si bude môcť čítať čo Vám bolo predpísané a na akú diagnózu. Pýtam sa otvorene aj všetkých sudcov, či Vám nevadí, že niekto bude poznať všetky antidepresíva, ktoré sa predpisujú slovenským sudcom ? Rovnako sa pýtam aj policajtov či prokurátorov či Vám nevadí, že Penta sa môže dozvedieť o liekoch, ktoré Vám lekár predpisuje ? A pýtam sa aj generálnych riaditeľov a manažérov, či Vám tiež nevadí, že niekto bude poznať lieky, ktoré sa Vám predpisujú na Slovensku a môžu byť tieto údaje predané konkurenčným firmám a použité v konkurenčnom boji proti Vám ?

Centrálny komunikačný uzol pre elektronické zdravotníctvo (e-zdravie) je prenajatý od firmy BENESTRA, ktorá sídli v budove Penty na Einsteinovej 24 v Bratislave, ale spoločníkom je Holandsko, takže zahraničná krajina môže dostať informácie o zdravotnom stave Slovákov na Slovensku. Systém má ešte jedno veľké bezpečnostné riziko a to je Penta, ktorá môže poznať všetky údaje o zdravotnom stave a predpisovaných liekoch pre občanov Slovenska.

Firma Arthur D.Little je spoločnosť, v ktorej 100% spoločníkom je firma sídliaca na Square na letisku vo Frankfurte nad Mohanom. Táto spoločnosť sa venuje automobilovému priemyslu aj zdravotníctvu, takže nerozumiem prečo sa vynaložilo 40.000 eur pre túto spoločnosť, ktorej správa ani nebola zverejnená. Chceme vidieť správu tejto spoločnosti o výhodách aj nevýhodách zavedenia  elektronického zdravotníctva na Slovensku. Prečo je správa utajená ?

Softvér e-zdravia budú spravovať súkromné spoločnosti LYNX a NESS Slovensko, čo predstavuje ďalšie bezpečnostné riziko úniku zdravotných informácií o pacientoch na Slovensku.

Z toho všetkého vyplýva, že ide o nezákonnú koncentráciu údajov o pacientoch na Slovensku, takže bude nasledovať podanie na súde, aby sme zabránili realizácií tohto nezmyselného projektu. Navyše sa porušuje lekárska mlčanlivosť a rúca sa celý systém dôvernosti pri liečbe budovaný tisíce rokov a to je neakceptovateľné. Aj Hypokratová prísaha hovorí o zachovaní mlčanlivosti.

Vo Fínsku je dobrovoľný systém aj pre pacientov, ktorí môžu archiváciu a elektronické uloženie jeho dát odmietnuť. Drucker tak klame ak hovorí o fínskom modely.

20 mil. eur Dôvera investovala zo e-receptov a VšZP prispôsobila systém za 2 mil. eur. Tým sa Penta prezradila, že zo zdravotného poistenia platí neúmerné peniaze na IT, a tým spochybňuje jej opodstatnenosť pre daňového poplatníka. Pretože ak by Dôvera neexistovala, tak tento IT -systém nám preplatí EU a takto by išli peniaze Slovákov na liečbu pacientov a nie na drahé e-recepty.

 

My občania chceme  verejný odpočet nákladov. Finančná stránka a účet za e-zdravie je ešte hrozivejšia. V médiách odzneli nesprávne informácie, že systém stál 90 mil. eur čo nie je pravda. Už v čase Sulíkovej vlády v roku 2010-2011 bol schválený rozpočet 130 mil. eur na elektronické zdravotníctvo pre roky 2011- 2018. Realita je ale taká, že na systém sa vynaložila min 232 mil. EUR. Takže ako občania chceme odpočet, na čo presne sa vynaložili tieto prostriedky a prečo systém nefunguje.

 

Orgány – čierny biznis. Je veľmi nebezpečné, ak sa začnú zhromažďovať údaje o našom zdravotnom stave a teda aj o stave orgánov čo je už iba krok k tomu, aby sa podnikavci začali venovať aj obchodovaniu s orgánmi. Kto aký orgán potrebuje alebo orgán, vhodný na darovanie. Ľahko sa tak môže stať, že z malého zdravotného problému bude problém veľký. Poznáme nedávne prípady pašovania orgánov zo skalickej nemocnice.

A čo ak pacient povie, že nechce, aby jeho údaje zhromažďovali ? Je to právo každého človeka.

Cieľom systému tak nie je transparentnosť ako sa mylne zavádza ale snaha o  diktovanie lekárom zo strany úradníkov od zeleného stola. Napokon už dnes nahlasujú špecializovaní lekári poisťovniam výkony. A navyše na Ministerstve zdravotníctva je 6 lekárov z 200 zamestnancov. Ak lekár urobí chybu, tak ani e-zdravie ho na súde neochráni. Alebo chceme dopadnúť ako Anglicko, kde sa lieči všetko paralenom ? Slovensko si musí dať základnú otázku. Či pôjdeme cestou šetrenia a generovania zisku pre Pentu alebo to zastavíme čím skôr (e namyslím tým len e-zdravie) a štát prevezme úlohu verejného zdravotníctva a liečby pacientov bez potreby komerčných chamtivých poisťovní ako je Dôvera a UNION.

Lekári v súčasnosti nemôžu ošetriť pacienta, lebo robia so systémom, ktorý nefunguje a nevyrobia si ani na chod ambulancie, lebo sú platení od výkonov, čim je ohrozená ich existencia aj samotné zdravie pacientov.

Súčasne sú hlásené prípady, že dolámaní pacienti sú na chodbách na pohotovosti neošetrení, pretože lekári nevedia nahodiť dáta do systému e-zdravia.

Vysokorýchlostný INTERNET nie je všade dostupný a to je aj dôvod, prečo je systém e-zdravia na Slovensku nerealizovateľný. Štát mal najprv dosiahnuť 100%-tné pokrytie vysokorýchlostným internetom.

Cieľom opatrení Druckera je likvidácia špecialistov- lekárov. Vznikne nedostatok lekárov ale vysoký dopyt po zdravotných službách. A pacienti budú nútení ísť do  Penťáckych nemocníc, kde si budú musieť priplácať. Drucker tak zavádza americký liberálny systém na Slovensku, pre bohatých a v prospech Penty.

Tomáš Drucker a Peter Blaškovitš spôsobili svojim amaterizmom ako nelekári  všeobecné ohrozenie a preto som podal trestné oznámenie na Tomáša Druckera a riaditeľa NCZI Petra Blaškovitša za všeobecné ohrozenie, ktoré vedome spôsobili podľa paragrafu 285 trestného Zákona.

 

Viktor Béreš

Odmietnime vydieranie Západu a kancelárky Merkelovej.

19.04.2018

Neprijmime ani jedného imigranta kým nedosiahneme ekonomické vyrovnanie voči Západu. Racionálna proti-imigračná politika je na mieste a pre Slovensko jediná záchrana pred jeho úpadkom. Naši viac »

Imigranti už dokonca žiadajú domy. Luxusné byty im už nestačia. Brilantne zastavíme ich prijímanie na Slovensko.

15.04.2018

Kultúrna likvidácia Švédska už začala. Imigranti žijúci s v luxusných bytoch v Stockholme vo Švédsku sú nespokojní a žiadajú domy. Majú sa na to vyzbierať daňoví poplatníci. Už nechcú viac »

Fakty ako SaS a OĽANO zruinujú Slovensko.

11.04.2018

Predčasné voľby by nič nevyriešili, pretože ľudia odmietajú súčasnú pravicu ako vládnu silu, takže ich snaženie je úplne zbytočne. Každý už vie, že SaS vytvára satelitné strany. SaS viac »

Barbara Bushová

S Barbarou Bushovou sa prišli rozlúčiť štyria bývalí prezidenti

21.04.2018 22:52

Približne 1500 hostí vrátane štyroch bývalých prezidentov sa prišlo v sobotu naposledy rozlúčiť s bývalou prvou dámou USA Barbarou Bushovou, ktorá zomrela v utorok vo veku 92 rokov.

urad prace, Vazovova

Zamestnávateľom sa nechce zverejňovať platy

21.04.2018 20:43

Už pred pracovným pohovorom bude uchádzač vedieť, minimálne koľko môže zarobiť.

Izrael, vlajka,

Únia vyzvala Izrael, aby nepoužíval smrtiacu silu proti Palestínčanom

21.04.2018 20:36

Reagovala tak na piatkovú smrť štyroch mladých Palestínčanov.

Natália Veselnická

Ruská právnička Veseľnická vypovedala pred vyšetrovateľmi z amerického Senátu

21.04.2018 19:48

Ruská právnička Nataľja Veseľnická nedávno vypovedala pred skupinou amerických senátorov, ktorí vyšetrujú podozrenia zo zasahovania Moskvy do prezidentských volieb v USA v roku 2016.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 92
Celková čítanosť: 312125x
Priemerná čítanosť článkov: 3393x

Autor blogu

Kategórie