Založ si blog

Požiadal som NAKA o výsledky vyšetrovania J&T vo veci tunelovania oceliarne v Strážskom.

J&T vlastnila firmu SSM (Slovakia Steel Mills), ktorá lieta v tunelovaní vlastnej oceliarne Strážskom (okres Michalovce).  V oceliarni prišlo o prácu na východe 400 ľudí v roku 2015. Oceliareň SSM (Slovakia Steel Mills) neplatila dane. V iných krajinách by už majitelia a podvodníci dávno sedeli vo väzbe za podvody a bol im odňatý majetok. A na Slovensku ? NAKA síce začala túto hutu v Strážskom preverovať už v roku 2015 vo veci krátenia a neodvedenia daní, no bez výsledkov. Oceliareň mala nakupovať šrot za zámerne vyššie ceny a tým zhoršovať výsledky hospodárenia. Personálne prepojený dodávateľ firma Kovod sa medzitým dostal do konkurzu, takže sa tlačí otázka či nešlo o plánovaný krach oceliarne aj jej dodávateľa po jej predchádzajúcom vytunelovaní. Aby toho nebolo málo, zaplietla sa oceliareň aj do karuselových podvodov s DPH. Išlo opäť o podozrivé nadmerné odpočty DPH, na ktoré sa skladáme my všetci našimi daniami.

Tiež sa tlačí sa aj otázka, prečo oceliareň plne nefinancovala samotná J&T, ale použili naivnú Českú exportnú banka (ČEB), ktorá im poskytla 168 mil. eur.

Veriteľom oceliarne bola spoločnosť Chemko Slovakia zo Strážskeho patriaca pod firmu Energochemica, ktorej akcionárom a strategickým investorom sa v roku 2016 stala cyperská spoločnosť Istrokapital SE. Do čela dozornej rady materskej Energochemica zasadol slovenský milionár Mario Hoffmann.

Oceliareň pod vedením J&T fakticky na prelome 2014/2015 zastavila svoju činnosť a tým bol osud je zamestnancov spečatený. J&T nepochopili od začiatku tento biznis ani hroziacu konkurenciu z Poľska, Maďarska i Slovenska. Oceliareň bola postavená bez logiky málo pár kilometrov je U.S.STEEL Košice. Navyše v oblasti je nedostatok kovového šrotu, takže každému rýchlo dôjde, že pri vysokej ceny vstupnej nedostatkovej suroviny asi ťažko vyrobíme produkt s nízkou cenou (Aj preto boli budované oceliarne pred rokom 1989 dostatočne od seba vzdialené, aby si zbytočne nekonkurovali – VSŽ Košice, Podbrezová).

Už len ako zlá komédia pôsobí fakt, že Mario Hoffmann, ktorý dostal do krachu oceliareň Stražské mal dosť peňazí investovať do luxusného športového areálu s hotelom x-bionic® sphere pri Šamoríne, ktorý v roku 2016 podľa finstatu dosiahol stratu 51 mil. eur.

Oprávnene preto kritizujem súčasný právny systém Slovenska, ktorý umožňuje zodpovednej osobe skrachovanej a vyšetrovanej firmy ďalej podnikať a zakladať firmy. Slovensko je zle riadené a je potrebné to konečne zmeniť. Je potrebné zaviesť  rýchlu vymožiteľnosť obchodných zmlúv a podnikateľské prostredie začne lepšie fungovať v krátkom čase. Zaradiť na čiernu listinu veľkých neplatičov daní, DPH a zakázať im podnikať a zakladať nové firmy. Trh sa  rýchlo očistí v pomerne krátkom čase. Bez radikálnych zmien sa nič na Slovensku nezmení.

 

Ing. Viktor Béreš

 

 

Nákup stíhačiek F-16 je cenový podfuk USA. Mig-29 boli doteraz dobre a zrazu nie.

15.07.2018

Do roku 1998 stála F-16 približne 18 miliónov dolárov, ale počas vojny do Iraku závratne stúpla jej cena na 108 miliónov dolárov. Celkom vtipné. Je tak nad slnko jasnejšie, že ide o nafúknutú viac »

Skleníkové hospodárstvo – cesta k potravinovej sebestačnosti a práci v chudobných regiónoch.

30.06.2018

Tento článok vysvetľuje ako je možné vybudovať skleníkové hospodárstvo, konzervárne, potravinové závody pomocou geotermálnej energie na Slovensku. Potenciál je 10 000 až 15 000 hektárov viac »

V ČR sú už platy 4. 000 eur. Slováci sú zotročený národ a lokajská trieda vlády a oligarchov.

10.06.2018

V Čechách v ŠKODA Mladá Boleslav boli platy v máji vo výške 100.000 Kč (4.000 eur) a na Slovensku vo VW Bratislava máte niečo cez 1.000 eur. Väčšina pracujúcich na Slovensku nedosahuje ani viac »

dieťa, chudoba, slum

Odhalili kyjevskú kliniku, ktorá "vyvážala" deti do zahraničia

16.07.2018 20:00

Klinika inkasovala za svoje služby 32 000 eur, nájomná matka 6 000 eur.

nocni vlci, slavin,

Saková proti ruským motorkárom zatiaľ nezasiahne

16.07.2018 20:00

O činnosť klubu podporovaného ruským štátom sa má zaujímať aj Slovenská informačná služba.

indonézia, krokodíl, masaker

Nechutná pomsta prírode: Indonézania za smrť muža pozabíjali 292 krokodílov

16.07.2018 19:09

Väčšina zabitých zvierat boli chované v rámci programu na ochranu zvierat.

matečná

Matečná sa stretne s Čižnárom, chce mu vysvetliť systémy kontrol v PPA

16.07.2018 18:11

Hovoriť budú o výsledkoch preskúmania trestných vecí týkajúcich sa samostatne hospodáriacich roľníkov.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 379641x
Priemerná čítanosť článkov: 3616x

Autor blogu

Kategórie