Založ si blog

Požiadal som NAKA o výsledky vyšetrovania J&T vo veci tunelovania oceliarne v Strážskom.

J&T vlastnila firmu SSM (Slovakia Steel Mills), ktorá lieta v tunelovaní vlastnej oceliarne Strážskom (okres Michalovce).  V oceliarni prišlo o prácu na východe 400 ľudí v roku 2015. Oceliareň SSM (Slovakia Steel Mills) neplatila dane. V iných krajinách by už majitelia a podvodníci dávno sedeli vo väzbe za podvody a bol im odňatý majetok. A na Slovensku ? NAKA síce začala túto hutu v Strážskom preverovať už v roku 2015 vo veci krátenia a neodvedenia daní, no bez výsledkov. Oceliareň mala nakupovať šrot za zámerne vyššie ceny a tým zhoršovať výsledky hospodárenia. Personálne prepojený dodávateľ firma Kovod sa medzitým dostal do konkurzu, takže sa tlačí otázka či nešlo o plánovaný krach oceliarne aj jej dodávateľa po jej predchádzajúcom vytunelovaní. Aby toho nebolo málo, zaplietla sa oceliareň aj do karuselových podvodov s DPH. Išlo opäť o podozrivé nadmerné odpočty DPH, na ktoré sa skladáme my všetci našimi daniami.

Tiež sa tlačí sa aj otázka, prečo oceliareň plne nefinancovala samotná J&T, ale použili naivnú Českú exportnú banka (ČEB), ktorá im poskytla 168 mil. eur.

Veriteľom oceliarne bola spoločnosť Chemko Slovakia zo Strážskeho patriaca pod firmu Energochemica, ktorej akcionárom a strategickým investorom sa v roku 2016 stala cyperská spoločnosť Istrokapital SE. Do čela dozornej rady materskej Energochemica zasadol slovenský milionár Mario Hoffmann.

Oceliareň pod vedením J&T fakticky na prelome 2014/2015 zastavila svoju činnosť a tým bol osud je zamestnancov spečatený. J&T nepochopili od začiatku tento biznis ani hroziacu konkurenciu z Poľska, Maďarska i Slovenska. Oceliareň bola postavená bez logiky málo pár kilometrov je U.S.STEEL Košice. Navyše v oblasti je nedostatok kovového šrotu, takže každému rýchlo dôjde, že pri vysokej ceny vstupnej nedostatkovej suroviny asi ťažko vyrobíme produkt s nízkou cenou (Aj preto boli budované oceliarne pred rokom 1989 dostatočne od seba vzdialené, aby si zbytočne nekonkurovali – VSŽ Košice, Podbrezová).

Už len ako zlá komédia pôsobí fakt, že Mario Hoffmann, ktorý dostal do krachu oceliareň Stražské mal dosť peňazí investovať do luxusného športového areálu s hotelom x-bionic® sphere pri Šamoríne, ktorý v roku 2016 podľa finstatu dosiahol stratu 51 mil. eur.

Oprávnene preto kritizujem súčasný právny systém Slovenska, ktorý umožňuje zodpovednej osobe skrachovanej a vyšetrovanej firmy ďalej podnikať a zakladať firmy. Slovensko je zle riadené a je potrebné to konečne zmeniť. Je potrebné zaviesť  rýchlu vymožiteľnosť obchodných zmlúv a podnikateľské prostredie začne lepšie fungovať v krátkom čase. Zaradiť na čiernu listinu veľkých neplatičov daní, DPH a zakázať im podnikať a zakladať nové firmy. Trh sa  rýchlo očistí v pomerne krátkom čase. Bez radikálnych zmien sa nič na Slovensku nezmení.

 

Ing. Viktor Béreš

 

 

Odmietnime vydieranie Západu a kancelárky Merkelovej.

19.04.2018

Neprijmime ani jedného imigranta kým nedosiahneme ekonomické vyrovnanie voči Západu. Racionálna proti-imigračná politika je na mieste a pre Slovensko jediná záchrana pred jeho úpadkom. Naši viac »

Imigranti už dokonca žiadajú domy. Luxusné byty im už nestačia. Brilantne zastavíme ich prijímanie na Slovensko.

15.04.2018

Kultúrna likvidácia Švédska už začala. Imigranti žijúci s v luxusných bytoch v Stockholme vo Švédsku sú nespokojní a žiadajú domy. Majú sa na to vyzbierať daňoví poplatníci. Už nechcú viac »

Fakty ako SaS a OĽANO zruinujú Slovensko.

11.04.2018

Predčasné voľby by nič nevyriešili, pretože ľudia odmietajú súčasnú pravicu ako vládnu silu, takže ich snaženie je úplne zbytočne. Každý už vie, že SaS vytvára satelitné strany. SaS viac »

utečenci, migranti, Grécko, Afganistan

Európska komisia a OECD uverejnili príručku o migrantoch

21.04.2018 22:54

Príručka identifikuje hlavné výzvy súvisiace s integráciou migrantov a stanovuje konkrétne politické odporúčania na ich riešenie.

Barbara Bushová

S Barbarou Bushovou sa prišli rozlúčiť štyria bývalí prezidenti

21.04.2018 22:52

Približne 1500 hostí vrátane štyroch bývalých prezidentov sa prišlo v sobotu naposledy rozlúčiť s bývalou prvou dámou USA Barbarou Bushovou, ktorá zomrela v utorok vo veku 92 rokov.

urad prace, Vazovova

Zamestnávateľom sa nechce zverejňovať platy

21.04.2018 20:43

Už pred pracovným pohovorom bude uchádzač vedieť, minimálne koľko môže zarobiť.

Izrael, vlajka,

Únia vyzvala Izrael, aby nepoužíval smrtiacu silu proti Palestínčanom

21.04.2018 20:36

Reagovala tak na piatkovú smrť štyroch mladých Palestínčanov.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 92
Celková čítanosť: 312149x
Priemerná čítanosť článkov: 3393x

Autor blogu

Kategórie