Založ si blog

Požiadal som NAKA o výsledky vyšetrovania J&T vo veci tunelovania oceliarne v Strážskom.

J&T vlastnila firmu SSM (Slovakia Steel Mills), ktorá lieta v tunelovaní vlastnej oceliarne Strážskom (okres Michalovce).  V oceliarni prišlo o prácu na východe 400 ľudí v roku 2015. Oceliareň SSM (Slovakia Steel Mills) neplatila dane. V iných krajinách by už majitelia a podvodníci dávno sedeli vo väzbe za podvody a bol im odňatý majetok. A na Slovensku ? NAKA síce začala túto hutu v Strážskom preverovať už v roku 2015 vo veci krátenia a neodvedenia daní, no bez výsledkov. Oceliareň mala nakupovať šrot za zámerne vyššie ceny a tým zhoršovať výsledky hospodárenia. Personálne prepojený dodávateľ firma Kovod sa medzitým dostal do konkurzu, takže sa tlačí otázka či nešlo o plánovaný krach oceliarne aj jej dodávateľa po jej predchádzajúcom vytunelovaní. Aby toho nebolo málo, zaplietla sa oceliareň aj do karuselových podvodov s DPH. Išlo opäť o podozrivé nadmerné odpočty DPH, na ktoré sa skladáme my všetci našimi daniami.

Tiež sa tlačí sa aj otázka, prečo oceliareň plne nefinancovala samotná J&T, ale použili naivnú Českú exportnú banka (ČEB), ktorá im poskytla 168 mil. eur.

Veriteľom oceliarne bola spoločnosť Chemko Slovakia zo Strážskeho patriaca pod firmu Energochemica, ktorej akcionárom a strategickým investorom sa v roku 2016 stala cyperská spoločnosť Istrokapital SE. Do čela dozornej rady materskej Energochemica zasadol slovenský milionár Mario Hoffmann.

Oceliareň pod vedením J&T fakticky na prelome 2014/2015 zastavila svoju činnosť a tým bol osud je zamestnancov spečatený. J&T nepochopili od začiatku tento biznis ani hroziacu konkurenciu z Poľska, Maďarska i Slovenska. Oceliareň bola postavená bez logiky málo pár kilometrov je U.S.STEEL Košice. Navyše v oblasti je nedostatok kovového šrotu, takže každému rýchlo dôjde, že pri vysokej ceny vstupnej nedostatkovej suroviny asi ťažko vyrobíme produkt s nízkou cenou (Aj preto boli budované oceliarne pred rokom 1989 dostatočne od seba vzdialené, aby si zbytočne nekonkurovali – VSŽ Košice, Podbrezová).

Už len ako zlá komédia pôsobí fakt, že Mario Hoffmann, ktorý dostal do krachu oceliareň Stražské mal dosť peňazí investovať do luxusného športového areálu s hotelom x-bionic® sphere pri Šamoríne, ktorý v roku 2016 podľa finstatu dosiahol stratu 51 mil. eur.

Oprávnene preto kritizujem súčasný právny systém Slovenska, ktorý umožňuje zodpovednej osobe skrachovanej a vyšetrovanej firmy ďalej podnikať a zakladať firmy. Slovensko je zle riadené a je potrebné to konečne zmeniť. Je potrebné zaviesť  rýchlu vymožiteľnosť obchodných zmlúv a podnikateľské prostredie začne lepšie fungovať v krátkom čase. Zaradiť na čiernu listinu veľkých neplatičov daní, DPH a zakázať im podnikať a zakladať nové firmy. Trh sa  rýchlo očistí v pomerne krátkom čase. Bez radikálnych zmien sa nič na Slovensku nezmení.

 

Ing. Viktor Béreš

 

 

Viskupič z OĽANO je už s Kmotríkom jedna ruka. Šokujúci dôkaz ako OĽANO a SaS podporujú oligarchov.

23.07.2018

Znie to ako zlý žart, ale opäť sa dokázalo, že OĽANO a SaS podporujú záujmy oligarchov. Ukážkovým príkladom je nominantka na primátorku v Skalici pani Anna Mierna, ktorá pracovala verne viac »

Nákup stíhačiek F-16 je cenový podfuk USA. Mig-29 boli doteraz dobre a zrazu nie.

15.07.2018

Do roku 1998 stála F-16 približne 18 miliónov dolárov, ale počas vojny do Iraku závratne stúpla jej cena na 108 miliónov dolárov. Celkom vtipné. Je tak nad slnko jasnejšie, že ide o nafúknutú viac »

Skleníkové hospodárstvo – cesta k potravinovej sebestačnosti a práci v chudobných regiónoch.

30.06.2018

Tento článok vysvetľuje ako je možné vybudovať skleníkové hospodárstvo, konzervárne, potravinové závody pomocou geotermálnej energie na Slovensku. Potenciál je 10 000 až 15 000 hektárov viac »

Francúzsko Paríž dieťa záchranca hrdina

Paríž: otec dieťaťa, ktoré viselo z balkóna, dostal podmienku

25.09.2018 23:15

Mamoudou Gassama sa v máji vyšplhal po balkónoch na štvrté poschodie a zachránil štvorročného chlapca.

požiar

V Chorvátsku a Toskánsku zúria lesné požiare, evakuovali desiatky ľudí

25.09.2018 22:51, aktualizované: 23:03

Chorvátske úrady stále pátrajú po 25-ročnej žene z Mexika, ktorá je nezvestná.

Andrej Kiska

Kiska nesúhlasí s Trumpovou myšlienkou America First

25.09.2018 22:33

Prezident SR sa v utorok v New Yorku stretol aj s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom.

verzilov

Verzilov z Pussy Riot je pri vedomí a uzdravuje sa

25.09.2018 21:56

Aktivista v utorok na Twitteri napísal, že predchádzajúcich 12 dní strávil "v čiernej diere".

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 414754x
Priemerná čítanosť článkov: 3913x

Autor blogu

Kategórie