Založ si blog

Krč protestov Za slušné Slovensko degeneruje v konflikty.

 

Protesty Za slušné Slovensko neprinášajú riešenia, ale zato konflikty áno. Protesty prinášajú nevôľu a horkú príchuť z ich organizátorov. Demokracia má svoje pravidlá a to sú ústavné voľby každé štyri roky. Novinári a deti, tým že organizujú tieto pouličné otravy, len potvrdzujú fakt, že najväčšia koncentrácia blbcov je práve medzi novinármi, ktorí tento cirkus kŕčovite a mediálne podporujú. Ľudia sú už unavení z opakovanej témy okolo vraždy Kuciaka. Všetci už vieme čo sa stalo a rovnako vieme aj to, že novinárom dlhé roky nevadilo ani to, že sa na Slovensku expanzívne rozťahujú úžernícke firmy, exekútori, ktorí drancujú naše peňaženky a zničili tisíce rodín. To ľudí viac zaujíma pri všetkej úcte. Taktiež nepochopím rodinných príslušníkov zavraždenej rodiny Kuciaka a Kušnírovej. Za normálnejšie by som chápal, že sa stiahnu a budú smútiť za svojimi deťmi, ale miesto toho sa predvádzajú pred médiami. Pripadá mi to zvrátené a neúcta voči ich deťom. Tento cirkus žiaľ nevráti zosnulé deti späť na život. To by si mali ich rodičia uvedomiť. Som presvedčený, že posledné čo by ich deti chceli je tento pouličný cirkus. Tichý smútok by som si na nich vážil viac ako ich predvádzanie sa do ktorého ich natiahli média a len ich zneužívajú pre svoje hry.

Osobne si dokonca myslím, že prehnaná až chorá medializácia vraždy Kuciaka škodí aj samotnému vyšetrovaniu, pretože vyšetrovatelia teraz budú prehnane opatrnícki, čo skôr spomalí celé vyšetrovanie.

SMER je potrebné vymeniť, ale to čo robia protestujúci je ukážkou anarchie a hlúposti súčasne, ak si myslia 2% ľudí, že budú rozhodovať o 98% obyvateľov. Snáď si nemysli ulica, že bude robiť politiku akokoľvek SMER nemusím. Ak majú protestujúci vraha a dôkazy, nech to oznámia polícii, inak ide o fantasmagoriu čo robia.

Považujem napriek tomu za správne, aby demokraticky zvolená vláda v roku 2016 dovládla a nech voľby v roku 2020 rozhodnú o novom smerovaní Slovenska. Ľudia si však práve vďaka liberálne vedeným protestom Za slušné Slovensko uvedomujú viac ako inokedy, že tu nechceme americký liberalizmus reprezentovaný SaS a OĽaNO, ktorí zaručí, že prinesú tisíce imigrantov. Takže protestujúci nám tak trochu pomohli odhaliť nebezpečnú hrozbu politiky SaS a OĽaNO, ktorá by mohla po voľbách nastúpiť. Som presvedčený, že protestujúci svojim amatérskym a deštruktívnym prístupom spôsobujú iba konflikty v spoločnosti a povedie to k presne opačnému efektu v politike aký si želajú.

 

Nepotrebujeme toľko intelektuálov.

Protesty nechtiac ukazujú ďalší problém na Slovensku, ktorý nebol dosiaľ tak viditeľný a to je príliš veľa intelektuálov. Títo vševedkovia – intelektuáli ako náhle ich je príliš veľa, hrajú vždy a v každej spoločnosti deštruktívnu rolu. Príčinu vidím v nadmernej podpore vzniku vysokých škôl, ktoré dnes už berú takmer každého. Za socializmu bol aspoň aký taký výber z pomedzi študentov, ale dnes je to už len o kvantite a nie kvalite študentov. Nuž a tento súčasný nárast počtu nekvalitných študentov vyprodukoval pseudo -intelektuálov, ktorí mnoho nevedia, ale radi sa vyjadrujú k témam, ktorým málo rozumejú. Organizátori nemajú žiadne komunikačné prednosti, čím sú skôr hanbou pre univerzity. Študenti aj v minulosti vedeli obvykle zdatnejšie komunikovať.

 

Len veda posunie Slovensko k blahobytu.

Slovensko potrebuje vedecký priemysel, podporiť vedu, ktorá nám bude generovať 30% HDP , ďalej potrebujeme robotníkov, montérov, teda podporovať a oživiť stredné odborné učilištia a nie ako huby po daždi produkovať príliš veľa absolventov spoločenských vied na univerzitách. Aj tak potom pracujú títo absolventi univerzít v mnohých prípadoch na pracovných pozíciách na ktoré bohato stačí stredná škola. Tento nesúlad s praxou len vytláča absolventov stredných škôl z trhu práce a potom znechutení radšej odchádzajú do zahraničia.

Slovensko potrebuje pracovať, sústrediť sa na riešenie akútnych problémov a nie nezmyselne kaliť vody protestujúcimi Za slušné Slovensko. Slovensko potrebuje inú zmenu.

Nie americký liberalizmus, ktorý zabíjal chudobné národy v Iraku, Lýbii a teraz v  Sýrii, ale štátny kapitalizmus bude novým motorom Slovenska. Viac štátu, ale zachovať trh. Správne opatrenia, šokový plán na ukončenie chudoby, nekradnúť a všetko bude fungovať ako má v prospech občanov a nie v prospech oligarchov. To je príčina všetkých problémov na Slovensku.

 

Viktor Béreš

Nákup stíhačiek F-16 je cenový podfuk USA. Mig-29 boli doteraz dobre a zrazu nie.

15.07.2018

Do roku 1998 stála F-16 približne 18 miliónov dolárov, ale počas vojny do Iraku závratne stúpla jej cena na 108 miliónov dolárov. Celkom vtipné. Je tak nad slnko jasnejšie, že ide o nafúknutú viac »

Skleníkové hospodárstvo – cesta k potravinovej sebestačnosti a práci v chudobných regiónoch.

30.06.2018

Tento článok vysvetľuje ako je možné vybudovať skleníkové hospodárstvo, konzervárne, potravinové závody pomocou geotermálnej energie na Slovensku. Potenciál je 10 000 až 15 000 hektárov viac »

V ČR sú už platy 4. 000 eur. Slováci sú zotročený národ a lokajská trieda vlády a oligarchov.

10.06.2018

V Čechách v ŠKODA Mladá Boleslav boli platy v máji vo výške 100.000 Kč (4.000 eur) a na Slovensku vo VW Bratislava máte niečo cez 1.000 eur. Väčšina pracujúcich na Slovensku nedosahuje ani viac »

dieťa, chudoba, slum

Odhalili kyjevskú kliniku, ktorá "vyvážala" deti do zahraničia

16.07.2018 20:00

Klinika inkasovala za svoje služby 32 000 eur, nájomná matka 6 000 eur.

nocni vlci, slavin,

Saková proti ruským motorkárom zatiaľ nezasiahne

16.07.2018 20:00

O činnosť klubu podporovaného ruským štátom sa má zaujímať aj Slovenská informačná služba.

indonézia, krokodíl, masaker

Nechutná pomsta prírode: Indonézania za smrť muža pozabíjali 292 krokodílov

16.07.2018 19:09

Väčšina zabitých zvierat boli chované v rámci programu na ochranu zvierat.

matečná

Matečná sa stretne s Čižnárom, chce mu vysvetliť systémy kontrol v PPA

16.07.2018 18:11

Hovoriť budú o výsledkoch preskúmania trestných vecí týkajúcich sa samostatne hospodáriacich roľníkov.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 379586x
Priemerná čítanosť článkov: 3615x

Autor blogu

Kategórie