Založ si blog

V ČR sú už platy 4. 000 eur. Slováci sú zotročený národ a lokajská trieda vlády a oligarchov.

V Čechách v ŠKODA Mladá Boleslav boli platy v máji vo výške 100.000 Kč (4.000 eur) a na Slovensku vo VW Bratislava máte niečo cez 1.000 eur. Väčšina pracujúcich na Slovensku nedosahuje ani 700 eur. Česi dostali rozprávkové prémie. Naše slovenské odbory a vláda žijú v stredoveku. Na zavedenie  min. mzdy potrebujeme  len odvahu, zdravý úsudok a podporu voličov. Národ, zobuď sa a pošlime súčasných zaostalých politikov do minulosti !!! Dlhšie čakanie je už trestuhodné.

Trochu faktov pre tých čo stále chcú chudobu a nízke platy na Slovensku a ešte stále nechápu, že nás svet nám uniká :

1.Na Slovensku sa podieľajú mzdy 39% na HDP, ale v Nemecku je to 50%, Slovinsku 57%, a vo Švajčiarku už 58%. Iným slovami, slovenské firmy nedávajú dosť na mzdy ako v iných krajinách.

2.Produktivita aj tržby rastú na Slovensku nadpriemerne a do miezd sa to prenáša len minimálne. Sme len lacná montovňa a vláda to nedokázala zmeniť čo je trestuhodné. Kroky vlády sú úplne smiešne, ak zvyšuje min. mzdu len na úroveň, ktorá je už dávno v mzdách prekonaná.

3.Existuje pomer medzi HDP (produkcia krajiny) na obyvateľa, teda medzi tým čo krajina vyrobí a platmi v krajine. V normálnej krajine, kde sa nekradne, platí, že ak je HDP vysoké ako na Slovensku, tak sa vysoké HDP pretaví do vyšších platov a /alebo do kvalitnejších verejných služieb ako je zdravotníctvo. Na Slovensku ani jedno ani druhé.

 

Po analýze výkonnosti Anglicka, Francúzska a Slovenska a ich platov sú výsledky na Slovensku priam šokujúce. Podľa výkonnosti krajiny môžeme pohodlne zarábať 1.000 EUR.

Prečo ? Produkcia krajiny (HDP) v r.2016 na obyvateľa :

Produkcia Francúzska 33.700 EUR ročne/obyvateľa a min. mzda 1.457 EUR/mes.

Produkcia Anglicka 35.800 EUR ročne /obyvateľa a min. mzda 1.400 EUR/mes.

Produkcia Slovenska 15.300 EUR ročne/obyvateľa ALE min. mzda IBA 480 EUR/mes.

Z toho jasne vyplýva, že hoci máme produkciu na obyvateľa na Slovensku oproti Francúzsku nižšiu len o  polovicu, tak platy sú vo Francúzsku oproti Slovensku vyššie o  240 % a v Anglicku o 220 %.

Preto je nielen potrebné ale priam nevyhnutné zvýšiť min. mzdu na 1.000 EUR. Výsledkom bude koniec chudoby. Pár firiem odíde, ale vytvoríme nové pracovné miesta v modernom poľnohospodárstve a v spracovateľskom priemysle (spracovanie dreva, odevný priemysel, potravinárstvo ktoré upadli v 90. rokoch).

 

Rast miezd vo verejnom sektore na 1.000 eur bude bezproblémový, lebo ušetríme na oligarchii, zlodejoch a DPH-čkároch min 3 mld. EUR ročne. Týmto zlodejom musí odzvoniť, inak sa bavíme o všetkom zbytočne. Bohaté a veľké firmy na to dlhodobo majú. Pekne pustia perie a zisky v prospech zamestnancov. Male podniky, ktorým tržby nebudú stačiť na mzdy dostanú výnimku z daňového úradu po predložení účtovníctva.

Z toho vyplýva a dokazujem to jasne, že min. mzda na úrovni 1.000 eur je už dávno reálna ale jej zavedeniu bránia politici riadení podnikateľmi a oligarchiou. Takže je to chyba voličov, ak si volíte súčasné parlamentné strany, ktoré nič podstatné nezmenia ani dnes ani po voľbách. Treba čítať programy strán a nie len nadpisy zmanipulovaných článkov.

 

Viktor Béreš

 

 

Zdroj :

https://praha.idnes.cz/skoda-auto-rekordni-vyplata-mzda-pres-sto-tisic-korun-trzby-obchody-bonusy-mlada-boleslav-g81-/praha-zpravy.aspx?c=A180512_400894_praha-zpravy_klu

 

 

Buržoázny likvidátor Sulík chce drancovať peňaženky občanov.

03.06.2018

Ak má pracujúci človek úplne bežný príjem napr. 650 eur v hrubom, tak podľa Sulíka Vám to po jeho liberálnej reforme má vystačiť na dôchodok 120 eur. Skvelá vízia, že ? Opäť sa teda viac »

Otvorená výzva poslancom parlamentu za SMER vo veci marakešskej deklarácie.

30.05.2018

Vážení poslanci NR SR za stranu SMER, nikdy by som si nedovolil pochybovať ani v náznaku, že ste si neprečítali Ústavu SR, ktorú bravúrne ovládate ako ústavní činitelia SR. Vychádzajúc viac »

Zastavme likvidátorov Sulíka, Matoviča a Kisku, lebo Slovensko nedopadne dobre.

26.05.2018

Slovensko začína hrdo dvíhať hlavu vo vlasteneckom duchu a nepotrebuje penťáckych posluhovačov ako je SaS a OĽaNO. Treba pripomenúť, že Sulík bol od začiatku vzniku strany SaS podporovaný viac »

Lifeline

Taliani aj Malta odmietli prijať ďalšiu loď s migrantmi. Neľudské, znie z Ríma

22.06.2018 21:27

Taliansky minister dopravy Danilo Toninelli oznámil, že Malta odmietla prijať záchrannú loď Lifeline s 224 migrantmi na palube.

Izrael Palestínčania Gaza protesty zranení

V pásme Gazy sa opäť protestovalo, najmenej 20 Palestínčanov sa zranilo

22.06.2018 21:06

Najmenej 20 Palestínčanov utrpelo zranenia počas ďalšieho zo série protestov na hraniciach medzi pásmom Gazy a Izraelom.

Bašár Asad

Rokovať s USA? Strata času, verí Asad

22.06.2018 20:08

Sýrsky prezident Baššár al-Asad si myslí, že je nezmyselné rokovať so Spojenými štátmi americkými.

Ukrajina

Z jednej zo stredoeurópskych krajín prepašovali na Ukrajinu rádium 226, tvrdí SBU

22.06.2018 19:31

Útvar kontrarozviedky Ukrajinskej bezpečnostnej služby v rámci viacstupňovej špeciálnej operácie zabránil predaju jadrového materiálu v krajine.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 369899x
Priemerná čítanosť článkov: 3591x

Autor blogu

Kategórie