Založ si blog

V ČR sú už platy 4. 000 eur. Slováci sú zotročený národ a lokajská trieda vlády a oligarchov.

V Čechách v ŠKODA Mladá Boleslav boli platy v máji vo výške 100.000 Kč (4.000 eur) a na Slovensku vo VW Bratislava máte niečo cez 1.000 eur. Väčšina pracujúcich na Slovensku nedosahuje ani 700 eur. Česi dostali rozprávkové prémie. Naše slovenské odbory a vláda žijú v stredoveku. Na zavedenie  min. mzdy potrebujeme  len odvahu, zdravý úsudok a podporu voličov. Národ, zobuď sa a pošlime súčasných zaostalých politikov do minulosti !!! Dlhšie čakanie je už trestuhodné.

Trochu faktov pre tých čo stále chcú chudobu a nízke platy na Slovensku a ešte stále nechápu, že nás svet nám uniká :

1.Na Slovensku sa podieľajú mzdy 39% na HDP, ale v Nemecku je to 50%, Slovinsku 57%, a vo Švajčiarku už 58%. Iným slovami, slovenské firmy nedávajú dosť na mzdy ako v iných krajinách.

2.Produktivita aj tržby rastú na Slovensku nadpriemerne a do miezd sa to prenáša len minimálne. Sme len lacná montovňa a vláda to nedokázala zmeniť čo je trestuhodné. Kroky vlády sú úplne smiešne, ak zvyšuje min. mzdu len na úroveň, ktorá je už dávno v mzdách prekonaná.

3.Existuje pomer medzi HDP (produkcia krajiny) na obyvateľa, teda medzi tým čo krajina vyrobí a platmi v krajine. V normálnej krajine, kde sa nekradne, platí, že ak je HDP vysoké ako na Slovensku, tak sa vysoké HDP pretaví do vyšších platov a /alebo do kvalitnejších verejných služieb ako je zdravotníctvo. Na Slovensku ani jedno ani druhé.

 

Po analýze výkonnosti Anglicka, Francúzska a Slovenska a ich platov sú výsledky na Slovensku priam šokujúce. Podľa výkonnosti krajiny môžeme pohodlne zarábať 1.000 EUR.

Prečo ? Produkcia krajiny (HDP) v r.2016 na obyvateľa :

Produkcia Francúzska 33.700 EUR ročne/obyvateľa a min. mzda 1.457 EUR/mes.

Produkcia Anglicka 35.800 EUR ročne /obyvateľa a min. mzda 1.400 EUR/mes.

Produkcia Slovenska 15.300 EUR ročne/obyvateľa ALE min. mzda IBA 480 EUR/mes.

Z toho jasne vyplýva, že hoci máme produkciu na obyvateľa na Slovensku oproti Francúzsku nižšiu len o  polovicu, tak platy sú vo Francúzsku oproti Slovensku vyššie o  240 % a v Anglicku o 220 %.

Preto je nielen potrebné ale priam nevyhnutné zvýšiť min. mzdu na 1.000 EUR. Výsledkom bude koniec chudoby. Pár firiem odíde, ale vytvoríme nové pracovné miesta v modernom poľnohospodárstve a v spracovateľskom priemysle (spracovanie dreva, odevný priemysel, potravinárstvo ktoré upadli v 90. rokoch).

 

Rast miezd vo verejnom sektore na 1.000 eur bude bezproblémový, lebo ušetríme na oligarchii, zlodejoch a DPH-čkároch min 3 mld. EUR ročne. Týmto zlodejom musí odzvoniť, inak sa bavíme o všetkom zbytočne. Bohaté a veľké firmy na to dlhodobo majú. Pekne pustia perie a zisky v prospech zamestnancov. Male podniky, ktorým tržby nebudú stačiť na mzdy dostanú výnimku z daňového úradu po predložení účtovníctva.

Z toho vyplýva a dokazujem to jasne, že min. mzda na úrovni 1.000 eur je už dávno reálna ale jej zavedeniu bránia politici riadení podnikateľmi a oligarchiou. Takže je to chyba voličov, ak si volíte súčasné parlamentné strany, ktoré nič podstatné nezmenia ani dnes ani po voľbách. Treba čítať programy strán a nie len nadpisy zmanipulovaných článkov.

 

Viktor Béreš

 

 

Zdroj :

https://praha.idnes.cz/skoda-auto-rekordni-vyplata-mzda-pres-sto-tisic-korun-trzby-obchody-bonusy-mlada-boleslav-g81-/praha-zpravy.aspx?c=A180512_400894_praha-zpravy_klu

 

 

Viskupič z OĽANO je už s Kmotríkom jedna ruka. Šokujúci dôkaz ako OĽANO a SaS podporujú oligarchov.

23.07.2018

Znie to ako zlý žart, ale opäť sa dokázalo, že OĽANO a SaS podporujú záujmy oligarchov. Ukážkovým príkladom je nominantka na primátorku v Skalici pani Anna Mierna, ktorá pracovala verne viac »

Nákup stíhačiek F-16 je cenový podfuk USA. Mig-29 boli doteraz dobre a zrazu nie.

15.07.2018

Do roku 1998 stála F-16 približne 18 miliónov dolárov, ale počas vojny do Iraku závratne stúpla jej cena na 108 miliónov dolárov. Celkom vtipné. Je tak nad slnko jasnejšie, že ide o nafúknutú viac »

Skleníkové hospodárstvo – cesta k potravinovej sebestačnosti a práci v chudobných regiónoch.

30.06.2018

Tento článok vysvetľuje ako je možné vybudovať skleníkové hospodárstvo, konzervárne, potravinové závody pomocou geotermálnej energie na Slovensku. Potenciál je 10 000 až 15 000 hektárov viac »

Doláre

Trump navrhuje zverejňovanie polročných výsledkov firiem

18.08.2018 09:39

Donald Trump navrhuje, aby verejne obchodované firmy mali povinnosť zverejňovať výsledky iba každý polrok, ​​a nie každý štvrťrok.

hotel kyjev

Chátrajúci hotel Kyjev v Bratislave chcú začať rekonštruovať budúci rok

18.08.2018 09:36

Rekonštrukcia chátrajúceho objektu bývalého hotela Kyjev v centre Bratislavy by sa mohla začať počas budúceho roka.

merkel, putin

Putin navštívi Merkelovú, odskočí si aj do Rakúska na svadbu ministerky zahraničia

18.08.2018 09:26

Ruský prezident Vladimir Putin v sobotu priletí do Berlína, kde sa stretne s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou.

raketa, lietadlo

Špekulácia, zveličovanie. Čína reaguje na kritickú správu Pentagónu

18.08.2018 08:46

Ministerstvo obrany Číny vznieslo sťažnosť voči USA v súvislosti so správou Pentagónu, podľa ktorej s veľkou pravdepodobnosťou cvičia bombardéry útoky proti USA.

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 399980x
Priemerná čítanosť článkov: 3773x

Autor blogu

Kategórie