Založ si blog

Skleníkové hospodárstvo – cesta k potravinovej sebestačnosti a práci v chudobných regiónoch.

Tento článok vysvetľuje ako  je možné vybudovať  skleníkové hospodárstvo, konzervárne, potravinové závody  pomocou geotermálnej energie na Slovensku.  Potenciál je 10 000 až 15 000 hektárov na Slovensku. Aj samotné skleníky vieme stavať  vlastnou slovenskou silou a nie cestou zahraničných spoločností.

Dokážeme vybudovať skleníky o 70% lacnejšie ako napr. holandské firmy.  Vyriešime chudobu v južných okresoch na Slovensku. Jeden hektár skleníka zamestná od 15 do 20 ľudí pre bežné plodiny,  30 ľudí na hektár pre veľmi husto pestované jahody – vertikálne sadené, 50 – 60 ľudí na hektár pre pestovanie hríbov. Tu  však ambície Slovenska nekončia.

Vieme pestovať  nielen bežnú zeleninu a ovocie ako (uhorky, paprika, paradajky, jahody, šalát, bylinky) ale aj exotické ovocie – papaya, citrusy, kiwi, červený melón, žltý melón, mango, dragon fruit a iné. (napr. banány sa neoplatí lebo sú lacné).

Podľa Radovana Černáka zo Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra je na našom území k dispozícii 6.234 MW tepelnej energie, ale reálne sa využíva len 345 MW. „Zo 141 geotermálnych vrtov sa v súčasnosti využíva 46. Z toho veľká väčšina z nich sa nachádza v centrálnej depresii Podunajskej panvy,“ podčiarkol vedecký pracovník Oddelenie hydrogeológie a geotermálnej energie.

Na juhu Slovenska máme ohromné množstvo geotermálnej energie.  Väčšina prieskumov  je ešte zo 70. až 80. rokov, takže je potrebné aktualizovať prieskumy a navrhnúť miesta pre budovanie skleníkov,  konzervárni a potravinárskych spracovateľských  závodov.

Skleníky možno budovať ako podniky so štátnym kapitálom v spolupráci so súkromnou sférou. Vzniknú spoločné podniky a štát na tom bude zarábať.

Zamestnať tak vieme enormné množstvo ľudí v chudobných regiónoch a tým sa začne energicky diverzifikovať   slovenské hospodárstvo (aby sme viac neboli lacná montovňa pre  zahraničné korporácie. Investície do armády zastavíme na nulu). Značnú časť plodín a výrobkov z plodín je možné  dostať na pulty obchodov zmenou zákona o obchodných reťazcoch. Nielen že  sa staneme  potravinovo sebestačný,  ale začneme exportovať na Západ aj na Východ.

Aj drevospracujúci priemysel  je možné oživiť tým, že sa  drevo zakáže vyvážať a bude spracovávať  doma na Slovensku  na drevodomy, nábytok, papierenské výrobky a iné.  Pridaná hodnota týmto získaná zvýši DPH Slovenska o 1 miliardu eur ročne. Upraví sa min.mzda, takže o slušných a motivačných zárobkoch už nebude potrebné na Slovensku pochybovať.

Oživiť potrebujeme aj  turizmus na Slovensku. Treba si brať príklad z maďarského turizmu alebo rakúskeho. Na Slovensku máme tržby s turizmu  len cca 2,8 % z  HDP (v Maďarsku je to 4,2%, v Rakúsku 4,8%).

Celú politiku potravinovej sebestačnosti a skleníkového hospodárstva je možné realizovať.

 

Viktor Béreš

 

 

 

Viskupič z OĽANO je už s Kmotríkom jedna ruka. Šokujúci dôkaz ako OĽANO a SaS podporujú oligarchov.

23.07.2018

Znie to ako zlý žart, ale opäť sa dokázalo, že OĽANO a SaS podporujú záujmy oligarchov. Ukážkovým príkladom je nominantka na primátorku v Skalici pani Anna Mierna, ktorá pracovala verne viac »

Nákup stíhačiek F-16 je cenový podfuk USA. Mig-29 boli doteraz dobre a zrazu nie.

15.07.2018

Do roku 1998 stála F-16 približne 18 miliónov dolárov, ale počas vojny do Iraku závratne stúpla jej cena na 108 miliónov dolárov. Celkom vtipné. Je tak nad slnko jasnejšie, že ide o nafúknutú viac »

V ČR sú už platy 4. 000 eur. Slováci sú zotročený národ a lokajská trieda vlády a oligarchov.

10.06.2018

V Čechách v ŠKODA Mladá Boleslav boli platy v máji vo výške 100.000 Kč (4.000 eur) a na Slovensku vo VW Bratislava máte niečo cez 1.000 eur. Väčšina pracujúcich na Slovensku nedosahuje ani viac »

Francúzsko Paríž dieťa záchranca hrdina

Paríž: otec dieťaťa, ktoré viselo z balkóna, dostal podmienku

25.09.2018 23:15

Mamoudou Gassama sa v máji vyšplhal po balkónoch na štvrté poschodie a zachránil štvorročného chlapca.

požiar

V Chorvátsku a Toskánsku zúria lesné požiare, evakuovali desiatky ľudí

25.09.2018 22:51, aktualizované: 23:03

Chorvátske úrady stále pátrajú po 25-ročnej žene z Mexika, ktorá je nezvestná.

Andrej Kiska

Kiska nesúhlasí s Trumpovou myšlienkou America First

25.09.2018 22:33

Prezident SR sa v utorok v New Yorku stretol aj s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom.

verzilov

Verzilov z Pussy Riot je pri vedomí a uzdravuje sa

25.09.2018 21:56

Aktivista v utorok na Twitteri napísal, že predchádzajúcich 12 dní strávil "v čiernej diere".

viktorberes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 414720x
Priemerná čítanosť článkov: 3912x

Autor blogu

Kategórie